REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Słabe oceny „Sweet Girl” nie zniechęciły Polaków. Film akcji nowym hitem Netfliksa

Które filmy i seriale cieszyły się ostatnio największym zainteresowaniem wśród polskich użytkowników Netfliksa? Nowa edycja rankingu popularności przyniosła kilka głośnych nowości (w postaci „Sweet Girl” i animacji „Wiedźmin: Zmora Wilka”) wraz z szeregiem powrotów. Nie zabrakło też pewnych niespodzianek.

29.08.2021
11:07
top 10 netflix sweet girl film
REKLAMA

Jason Momoa w rozmowie z Rozrywka.Blog na temat filmu „Sweet Girl” przyznał, że to był jego wymarzony projekt. Amerykańskiego aktora z pewnością cieszy więc świadomość, że w wielu krajach to właśnie była najpopularniejsza produkcja tygodnia. Również w Polsce. Nie znaczy to natomiast, że rodzimi użytkownicy oglądali w ostatnich dniach tylko ten jeden tytuł.

REKLAMA

TOP 10 Netflix – najpopularniejsze filmy i seriale tygodnia:

10. Jumanji: Następny poziom (nowość)

Fani „Jumanji” dostali w ostatnich dniach doskonały prezent od szefów Netfliksa. W zamian za przeznaczony do usunięcia film „Jumanji: Przygoda w dżungli” w bibliotece platformy pojawił się stworzony w 2019 roku sequel „Jumanji: Następny poziom”. Produkcja powraca do bohaterów znanych z poprzedniej części i po raz kolejny zabiera ich (wraz z nowymi dodatkami) na przygodę wewnątrz gry wideo.

Wynik: 20 punktów

9. Psi patrol (powrót do zestawienia)

„Psi patrol” powrócił do zestawienia Netflix TOP 10 po zaledwie tygodniu nieobecności. To jedna z dwóch produkcji dla dzieci, której udało się w tym tygodniu wybić z grona nowości i popularnych serii. Fabuła „Psiego patrolu” kręci się wokół grupy tytułowych zwierzaków, które pomagają okolicznym mieszkańców w rozwiązaniu rozmaitych problemów. Co ciekawe, dostępna na VOD seria cieszy się tak olbrzymią popularnością wśród młodych odbiorców, że niedawno doczekała się kinowego filmu.

Wynik: 20 punktów

8. Czarna wyspa (awans o dwa miejsca)

Nowy niemiecki thriller „Czarna wyspa” opowiada o nietypowej relacji między młodym chłopakiem i pracującej na zastępstwie nauczycielce. Związek tej dwójki doprowadza do efektu kuli śniegowej i zaburza życie mieszkańców na pozór spokojnej wysepki. Wszystko to zaś zostaje ubrane w szaty mrożącego krew żyłach filmu dla nastolatków.

Wynik: 25 punktów

7. Riverdale (awans o jedno miejsce)

Nowe odcinki 5. sezonu „Riverdale” pojawiają się na Netflix Polska co tydzień, więc jeszcze przez jakiś czas będziemy gościć w naszym rankingu to amerykańskie teen drama. Na popularność serii nakłada się zresztą fakt, że w ostatnim czasie fani tego gatunku nie byli rozpieszczani przez Netfliksa. Poza 2. częścią „Jeszcze nigdy” i „Kissing Booth 3” ostatnio nic podobnego nie debiutowało na platformie.

Wynik: 26 punktów

6. Tomb Raider (nowość)

Seria „Tomb Raider” doczekała się już trzech pełnometrażowych hollywoodzkich filmów, co jest wynikiem naprawdę imponującym jak na niesławne adaptacje gier wideo. Nie znaczy to, że wyprodukowany w 2018 roku „Tomb Raider” z Alicią Vikander w tytułowej roli spotkał się z wyjątkowo ciepłymi reakcjami. Najwyraźniej w oczach użytkowników Netfliksa produkcja sprawdza się jednak jako wakacyjny zapychacz do obejrzenia wieczorem, bo zgromadziła pokaźną liczbę punktów.

Wynik: 26 punktów

5. Bez pożegnania (spadek o cztery miejsca)

Netflix w ostatnich dwóch latach wydał sporo pieniędzy na przeniesienie książek Harlana Cobena na mały ekran. Właściwie wszystkie te próby szybko się jednak zwróciły platformie, bo widzowie z całego świata wręcz się na nie rzucali. Nie inaczej było też francuskim z miniserialem „Bez pożegnania”. Fani oryginalnej książki mogli co prawda nieco kręcić nosem na olbrzymią liczbę fabularnych zmian, ale siłą rzeczy najpierw musieli obejrzeć produkcję. Więc firma, tak czy inaczej, ugrała to, na czym jej najbardziej zależało.

Wynik: 33 punkty

4. Wiedźmin: Zmora Wilka (nowość)

Na początku bieżącego tygodnia Netflix zaprezentował światu pierwszy spin-off swojej najpopularniejszej opowieści fantasy. „Wiedźmin: Zmora Wilka” to animowany prequel rozgrywający się w czasach młodości Vesemira. Przyszły nauczyciel Geralta i jeden z najbardziej utalentowanych łowców potworów na Kontynencie staje przed tajemniczym wyzwaniem, które zaważy na losach wiedźminów na wiele następnych lat.

Wynik: 35 punktów

3. Harmidom – Film (nowość)

„Harmidom” to jeden z największych animowanych hitów stacji Nickelodeon w ostatniej dekadzie. Produkcja jest uwielbiana na całym świecie, więc prędzej czy później musiała dostać swój własny pełnometrażowy spin-off. Niestety, „Harmidom – Film” wyraźnie odchodzi od elementów, które zaważyły o sukcesie oryginalnego serialu. Co nie przeszkodziło produkcji podbić w tym tygodniu Netfliksa.

Wynik: 37 punktów

2. The Good Doctor (awans o jedno miejsce)

Serial „The Good Doctor” najwyraźniej nie ma najmniejszego zamiaru w niedalekiej przyszłości opuścić zestawienia. Produkcja poświęcona młodemu lekarzowi o nietypowych metodach w ostatnim czasie nieco spadła w topce, ale potem zaliczyła kolejny wzrost zainteresowania. Co wobec dużej liczby nowości doprowadziło ją aż na 2. miejsce.

Wynik: 53 punkty

1. Sweet Girl (nowość)

REKLAMA

Nowy film akcji z Jasonem Momoą w roli głównej nie doczekał się wybitnych recenzji (u nas też „Sweet Girl” nie znalazła wielkiego uznania), ale nie odbiło się to negatywnie na jej oglądalności. Produkcja zdominowała ranking TOP 10 Netfliksa przez niemal cały tydzień i odniosła zwycięstwo bez większym problemów. Jak widać widzom nie przeszkadza nawet fakt, że „Sweet Girl” może się pochwalić jednym z najgłupszych i najbardziej szkodliwych twistów we współczesnym kinie.

Wynik: 65 punktów

*Autorem zdjęcia głównego jest CLAY ENOS/NETFLIX © 2021.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA