REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pan Mercedes wjeżdża na ekrany. Pierwszy trailer serialu na podstawie książki Stephena Kinga

Powieść Stephena Kinga o polowaniu na zwyrodnialca, który rozjechał tytułowym autem tłum ludzi, została zaadaptowana na potrzeby serialu. Pan Mercedes od AT&T doczekał się pierwszego, trzymającego w napięciu trailera.

13.07.2017
21:22
pan mercedes serial stephen king 2017
REKLAMA
REKLAMA

Pan Mercedes nie jest najlepszą książką w dorobku Stephena Kinga, ale chociaż szczegóły fabuły rozmyły mi się już w pamięci, to mile wspominam lekturę. Z ogromną chęcią przypomnę sobie tę historię dzięki serialowi, który już na początku sierpnia doczeka się swojej premiery.

pan mercedes serial stephen king 2017 class="wp-image-89583"

Wygląda na to, że serialowy Pan Mercedes będzie wierny literackiemu oryginałowi.

Powieść, na której bazuje serial produkowany przez amerykańskiego operatora AT&T, opowiada o poszukiwaniu bezwzględnego mordercy. Tropem tytułowego Pana Mercedesa, który rozjechał samochodem tłum ludzi oczekujących w kolejce do pośredniaka, wyrusza emerytowany detektyw Bill Hogdes.

W policjanta, który zaczyna bawić się z maniakalnym mordercą w kotka i myszkę, wcieli się Brendan Gleeson. To irlandzki aktor, którego widzowie mogą kojarzyć z serii filmów o Harrym Potterze. Wcielił się tam w Szalonokiego Moody'ego. Jego kreacja w trailerze niezmiernie przypadła mi do gustu.

pan mercedes serial stephen king 2017 class="wp-image-89589"

Ściganego przez niego Pana Mercedesa gra natomiast Harry Treadaway, znany z roli Victora Frankensteina z serialu Penny Dreadful.

Pan Mercedes, czyli Brady Hartsfield, po dokonaniu mordu na grupie niewinnych, przypadkowych ludzi kontaktuje się przez internet z detektywem. Zaczyna prowadzić z nim morderczą grę. Bill Hogdes postanawia ruszyć jego tropem, chociaż oficjalnie nie pracuje już w policji.

Niezmiernie mnie ciekawi, jak pierwsza książka Stephena Kinga o detektywie zniesie przeniesienie na ekran. Jego horrory były bardzo często adaptowane, ale nie wszystkie produkcje dobrze wypadły na kinowych i telewizyjnych ekranach. Na szczęście Pan Mercedes na zwiastunie wygląda interesująco i zapowiada się niezłe widowisko.

pan mercedes serial stephen king 2017 class="wp-image-89585"

Pan Mercedes to nie jedyne dzieło Stephena Kinga, które zostało w tym roku przeniesione na ekrany.

Widzowie mogą oglądać już Mgłę, która jest kolejną adaptacją powieści o tym samym tytule - tym razem w formie serialu, a nie filmu. W sierpniu do kin trafi Mroczna Wieża, czyli długo oczekiwana filmowa wersja opus magnum Kinga z lat 80. ubiegłego wieku.

REKLAMA

J.J. Abrams pracuje w dodatku nad Castle Rock - serialem o miasteczku, które pojawiało się w wielu różnych powieściach mistrza grozy. Produkcja zostanie wydana w tym roku na platformie Hulu, podobnie jak wcześniej 11.22.63.

Pan Mercedes miał pierwotnie zadebiutować dużo wcześniej, ale prace nad produkcją przedłużyły się ze względu na śmierć Antona Yelchina, który miał pierwotnie zagrać tytułowego złoczyńcę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA