REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Newsroom" powraca z trzecim sezonem. Świetny pilot zapowiada godne zwieńczenie serialu

Ileż ja czekałem na ten moment! "Newsroom" to jeden z moich ukochanych seriali. Dwa poprzednie sezony obejrzałem w całości w ciągu dwóch kolejnych dni. Od premiery ostatniego odcinka minął ponad rok, ale ten okres posuchy nareszcie dobiegł końca - wczoraj HBO wyemitowało pilot trzeciego sezonu. Jest znakomity. 

10.11.2014
18:40
„Newsroom” powraca z trzecim sezonem. Świetny pilot zapowiada godne zwieńczenie serialu
REKLAMA

Już od pierwszych minut zostajemy rzuceni na głęboką wodę. Rozmowę Willa i Mac dotyczącą ich weselnych planów przerywa informacja o tragedii. Tym razem twórcy wzięli na tapetę zamach bombowy w Bostonie podczas maratonu w 2013 roku. Cała redakcja zostaje postawiona na nogi. Po blamażu z "operacją Genua" z poprzedniego sezonu wiarygodność stacji została poważnie nadszarpnięta i tym razem nie może dojść do żadnych wpadek.

REKLAMA

Uwielbiam "Newsroom" między innymi właśnie za to tempo i dynamikę. Nieustannie coś się dzieje, pozornie opanowana sytuacja w mgnieniu oka zmienia się w kryzysową, cały czas jest intensywnie, emocjonująco i porywająco. Nie ma tu miejsca na długie przestoje i retardacje. Już sam główny temat jest świetnie poprowadzony i bardzo wciągający, a wprowadzone - lub dopiero zasygnalizowane - w pilocie wątki poboczne są równie, jeśli nie bardziej, ekscytujące.

newsroom

Nie chcę zdradzić zbyt wiele, więc powiem tylko, że poza powrotem zagadnień poruszanych już w poprzednich sezonem, czyli między innymi konfliktem pomiędzy dziennikarską rzetelnością a słupkami oglądalności, który jest lejtmotywem tego serialu, dostaniemy też kilka zupełnie nowych, angażujących postaci raczej pozostające dotychczas w cieniu - Sloan i Neala. Za to po raz kolejny przyszłość redakcji ACN stanie pod dużym znakiem zapytania.

Jeff Daniels jak zwykle kradnie całe show dla siebie i choć większość obsady wypada na jego tle dość blado, to wciąż bardzo przyzwoite aktorstwo. Słabiej niż zwykle zaprezentowali się Jim Harper i Don Keefer, ale może wynika to z faktu, że nie mieli w pierwszym odcinku zbyt wiele czasu antenowego dla siebie.

newsroom

"Newsroom" jest jak dynamit, albo jak wciąż tykająca bomba zegarowa - temperatura rośnie z każdą minutą seansu, a gdy w końcu dochodzi do wybuchu, to nie ma co zbierać. Okropnie się stęskniłem za tymi emocjami. W mojej opinii pilot trzeciej serii jest niemal idealny - doskonale buduje napięcie przed kolejnymi odcinkami, niosąc obietnicę, że będzie to godne zwieńczenie tego serialu i - kto wie - być może najlepszy ze wszystkich sezonów. Nie mogę się doczekać kontynuacji.

"Newsroom" dostępny jest na platformie HBO GO. Pliot został odkodowany - znajdziecie go tutaj

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA