REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Osoby LGBT+ też będą bić się w oktagonie. W Polsce powstała "pierwsza tęczowa federacja MMA na świecie"

Pink MMA to pierwsza w Polsce (i prawdopodobnie na świecie) federacja freak fight, na której gali będą się bić osoby LGBT+. "Udowodnimy wam, że środowisko LGBT fenomenalnie walczy o swoje prawa nie tylko w życiu, ale również w klatce" - zapowiadają organizatorzy. Pierwsze zawody już na początku czerwca. Czy wiadomo, kto w nich powalczy?

20.04.2022
16:09
pink mma gala freak fight lgbt kiedy
REKLAMA

Na rodzimym rynku freakowych federacji robi się coraz bardziej tłoczno. Powoli coraz trudniej jest ogarnąć, kto, gdzie i z kim powalczy. Fame MMA wykreowało modę i dalej organizuje swoje gale, ale ma sporą konkurencję w postaci High League czy MMA-VIP. Do tego dochodzą kolejne wariacje na ten temat w postaci m.in. pato-zawodów w piciu alkoholu czy dawaniu sobie klapsów w tyłek.

Nie tak dawno temu aktor Antoni Królikowski próbował zrobić nawet walkę sobowtórów Putina i Zełenskiego, ale skończyło się to dla niego katastrofą. Trzeba się nieźle wysilić, by wymyślić coś nowego i oryginalnego, więc alternatywą mogą być węższe specjalizacje. Z takiego założenia mogli chyba wyjść organizatorzy tzw. Pink MMA. Na innych galach biją się wszelkiej maści influencerzy, raperzy, youtuberzy, tiktokerzy i inni internetowi celebryci. W tym wypadku postawiono na osoby LGBT+.

REKLAMA

Pink MMA - pierwsza gala freak fight z osobami LGBT+:

Informacja o Pink MMA krążyła w sieci od kilku dni, ale teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły inicjatywy. Głównym włodarzem federacji została Ewa Lubert. To modelka i trenerka fitness znana też jako FitMama. Jest też żoną Tomasza Luberta, założyciela zespołu Virgin. W swoim postanowieniu założycielskim Pink MMA wyraźnie nawiązuje do sytuacji osób LGBT+ w Polsce, ale czy walkami podąży cokolwiek głębszego? Raczej na to nie liczymy:

Jestem włodarzem Federacji Pink MMA. Udowodnimy wam, że środowisko LGBT fenomenalnie walczy o swoje prawa nie tylko w życiu, ale również w klatce

- zapowiedziała organizatorka Ewa Lubert.

Pink MMA - kto wystąpi na pierwszej gali?

REKLAMA

Co ciekawe, szlak dla Pink MMA jako pierwszy przetarł... Marcin Najman. Na MMA-VIP (którego jednym z włodarzy jest ex-gangster Słowik) zaprosił osoby LGBT m.in. Polskiego Kena i Mua Boya. Możliwe, że obaj panowie pojawią się też na nowej gali. To jednak tylko spekulacja, bo póki co nie znamy nazwisk zawodników. Rekrutacja trwa. Wiadomo za to, że "ring drag queen" i prowadzącą konferencję będzie Charlotte Drag Queer, a w rolę komentatora wcieli się Dżaga, czyli sobowtór Dody.

Freak fightowa gala LGBT+ Pink MMA odbędzie się 3 czerwca w Warszawie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA