REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Porównujemy Player.pl i Canal+. Lubisz polskie seriale? Te serwisy VOD jest dla ciebie

Na polskim rynku można przebierać w platformach VOD, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, nie wie, który serwis streamingowy wybrać. W tym artykule porównujemy dla was ofertę Canal+ online i Playera.

01.12.2021
7:46
Porównujemy serwisy Player.pl i Canal+. Ceny, oferta i jakość
REKLAMA

Canal+ i Player mają doskonałe oferty dla wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć, co dzieje się na rodzimym podwórku. Oba serwisy oferują polskie seriale w korzystnej cenie, a także kuszą dostępem do świetnych zagranicznych produkcji HBO.

Z tego tekstu dowiesz się:

REKLAMA

Canal+ i Player - cena

Cena za serwis Canal+ zależy od tego, ile i jakie pakiety postanowisz aktywować. Pakiet podstawowy, w którym znajdują się największe hity filmowe, seriale oraz kanały sportowe Canal+, kosztuje 45 zł. Można go jednak rozszerzyć o pakiet HBO, Eleven Sports oraz Fun&News. Jeśli zdecydujesz się wykupić wszystkie pakiety Canal+ online, wyniesie cię to 85 zł miesięcznie przez pierwszy miesiąc, a potem 110 złotych. W pakiecie podstawowym Canal+ obowiązuje jednak zniżka za pierwszy miesiąc użytkowania – zamiast 45 zł zapłacisz tylko 20 zł.

Od niedawna Canal+ można wykupić także wspólnie z Netflixem. Jeśli oprócz wszystkich poprzednich pakietów kupisz również ten, abonament miesięczny wyniesie 105 zł, natomiast za samego Netflixa i Canal+ zapłacisz 65 zł (40 zł w promocji przez pierwszy miesiąc). Opłaca się to bardziej, niż płacenie za każdy z serwisów z osobna. 

Więcej na temat szczegółów tej współpracy przeczytacie tutaj: Netflix w ofercie z Canal+ online. Ile będzie kosztować wspólna subskrypcja?  

W serwisie Player.pl kwestia płatności wygląda dość podobnie, ponieważ zależy od tego, na ile pakietów się zdecydujesz. Są one jednak podzielone trochę inaczej. W Playerze może kupić wersję podstawową serwisu z reklamami, za którą zapłaci się zaledwie 8 zł miesięcznie. Ta sama oferta bez reklam wyniesie 18 zł miesięcznie. Możesz swój pakiet poszerzyć także o Canal+, HBO, Eleven Sports oraz kanały TV.

Najdroższy pakiet Player.pl, a więc ten, który daje dostęp do kanałów TV bez reklam oraz biblioteki filmów Canal+ i Player Original, kosztuje 45 zł za 30 dni lub 240 zł, jeśli zdecydujesz się zapłacić za cały rok z góry. Warto tu dodać, że z części biblioteki Playera możesz korzystać, nie wydając na to ani złotówki.

Canal+ i Player - oferta filmów i seriali 

Player.pl oferuje ponad 20 kanałów telewizyjnych, informacyjnych, sportowych, dla dzieci oraz kolekcję discovery+. Oprócz tego znajdziesz tu całkiem sporo produkcji oryginalnych takich jak np. seriale „Motyw”, „Chyłka” czy „Szadź”.

Obie platformy oferują dostęp do kanałów sportowych oraz filmów i seriali HBO, co jest niewątpliwym plusem. Canal+ ma jednak w swojej ofercie takie perełki jak „Belfer”, „Kruk” czy „Klangor”. W ogólnym rozrachunku Player oferuje ok. 2000 tytułów, natomiast Canal+ mówi o 6 tys. godzin treści. Jak to porównać? Nie do końca wiadomo, więc chyba trzeba kierować się osobistymi preferencjami dotyczącymi produkcji oryginalnych obu platform. 

Jakość wideo Canal+ i Player.pl

REKLAMA

W tej kwestii można wskazać zwycięzcę. Player.pl oferuje już bowiem niektóre treści w jakości 4K. Potrzebny jest do tego oczywiście odpowiedni telewizor oraz minimalna prędkość połączenia internetowego na poziomie 25 mb/s.

Canal+ zapowiada, że treści w jakości 4K będą dostępne na platformie online niedługo, lecz nie wiemy, ile dokładnie trzeba będzie na to poczekać. Chyba że posiadacie Canal+ BOX 4K, lecz to zupełnie inna historia. Z obu serwisów można korzystać na dwóch urządzeniach jednocześnie. Canal+ oferuje jednak możliwość oglądania telewizji na żywo w podstawowym pakiecie, podczas gdy w Playerze musicie wykupić specjalny pakiet Player + Kanały TV. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA