REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

"To był potrzaskany sezon w polskiej kulturze". Poznaliśmy nominowanych do Paszportów Polityki 2021

Poznaliśmy już nominowanych do Paszportów Polityki 2021. To są twórcy, którzy najbardziej namieszali w polskiej kulturze w mijającym roku. Nie były to jednak dla nich miesiące łatwe, bo przecież wciąż trwa pandemia. Dlatego organizatorzy nagród po raz drugi w historii postanowili ich wspomóc finansowo.

07.12.2021
17:57
paszporty polityki 2021 nominacje kultura
REKLAMA

Poznaliśmy już nominowanych do tegorocznych Paszportów Polityki. To oni najbardziej namieszali w kulturze w mijających 12 miesiącach, dostarczając nam emocji na ekranach kin, deskach teatru, stronach książek, w sztukach wizualnych, tworząc muzykę poważną bądź popularną czy działając w obrębie kultury cyfrowej.

Chociaż organizatorzy piszą o "potrzaskanym sezonie w polskiej kulturze" dokonania nominowanych pokazują, że ta polska kultura ma się całkiem dobrze. Twórcom udało się bowiem nieraz przezwyciężyć nieprzyjazne pandemiczne warunki (i usposobienie rządzących), ale wciąż nie są oni w najlepszej sytuacji. Dlatego po raz drugi w historii Paszportów Polityki przyznane zostaną nagrody finansowe nominowanym we wszystkich kategoriach.

REKLAMA

Paszporty Polityki 2021 - lista nominowanych:

  • Film: Łukasz Grzegorzek, Łukasz Ronduda, Aleksandra Terpińska
  • Teatr: Iga Gańczarczyk, Jędrzej Piaskowski i Hubert Sulima, Dominik Strycharski
  • Literatura: Łukasz Barys, Elżbieta Łapczyńska, Grzegorz Uzdański
  • Sztuki wizualne: Archiwum Protestów Publicznych, Jana Shostak, Mikołaj Sobczak
  • Muzyka poważna: Piotr Alexewicz, Teoniki Rożynek, Rafał Ryterski
  • Muzyka popularna: Ralph Kaminski, Paweł Szamburski, Ifi Ude
  • Kultura cyfrowa: Marcin Borkowski, Tomasz Konrad Ostafin, Anshar Studios

Jak co roku podczas nadchodzącej gali Paszportów Polityki poznamy też Kreatora Kultury mijających miesięcy. Prócz tego po raz drugi w historii zostanie przyznana nagroda specjalna w kategorii Kultura Zdalna, która została stworzona w czasie pandemii. Ma ona docenić działania, w ramach których udało się utrzymywać w okresie lockdownów kontakt twórców z publicznością w rzeczywistości wirtualnej.

REKLAMA

Paszporty Polityki 2021 - gdzie i kiedy oglądać galę?

Tegorocznych laureatów Paszportów Polityki poznamy już w przyszłym miesiącu. Gala odbędzie się 18 stycznia 2022 roku. Będzie ona transmitowana na antenie TVN-u oraz na facebookowych fanpage'ach: Tygodnika Polityka i Paszportów Polityki.

*Zdj. główne: Tegoroczni nominowani do Paszportów Polityki/Polityka

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA