REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Znamy datę premiery 3. sezonu „Opowieści podręcznej”. Nadal nie wiadomo, czy serial będzie znów dostępny w Polsce

„Opowieść podręcznej” zrobiła w momencie premiery ogromną furorę na całym świecie. Produkcja serwisu Hulu pokazała, że o miano najlepszego serialu mogą rywalizować nie tylko te stworzone przez Netfliksa i HBO GO. Niestety, kolejny sezon zawiódł oczekiwania. Czy 3. odsłona zrobi lepsze wrażenie?

11.02.2019
20:43
opowieść podręcznej sezon 3
REKLAMA
REKLAMA

Premiera „Opowieści podręcznej” idealnie wpasowała się w panujące na Zachodzie nastroje związane z traktowaniem kobiet. Adaptacja powieści Margaret Atwood połączyła się z ruchem #metoo i stała się serialem wyrażającym myśli i pragnienia wielu osób. Dlatego serial zdobył wiele najważniejszych nagród, a czerwone stroje Podręcznych stały się symbolem protestu.

Kolejny sezon zostawił za sobą ugruntowaną fabułę znaną z książki i wszedł na nieznane terytorium oryginalnego scenariusza. Nie wszystkim spodobały się zmiany w charakterze wielu postaci, nierówne tempo akcji i dziury fabularne. Zeszłoroczna odsłona produkcji spotkała się więc ze znacznie chłodniejszym przyjęciem. Wciąż był to jednak jeden z najbardziej popularnych seriali. A powstanie kolejnej serii wydawało się przesądzone.

Właśnie dowiedzieliśmy się konkretnych szczegółów na temat premiery 3. sezonu, która nastąpi 5 czerwca.

Poprzednie dwa sezony serialu debiutowały w kwietniu danego roku. Serie debiutujące później nie mają szansy na walkę o najbliższą nagrodę Emmy. Właśnie dlatego tak ważne było, żeby ostatnia odsłona „Gry o tron” została wyemitowana w kwietniu. W kuluarach spekuluje się, że właśnie obecność potęgi ze stajni HBO skłoniła Hulu do opóźnienia premiery 3. sezonu „Opowieści Podręcznej”. Dzięki temu serial o Fredzie uniknie konfrontacji, z której nikt nie ma szans wyjść zwycięsko.

Poprzednia seria zostawiła widzów ze sporą dawką pytań. Freda pozostała w Gileadzie, żeby spróbować uratować swoją córkę. Dlatego postanowiła nie uciekać, tylko dalej walczyć. Pozostaje mieć nadzieję, że 3. sezon „Opowieści podręcznej” stanie na wysokości zadania. Jak podaje portal The Wrap, seria liczyć będzie trzynaście epizodów. 5 czerwca na serwisie Hulu udostępnione zostaną trzy pierwsze odcinki. Następne będą trafiać do serwisu co tydzień, w każdą środę.

REKLAMA

Nie wiadomo, co z polskimi widzami. Pierwotnie serial pokazywano w naszym kraju na platformie Showmax, ale serwis wycofał się właśnie z Polski. Odcinki „Opowieści podręcznej” w późniejszych miesiącach dostępne były także na HBO i Stopklatce. Wydaje się jednak, że ktoś przejmie możliwość pokazywania produkcji równocześnie z amerykańską premierą. W końcu mowa o jednym z najważniejszych seriali ostatnich lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA