REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pitbull. Ostatni pies ukazuje swoje oblicze na plakacie. Znamy datę premiery nowego filmu Pasikowskiego

Po premierze produkcji Pitbull. Niebezpieczne kobiety, Patryk Vega ogłosił, że nie podejmie się stworzenia kolejnego filmu z tej serii. Pieczę nad obrazem przejął wówczas ceniony reżyser Władysław Pasikowski. Choć do premiery obrazu pozostało już niewiele czasu, dopiero teraz światło dzienne ujrzał plakat promujący dzieło twórcy Psów. 

16.01.2018
9:36
Oficjalny plakat i data premiery filmu Pitbull. Ostatni pies Pasikowskiego
REKLAMA
REKLAMA

Wokół nowej produkcji wciąż nie cichną komentarze związane z doborem obsady i formą jego realizacji. Dotychczasowe filmy z serii Pitbull w reżyserii Patryka Vegi spotkały się bowiem z niezbyt przychylnymi recenzjami zarzucającymi im tabloidalny charakter i brak logicznego zarysu fabularnego. Choć serial z 2005 roku zachwycił odbiorców, dając im mocną produkcję kryminalną pokazującą funkcjonowanie policji i świata przestępczego, to kinowe dzieła Vegi pozostawiają wiele do życzenia.

Film Pitbull. Ostatni pies może odczarować złą passę poprzednich produkcji i przywrócić im dobre imię.

Pasikowski słynie przecież z kreowania mocnych scenariuszy okraszonych wypracowanym przez lata warsztatem reżyserskim. Mimo to, twórca filmu Kroll podkreślał w wywiadach, że praca nad nowym Pitbullem jest dla niego ogromnym wyzwaniem, przede wszystkim za sprawą świetnego serialu. Ponadto, ostatnie filmy Vegi okazały się być ogromnym sukcesem finansowym i frekwencyjnym, co potęguje obawy związane z przyjęciem nowej produkcji wśród widzów.

Pasikowski chce zrobić film sensacyjny w swoim stylu, odcinając się od formy warsztatowej jego poprzedników.

Pomimo nadania filmowi zupełnie nowej jakości, na ekranie ponownie zobaczymy starą ekipę, świetnie znaną fanom wcześniejszych Pitbulli. Po raz kolejny w rolę oficera Despero wcieli się Marcin Dorociński. W filmie wystąpią także Krzysztof Stroiński jako Metyl oraz Rafał Mohr w roli Nielata.

 class="wp-image-102598"

Co więcej w filmie wystąpi również Dorota 'Doda' Rabczewska, której udział w produkcji wywołał najwięcej kontrowersji wśród potencjalnych widzów. Jej angaż miał się również przyczynić do rezygnacji Vegi z udziału w filmie „będąc niezgodny z jego poczuciem poziomu artystycznego”. Do nowej obsady dołączy również Katarzyna Nosowska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Izabela Kuna czy Marian Dziędziel. Pasikowski stawia zatem na mocny dobór obsady, mieszając doświadczonych aktorów z debiutantami.

Pitbull. Ostatni pies ponownie zabierze nas do brutalnej, policyjnej rzeczywistości.

Według Pasikowskiego, produkcja będzie się skupiać głównie na przyjaźni, twardych zasadach i brutalności świata. Po śmierci jednego z policjantów zostaje wszczęte śledztwo, które ma przyczynić się do schwytania sprawcy. Sprawa staje się dla ekipy celem nadrzędnym, jednak w wyniku reorganizacji komendy i licznych zwolnień dochodzenie napotyka wiele trudności. W tym celu do Warszawy zostaje ściągnięty Despero, a także pozostałe gliny rozproszone po prowincjonalnych miasteczkach. W tym samym czasie toczy się walka gangów: oprócz ekipy z Wołomina i Pruszkowa w mieście pojawia się nowy gracz zwany Czarną Wdową.

 class="wp-image-102604"
REKLAMA

Mimo zawirowań związanych z ostatecznym terminem pojawienia się filmu na ekranach, znamy ostateczną datę jego realizacji.

Premiera filmu Pasikowskiego Pitbull. Ostani pies odbędzie się 15 marca 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA