REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gwiazdorska obsada się powiększa, a pierwsze zdjęcie trafiło do sieci. Co wiemy o "Oppenheimerze" Nolana?

"Oppenheimer" to nadchodzący film Christophera Nolana. W ostatnim czasie do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z produkcji, poznaliśmy też nowe nazwiska aktorów, którzy dołączyli do imponującej obsady. Czego zdążyliśmy się już dowiedzieć o tym projekcie? Podsumujmy.

23.02.2022
18:19
oppenheimer film christopher nolan cillian murphy zdjęcie obsada fabuła premiera
REKLAMA

"Oppenheimer" to film, którego realizację Christopher Nolan negocjował z różnymi studiami filmowymi (niezadowolony z faktu, że Warner Bros. zaplanowało dla "Tenet" dystrybucję hybrydową, wcześniej go o tym nie uprzedzając). Obraz Nolana - po raz pierwszy w jego karierze - powstanie ostatecznie dla wytwórni Universal. To jedyne studio, które zdecydowało się spełnić wszystkie oczekiwania reżysera, których znaczną część konkurencja uznawała za wygórowane.

Jak wiemy, "Oppenheimer" ma zagwarantowane 100 dni wyświetlania w kinach, zanim trafi na VOD i nośniki fizyczne. Jego budżet ma wynosić 100 mln dolarów, a całość realizowana będzie na taśmie filmowej przy użyciu kamer 65 mm i kamer IMAX 65mm. Sam Nolan jest też autorem scenariusza, który napisał w oparciu o książkę "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" autorstwa Kaia Barda i Martina J. Sherwina.

REKLAMA

Oppenheimer Christophera Nolana - pierwsze zdjęcie

Oppenheimer

W tytułową rolę wcieli się Cillian Murphy (będzie to jego kolejny wspólny projekt z Nolanem - po filmach o Batmanie, "Incepcji" i "Dunkierce"). Projekt zapowiadany jest jako biograficzna opowieść poświęcona J. Robertowi Oppenheimerowi, czyli dyrektorowi naukowemu słynnego Projektu Manhattan. Celem tego finansowanego przez amerykański rząd tajnego programu było stworzenie pierwszej w pełni funkcjonalnej i kontrolowanej broni jądrowej (dlatego też Oppenheimera nazywa się "ojcem atomowej bomby").

Powyżej widzimy pierwsze oficjalne zdjęcie z "Oppenheimera", które przedstawia Cilliana Murphy'ego w tytułowej roli - jest ono czarno-białe, co może być sygnałem, że sam film również będzie utrzymany w tej kolorystyce.

REKLAMA

Interesująco zapowiada się też spektakularna obsada pełna popularnych, cenionych nazwisk. Poza Murphym w filmie wystąpią m.in.: Matt Damon, Robert Downey Jr, Emily Blunt, Josh Hartnett, Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, Dane Dehaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, Dylan Arnold i Kenneth Branagh (ten ostatni właśnie oficjalnie dołączył do ekipy). Robi wrażenie.

Ludwig Goransson po "Tenet" podejmie się skomponowania ścieżki dźwiękowej również do tego filmu Nolana. Reżysera wesprą operator Hoyte Van Hoytem i montażystka Jennifer Lame.

Oppenheimer - premiera kinowa filmu jest zaplanowana na 21 lipca 2023 roku.

"Oppenheimer" to projekt, którym Nolan zajął się po nakręceniu "Tenet"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA