REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

To nieudolna podróbka "Dumy i uprzedzenia", ale krytykowane "Perswazje" i tak będą hitem Netfliksa

"Perswazje" pojawiły się już na platformie Netflix. Jest to adaptacja prozy Jane Austen, w której w głównej roli zobaczymy znaną z "50 twarzy Greya" Dakotę Johnson. Nawet jeśli krytycy zdążyli zmieszać produkcję z błotem, bez wątpienia będzie to hit serwisu. To w końcu najgłośniejsza dzisiejsza premiera serwisu.

15.07.2022
14:31
perswazje opinie recenzje netflix premiera
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce.

Użytkownicy Netfliksa uwielbiają wylewać łzy na dramatach kostiumowych. Nie bez powodu "Bridgertonowie" są drugim po "Stranger Things" najchętniej oglądanym serialem platformy. Na całym świecie spędzili przy nim ponad 656 mln godzin. Teraz z niecierpliwością czekają na 3. sezon produkcji, a serwis chce im ten wydłużający się czas uprzyjemnić najnowszą adaptacją prozy Jane Austen.

Tak twórcy filmowi, jak i serialowi chętnie sięgają po książki Jane Austen. "Rozważna i romantyczna" doczekała się łącznie czterech adaptacji, a "Duma i uprzedzenie" aż 12. Dwa lata temu mogliśmy cieszyć oczy ósmym już przeniesieniem na ekran "Emmy", a teraz Netflix jako szósty z kolei serwuje nam "Perswazje".

REKLAMA

Perswazje - krytycy miażdżą adaptację Jane Austen od platformy Netflix

"Perswazje" to opowieść o Anne Elliot - bezkompromisowej kobiecie o nowoczesnej wrażliwości. Do jej życia niespodziewanie powraca mężczyzna, którego kiedyś, pod wpływem snobistycznej rodziny, odprawiła z kwitkiem. Nawet jeśli już kilkukrotnie przenoszono tę historię na ekran, nie doczekała się ona jeszcze tak udanego filmu jak chociażby "Rozważna i romantyczna" z 1995 roku czy 10 lat późniejsza "Duma i uprzedzenie". Wiele wskazuje na to, że adaptacja od Netfliksa tego nie zmieni.

Perswazje - Netflix - premiery

"Perswazje" dzisiaj zadebiutowały na Netfliksie, ale krytycy mieli okazję obejrzeć je już wcześniej. Zdążyli już wyżyć się na najnowszej adaptacji prozy Jane Austen. Wniosek recenzentów na Rotten Tomatoes brzmi następująco:

Pomimo wysiłków Dakoty Johnson, chaotycznie archaiczne "Perswazje" nie przekonają nas, że to warta czasu adaptacja prozy Austen.

Jak się okazuje, jedynym co można w "Perswazjach" docenić to rola Dakoty Johnson. Można to było przewidzieć. Już po udostępnionym jakiś czas temu trailerze, fani określili film mieszanką "Bridgertonów" z nieudolną imitacją "Dumy i uprzedzenia". Nie mylili się, bo w recenzjach można się natknąć na sformułowania pokroju "koszmarna tortura", "parodia", czy "fani Austen będą wkurzeni".

Perswazje - Netflix

Perswazje - to będzie hit platformy Netflix?

Ileż to jednak razy krytycy wieszali na filmach psy, a widzowie i tak je tłumnie oglądali? Biorąc pod uwagę popularność dramatów kostiumowych na Netfliksie i adaptacji prozy Jane Austen ogólnie, nie inaczej będzie z "Perswazjami". Użytkownicy serwisu z pewnością zaraz rzucą się na tę produkcję. Tym bardziej że patrząc na pozostałe tytuły, które dzisiaj zawitały na platformę, jest to najsensowniejsza propozycja na wieczorny seans w ten weekend.

Netflix - pełna lista piątkowych nowości platformy

  • KRÓLOWA WIOSKI
  • MAGIK NA BOISKU
  • PERSWAZJE
  • FARZAR
  • MAMO, NIE RÓB TEGO
  • REMARRIAGE & DESIRES
  • ALBA

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.


REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA