REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Pod wiatr" już was zażenowało? Polecamy filmy na Netfliksie, które naprawdę porwą was wakacyjnym klimatem

"Pod wiatr" podbija Netfliksa. Na platformie jest jednak mnóstwo podobnych filmów, które o wiele lepiej ujmują istotę wakacyjnych romansów. W końcu polscy twórcy inspirowali się dostępnym w serwisie kultowym "Dirty Dancing". Nie wyszło to dobrze, dlatego zamiast z rodzimą produkcją wieczór warto spędzić na przykład "Ostatnimi wakacjami". A jeśli mielibyście ochotę na coś bardziej sprośnego, to w usłudze znajdziecie chociażby "Do zaliczenia".

17.02.2022
11:21
pod wiatr netflix podobne filmy
REKLAMA

"Pod wiatr" miało być melodramatem, a wyszła komedia romantyczna. W dodatku taka polska, w której nie ma ani komedii, ani romantyzmu. Na szczęście na Netfliksie nie brakuje podobnych filmów, które o wiele lepiej ujmują istotę wakacyjnych romansów. Zresztą przekonajcie się o tym sami oglądając chociażby "Dirty Dancing" czy "Do zaliczenia". Wśród polecanych przez nas tytułów każdy znajdzie coś dla siebie.

REKLAMA

Pod wiatr - podobne filmy na Netfliksie

Pod wiatr - podobne filmy - Netflix

Wakacyjne miłostki są w kinie romantyzowane od dawna. "Pod wiatr" robi to jednak nieudolnie. O wiele lepiej wyszło to twórcom "Dirty Dancing" czy nawet "Męskiej paczki". Zamiast sięgać po polską produkcję, lepiej odpalić na Netfliksie, któryś z poniższych filmów.

Dirty Dancing

Dirty Dancing - Netflix - podobne do "Pod wiatr"

Twórcy "Pod wiatr" mocno inspirowali się tym ejtisowym szlagierem. W polskiej produkcji echa "Dirty Dancing" usłyszymy w samym sposobie prowadzenia narracji, kolejnych sytuacjach czy bohaterach. "Wirujący seks" korzysta z nich jednak o wiele lepiej. Co więcej, nawet po tylu latach od swojej premiery wciąż wydaje się świeży i nowoczesny.

Film dostępny na Netfliksie.

Ostatnie wakacje

W tym filmie śledzimy losy grupy młodych ludzi, którzy zaraz pójdą na studia. Przed poważnymi zmianami w swoim życiu postanawiają spróbować szczęścia w dotychczasowych lub zupełnie nowych związkach. Być może "Ostatnie wakacje" nie są najlepszą produkcją, ale istotę tak wakacyjnych romansów, jak i wchodzenia w dorosłość ujmują całkiem nieźle.

Film dostępny na Netfliksie.

Do zaliczenia

Lubicie sprośne komedie? Jeśli oglądaliście jakieś wywiady z Aubrey Plazą, to wiecie, że ona jest sprośna i zabawna. Być może właśnie dlatego tak świetnie wypada w tym filmie. W "Do zaliczenia" wciela się w Brandy, która zaraz pójdzie na studia, ale wciąż jest dziewicą. Chce to zmienić w wakacje. Nie chodzi jej jednak o jakiś szybki numerek, tylko całą listę doświadczeń do tytułowego zaliczenia.

Film dostępny na Netfliksie.

SPF-18

Czwórka kochających kino nastolatków dostaje niesamowitą szansę. Ma zaopiekować się domem słynnego aktora w czasie wakacji. Nie spodziewają się jednak, że to proste zadanie wywróci do góry nogami całe ich życie.

Film dostępny na Netfliksie.

Męska paczka

Męska paczka - Netflix - podobne do "Pod wiatr"

Ok, akcja tego filmu toczy się w czasie ferii. Bohaterowie wyjeżdżają pod namiot. Jeden z uczestników wycieczki ucina sobie... penisa. W wyniku niespodziewanego zbiegu okoliczności jego przyjaciele będą musieli dostarczyć cenny narząd do szpitala. Po drodze czeka ich mnóstwo absurdalnych przygód, których tłem jest rozwijające się uczucie między dwoma postaciami.

Film dostępny na Netfliksie.

Raj dla par

Jak poradzić sobie z problemami w związku? Najlepiej na jakiejś rajskiej wyspie. Do takiego wniosku dochodzą bohaterowie tej komedii. Terapeutyczne wakacje pozwolą im odkryć siebie na nowo. Wszystko to za sprawą błyskotliwych i zabawnych żartów.

Film dostępny na Netfliksie.

REKLAMA

Filmy podobne do Pod wiatr - co oglądać na Netfliksie?

Nie musicie niszczyć sobie wieczoru nową polską produkcją na Netfliksie. Prócz "Pod wiatr" platforma ma w zasobach swojej biblioteki mnóstwo innych (w dodatku lepszych) filmów utrzymanych w podobnych klimatach. Jednym z nich jest kultowe "Dirty Dancing", ale jeśli wiecie już, że nikt nie ustawi Baby w kącie, to możecie sięgnąć na przykład po "Ostatnie wakacje". Jeśli natomiast macie ochotę na niegrzeczną komedię, "Męska paczka" będzie jak znalazł.

* Zdjęcie główne: Anna Włoch/Netflix

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA