REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Stranger Things" nie jest już najpopularniejszym serialem Netfliksa. Serwis nieźle się nakombinował

Brawo Netflix! Platforma zmieniła sposób podawania wyników oglądalności swoich tytułów na bardziej sensowny i transparentny. W ten sposób doszło do przetasowań w czołówce najpopularniejszych seriali anglojęzycznych wszech czasów. 4. sezon "Stranger Things" został więc zdetronizowany. Przez jaką produkcję? Zgadliście - "Wednesday".

21.06.2023
8:58
netflix najpopularniejsze wednesday stranger things
REKLAMA

"Wednesday" przejmuje listę najpopularniejszych seriali anglojęzycznych Netfliksa. Do tej pory zajmowała drugie miejsce podium, będąc tuż za 4. sezonem "Stranger Things". Platforma postanowiła bowiem zmienić metodologię mierzenia oglądalności na bardziej sensowną. Teraz dostajemy konkrety, czyli liczbę wyświetleń danej produkcji. W dodatku nie tak, jak było kiedyś, że po dwóch minutach zalicza się ją do obejrzanych.

W czasie swojego istnienia Netflix kilkukrotnie zmieniał już metodologię pomiaru oglądalności swoich tytułów. W 2019 roku zaczął podawać liczbę gospodarstw domowych, w których użytkownicy obejrzeli przynajmniej dwie minuty danego filmu lub odcinka serialu. Jakieś dwa lata później platforma zdecydowała, że będzie nas informować o liczbie godzin wyświetlania produkcji przez pierwsze 28 dni od jej premiery. Dzięki temu już od jakiegoś czasu koronę króla seriali anglojęzycznych dzierżył 4. sezon "Stranger Things" z wynikiem na poziomie niemal 1,353 mld godzin.

Czytaj także:

REKLAMA

Netflix - przetasowania na liście najpopularniejszych tytułów wszech czasów

Królowa parkietu "Wednesday" szybko zaczęła doganiać 4. sezon "Stranger Things" i po niecałym miesiącu mogła już cieszyć się wynikiem przekraczającym 1,237 mld godzin. Na szczyt wdarła się, gdy Netflix postanowił, że oglądalność swoich tytułów będzie liczył, dzieląc liczbę obejrzanych godzin przez czas trwania danej produkcji. Ponadto pod uwagę nie bierze już 28 dni, tylko 91. W ten sposób spin-off "Rodziny Addamsów" nabił sobie ponad 252 mln wyświetleń. Dzieciaki z Hawkins okupują teraz drugą pozycję mając ich sporo mniej, bo prawie 141 mln.

Wednesday - Netflix - najpopularniejsze
REKLAMA

Nie zmienił się niekwestionowany król serwisu, najpopularniejszy serial nieanglojęzyczny wszech czasów, czyli koreański "Squid Game". Ma on jakieś 13 mln wyświetleń więcej niż "Wednesday", a dokładnie ponad 265 mln.

Na liście najpopularniejszych filmów anglojęzycznych pierwsze miejsce zajmuje "Czerwona nota" (prawie 231 mln wyświetleń). W przypadku nieanglojęzycznych produkcji pełnometrażowych najwyższy stopień podium okupuje "Troll" (103 mln wyświetleń). Niestety na żadnym z zestawień najchętniej oglądanych tytułów w historii Netfliksa wciąż nie ma polskich akcentów. Nawet "365 dni" się nie załapało.

Pełne listy najpopularniejszych tytułów Netfliksa wszech czasów możecie sprawdzić tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA