REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Czym są SAS: Atak na Eurostar i Cały on? To nowe zaskakujące hity Netfliksa

Na największą platformę VOD w Polsce trafiło w ostatnim tygodniu mnóstwo nowości, które doprowadziły do ostrego przemeblowania w rankingu Netflix TOP 10. Na szczyt wysforowały się „SAS: Atak na Eurostar” i Cały on”. To spore zaskoczenie.

04.09.2021
14:50
netflix top 10 sas atak na eurostar film
REKLAMA

Wyniki Netflix TOP 10 z siedmiu poprzednich dni przyniosły duże przetasowania w ogólnym rankingu tygodniowym. Pomimo pochlebnych recenzji „Wiedźmin: Zmora Wilka” błyskawicznie wypadł z czołowej dziesiątki, a poprzedni zwycięzca ledwie się tam załapał. Jakie tytuły zastąpiły dotychczasowych zwycięzców? Świetnie poradziły sobie takie nowości jak „Cały on”, „SAS: Atak na Eurostar” i „Clickbait”.

REKLAMA

Netflix TOP 10 – dużo niespodzianek na liście:

10. Sweet Girl (spadek o dziewięć miejsc)

Jeszcze w poprzednim tygodniu pisałem, że słabe recenzje nie odbiły się negatywnie na wynikach oglądalności „Sweet Girl”. Tak faktycznie było, ale z perspektywy czasu można zauważyć coś jeszcze. Szał na tę produkcję przeminął bowiem równie szybko i gwałtowanie jak się pojawił. Można odnieść wrażenie, że każdy chciał obejrzeć tą opowieść o zdesperowanym ojcu dla Jasona Momoy. Ale jak tylko widzowie zobaczyli idiotyczny twist zmniejszający jego udział w finale, to nie wahali się opowiedzieć o tym znajomym. Przez co reputacja „Sweet Girl” poleciała na łeb na szyję.

Wynik: 13 punktów

9. Riverdale (to samo miejsce)

Od kilku tygodni prawie w każdy piątek „Riverdale” zajmuje pierwsze miejsce na liście popularności Netfliksa i dopisuje sobie do ogólnego wyniku dziesięć punktów. Podobny wynik kręcący się w okolicach 12-15 oczek nie ma szans dać szalonemu teen drama przesadnie wysokiego miejsca, ale tym razem starcza do utrzymania pozycji z poprzedniej edycji rankingu. Co dla Archiego i ekipy jest z pewnością wystarczającym sukcesem.

Wynik: 14 punktów

8. Good Girls (powrót do zestawienia)

Na Netfliksa trafiły niedawno nowe odcinki „Good Girls” i błyskawicznie wysforowało to kryminalną komedię z powrotem do naszej topki. Biblioteka platformy powiększyła się łącznie o cały 4. sezon, który liczy aż 16 epizodów. Obejrzenie ich wszystkich zajmie wielbicielom Beth, Ruby i Annie trochę czasu, więc zapewne nie mamy tu do czynienia z pojedynczym wyskokiem. Nie wierzę, że „Good Girl” powiedziały ostatnie słowo.

Wynik: 16 punktów

7. Psi patrol (awans o dwa miejsca)

„Psi patrol” jest jedyną produkcją dla dzieci, która w tym tygodniu zmieściła się w czołowej dziesiątce. Od premiery „Harmidom - Film” na platformie po prostu nie zadebiutował żaden nowy tytuł tego typu, który zdołałby przejąć większą liczbę punktów. Młodym widzom pozostało więc sięgnięcie po znajomą produkcję taką jak właśnie „Psi patrol”. Co jest zresztą dosyć zrozumiałą reakcją.

Wynik: 19 punktów

6. Jumanji: Następny poziom (awans o cztery miejsca)

Wielu przeciwników współczesnego Hollywood (słusznie) wskazuje, że amerykańskie kino zapędziło się w kozi róg remake'ów, rebootów i sequeli. Nie każdy powrót do kultowej marki z lat 80. czy 90. kończy się jednak niepowodzeniem. Najlepszym przykładem są dwa nowe filmy z cyklu „Jumanji”. Obie produkcje doczekały się gwiazdorskiej obsady, niezłych recenzji i sympatii fanów oryginału. Również w Polsce.

Wynik: 38 punktów

5. Otwórz oczy (nowość)

Netflix w ostatnich tygodnia wypuszcza nowe polskie produkcje oryginalne z taką częstotliwością, że trudno natrafić na tydzień bez choć jednej w TOP 10. Tym razem padło na skierowany do nastoletniej widowni serial „Otwórz oczy”. Opowiada on o młodej dziewczynie cierpiącej na amnezję, która trafia do tajemniczego szpitala leczącego podobne schorzenia. Szybko odkrywa jednak, że to miejsce nie jest tym, czym się wydaje. Inna sprawa, że wnioskując z tekstu naszego recenzenta, najgorszym koszmarem w „Otwórz oczy” jest drewniana gra aktorska młodych gwiazd.

Wynik: 39 punktów

4. The Good Doctor (spadek o dwa miejsca)

Serial „The Good Doctor” nie ma najmniejszego zamiaru odpuścić i po raz kolejny z rzędu dostał się do czołowej dziesiątki najpopularniejszych tytułów tygodnia. Produkcja z Freddiem Highmorem w roli głównej zdobyła serca Polaków swoim ciepłem i oryginalnym podejście do gatunku szpitalnego komediodramatu. A ci odwdzięczyli się naprawdę fenomenalnymi wynikami oglądalności.

Wynik: 41 punktów

3. Clickbait (nowość)

Miniserial „Clickbait” był dosyć ostrożnie promowany przed swoją premierą przez Netfliksa w Polsce, dlatego potrzebował trochę czasu na zbudowanie odpowiedniego rozpędu. A przecież na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że to tytuł idealnie skrojony pod użytkowników platformy. W końcu mowa o pełnym melodramy thrillerze podejmującym takie tematy jak przemoc wobec kobiet, alternatywne życie w internecie i bezwzględność internetowego hejtu.

Wynik: 47 punktów

2. Cały on (nowość)

Nostalgia za latami 90. wciąż trzyma w garści współczesną popkulturę, dlatego zrobienie remake'u nieco zapomnianej komedii romantycznej „Cała ona” okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W nowej wersji produkcji kobiety i mężczyźnie zamienili się rolami. Tym razem to zdradzona dziewczyna o imieniu Padgett Sawyer zakłada się z koleżanką o to, że będzie w stanie zamienić dowolnego chłopaka ze swojego liceum w kandydata na króla balu maturalnego.

Wynik: 61 punktów

REKLAMA

1. SAS: Atak na Eurostar (nowość)

Zwycięstwo filmu „SAS: Atak na Eurostar” na pierwszy rzut oka wydaje się sporym zaskoczeniem. Mowa przecież o produkcji na licencję, która w większości krajów poza Wielką Brytanią i USA nie otrzymała nawet dystrybucji kinowej. Warto jednak przyjrzeć się temu tytułowi bliżej. Po pierwsze, powstał na bazie bestsellerowej książki byłego żołnierza znanego pod pseudonimem Andy McNab. Po drugie, w jego obsadzie znalazło się sporo rozpoznawalnych nazwisk (m.in. Andy Serkis, Ruby Rose, Sam Heughan i Tom Wilkinson). A po trzecie, Polacy po prostu uwielbiają tego typu filmy akcji i zwykle nie zwracają uwagę na ich rozpoznawalność poza Netfliksem.

Wynik: 62 punkty

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA