REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Wednesday" najpopularniejszym serialem Netfliksa? Ma tylko jednego konkurenta do pokonania

"Wednesday" dumnie zmierza po tytuł najpopularniejszego serialu anglojęzycznego w historii platformy Netflix. W ciągu trzech tygodni wyświetlania użytkownicy serwisu oglądali spin-off "Rodziny Addamsów" przez ponad miliard godzin. Produkcja może więc pochwalić się lepszym wynikiem niż "Dahmer" po miesiącu od swojej premiery.

14.12.2022
10:27
wednesday netflix rekord 2 sezon
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Netflix pompuje sobie wyniki na koniec roku. W ostatnim czasie platforma serwuje nam bowiem hit za hitem. "Wednesday" właśnie wdrapała się na drugie miejsce najpopularniejszych seriali anglojęzycznych w historii serwisu, a "Harry i Meghan" pobiło rekord oglądalności dokumentów. Użytkownicy usługi w pierwszym tygodniu wyświetlania spędzili przy drugiej wymienionej produkcji ponad 81,5 mln godzin.

Grubo ponad 9 tys. lat - tyle czasu na całym świecie oglądano "Harry'ego i Meghan" w ciągu zaledwie czterech dni (premiera miała miejsce w czwartek, 8 grudnia). Wiadomo było, że produkcja okaże się hitem. W końcu dla miłośników "The Crown" i royalsów to wręcz pozycja obowiązkowa. A jakby tego było mało, dokument zadebiutował w oparach kontrowersji.

REKLAMA

Netflix - Wednesday pobiła Dahmera

"Harry i Meghan" jest aktualnie drugim najpopularniejszym serialem anglojęzycznym minionego tygodnia na świecie. Najwyższy stopień podium należy jednak do prawdziwej królowej Netfliksa - "Wednesday". Spin-off "Rodziny Addamsów" właśnie stał się popularniejszy od "Dahmera - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".

Harry i Meghan - Netflix

Po pierwszym miesiącu wyświetlania "Dahmer" mógł pochwalić się oglądalnością na poziomie przekraczającym 856 mln godzin. W ciągu trzech tygodni użytkownicy Netfliksa przy "Wednesday" spędzili natomiast łącznie ponad miliard godzin. Wcześniej takim wynikiem mogły pochwalić się tylko dwa seriale platformy - "Squid Game" i 4. sezon "Stranger Things".

Netflix - Wednesday vs. Stranger Things

Najnowsza odsłona przygód dzieciaków z Hawkins jest aktualnie najpopularniejszym serialem anglojęzycznym w historii platformy. Jak podaje Variety, zajmując drugie miejsce, "Wednesday" brakuje do rekordu nieco ponad 352 mln godzin. "Stranger Things" osiągnęło jednak swój wynik w ciągu miesiąca, dlatego spin-off "Rodziny Addamsów" ma jeszcze tydzień, aby go pobić.

Wednesday - Netflix
REKLAMA

"Wednesday" już teraz jest w pewnej kategorii lepsze niż "Stranger Things". Spin-off "Rodziny Addamsów" oglądano do tej pory bowiem w 150 mln gospodarstw domowych. W przypadku 4. sezonu drugiego wymienionego tytułu liczba ta sięga 104 mln.

Biorąc pod uwagę sukces "Wednesday" aż dziw bierze, że Netflix nie ogłosił jeszcze 2. sezonu serialu. Być może platforma czeka z dobrą nowiną, aż pojawią się miesięczne wyniki spin-offu "Rodziny Addamsów". W takim wypadku fani produkcji muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

"Wednesday" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA