REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Teaser "Obi-Wana" wywołuje ciary jak stąd do rubieży galaktyki

"Obi-Wan Kenobi" to nadchodzący wielkimi niczym AT-AT krokami serial Disney+. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu produkcji z uniwersum "Gwiezdnych wojen", a niedługo później i teaser. Wszystkie znaki na niebie, ziemi i YouTube pokazują, że to będzie jedna z najgłośniejszych produkcji tego roku - nie tylko w fandomie.

10.03.2022
9:30
obi wan kenobi teaser disney plus star wars
REKLAMA

"Obi-Wan Kenobi" to serial z Ewanem McGregorem w roli głównej, który wypełni lukę między III a IV częścią sagi "Gwiezdne wojny" (wcześniej robił to też doskonały film "Łotr 1"). Będzie się toczyć na 10 lat od wydarzeń z "Zemsty Sithów", kiedy upadła Republika i uczeń Obi-Wana - Anakin Skywalker. Serial zadebiutuje na Disney Plus w maju - niestety platforma nie będzie dostępna jeszcze wtedy w Polsce. Premiera zapowiedziana jest dopiero w wakacje 2022.

REKLAMA

Pierwszy teaser serialu "Obi-Wan Kenobi" już jest. Pojawia się w nim Luke Skywalker i (w pewnym sensie) Darth Vader

Teaser uderza nostalgią i czujemy w nim Moc. Nie będzie to kosmiczny western jak "Mandalorian", ale razczej serial przygodowy wypełniony akcją w stylu pierwszej trylogii (czyli drugiej jeśli chodzi o moment powstania). Trochę zobowiązuje do tego umiejscowienie w czasie: opowie o wydarzeniach pomiędzy filmami "Zemstą Sithów" a "Nową nadzieją".

Szybsze bicie serca zapewnia Ewan McGregor w tytułowej roli, ale i znany wszystkim utwór "Duel of the Fates", który pierwszy raz rozbrzmiał w "Mrocznym widmie". Trafiamy też na naszą drugą rodzinną planetę Tatooine, na której widzimy małego Luke'a Skywalkera (!), a także jego wuja Owena Larsa granego ponownie przez Joela Edgertona.

Obi-Wan Kenobi poleciał tam z misją przypilnowania dorastającego chłopca, który za parę lat nieźle namiesza w odległej galaktyce. Podobnie jak jego tata. W serialu powróci Hayden Christensen jako Anakin/Darth Vader. Nie widzimy go w zajawce, ale słyszymy na sam koniec. Ma znów zmierzyć się ze swoim dawnym mistrzem.

Serial "Obi-Wan Kenobi" od Disney+ będzie ucztą dla fanów Star Wars. Kiedy premiera?

REKLAMA

To tyle z ukłonów w stronę przeszłości. Co z nowości? W serialu poznamy nowych bohaterów - bezwzględną inkwizytorkę Revę (Moses Ingram) i Wielkiego Inkwizytora (Rupert Friend) szpanujący podwójnym mieczem świetlnym. Przeniesiemy się też na planetę Daiyu przypominająca cyberpunkowy Hong-Kong.

Na ekranie, oprócz wspomnianych osób, zobaczymy też: Kumaila Nanjianiego, Indirę Varmę, O'Shea'a Jacksona Jra, Sung Kanga, Simone Kessell i Benny'ego Safide'a.  Reżyserką serialu jest Deborah Chow, która wcześniej nakręciła kilka odcinków "Mandaloriana". Scenariusz napisał Joby Harold (stworzył też scenariusze do "Przebudzenia", "Króla Artura: Legendy Miecza" i "Armii umarłych"). Zła informacja jest taka, że serial będzie liczył tylko 6 odcinków.

"Obi-Wan Kenobi" będzie mieć premierę na Disney+ 25 maja - w dzień 45. rocznicy wejścia do kin "Nowej nadziei".

* zdjęcie główne: kadr z Star Wars / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA