REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jaime Lannister robi karierę. Nikolaj Coster-Waldau w thrillerze Suicide Tourist

Gra o tron nie tylko zmieniła oblicze współczesnej telewizji, ale też przyniosła międzynarodową karierę wielu mniej znanym aktorom. Jednym z nich jest Nikolaj Coster-Waldau, który wkrótce wystąpi w nowym filmie Suicide Tourist.

25.10.2018
21:57
nikolaj coster-waldau
REKLAMA
REKLAMA

Obsada premierowego sezonu Gry o tron na pierwszy rzut oka nie wyglądała wcale imponująco. Sean Bean był największą gwiazdą i zarazem twarzą serialu we wszystkich materiałach promocyjnych. Pozostali aktorzy dla przeciętnego widza byli w większości postaciami z grubsza anonimowymi. Teraz, gdy ostatni sezon Gry o tron zbliża się wielkimi krokami, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Kit Harington, Maisie Williams, Sophie Turner, Richard Madden, a przede wszystkim Emilia Clarke oraz Nikolaj Coster-Waldau stali się międzynarodowymi gwiazdami.

Gra o tron po części wypromowała te nazwiska, co jednak nie oznacza, że wspomniani aktorzy sami na to nie zapracowali. Twarz znana z występów w serialu HBO pomaga w promowaniu blockbusterów (dość wspomnieć zaangażowanie Clarke i Turner odpowiednio do ról Qi'Ry i Jean Greay). Nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Wielu aktorów z Gry o tron przyjmuje jednak role także w mniejszych, bardziej artystycznych projektach. Kit Harington wystąpił u Xaviera Dolana, Peter Dinklage zagrał w Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri oraz Mojej kolacji z Herve. A Nikolaj Coster-Waldau został właśnie ogłoszony jako gwiazda europejskiej produkcji Suicide Tourist.

To nowy obraz producentów filmów Thelma i Nieoswojeni. Coster-Waldau zagra w nim agenta ubezpieczeniowego, Maxa.

Jak podaje portal Variety, mężczyzna będzie badać sprawę zaginięcia pewnego klienta, który nabył polisę na życie. Śledztwo doprowadzi go do tajemniczego hotelu, który oferuje swoim gościom wsparcie w popełnieniu przez nich wymarzonego samobójstwa. Bohater grany przez aktora zacznie powoli tracić kontakt z rzeczywistością i zacznie się zastanawiać, czy samobójcza śmierć wyzwoli również jego.

REKLAMA

W filmie ma pojawić się także na razie niesprecyzowany wątek romantyczny. Obecnie na terenie Norwegii trwają zdjęcia do filmu reżyserowanego przez Jonasa Alexandra Arnby'ego. Mają zakończyć się w listopadzie. W obsadzie znaleźli się także Robert Aramayo, Sobjørg Højfeldt, Lorraine Hilton, Slimane Dazi, Jan Bijvoet, Kaya Wilkins, Johanna Wokalek. Coster-Waldau podkreśla, że jego entuzjazm wobec tej tajemniczej, ale też romantycznej historii rośnie z każdym dniem.

Nikolaj Coster-Waldau chętnie opowiada także o swojej roli w ostatnim sezonie Gry o tron.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA