REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Jakie filmy i seriale oglądają Polacy? W ostatnich dniach króluje "Projekt Adam" i "Tabu"

Jakie filmy i seriale oglądają Polacy? Czy sięgamy po typowe kino akcji, po jakieś "guilty pleasure", a może wybieramy nastrojowe produkcje historyczne i kostiumowe? Filmy, takie jak "Projekt Adam" i "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" i seriale, takie jak "Tabu", pokazują, że odpowiedź na to pytanie, wcale nie jest prosta.

19.03.2022
10:00
projekt adam polska filmy popularne marzec
REKLAMA

Co Polska włączała na VOD w ostatnich 7 dniach? Ryan Reynolds udowodnił filmami "Czerwona nota" i "Free Guy", że jest prawdziwym magnesem na widzów i teraz uczynił to podobnie. Najnowsza produkcja z jego udziałem zatytułowana "Projekt Adam" zgarnęła przed ekrany mnóstwo Polaków. Swoje zrobiły też premiera polskiego "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" oraz powrót po dłuższym czasie brytyjskiego "Tabu".

REKLAMA

Polacy kochają Ryana Reynoldsa i jego nowy film "Projekt Adam":

10. Cienie pod powiekami (nowość)

Duński dramat wojenny "Cienie pod powiekami" to wzruszająca opowieść o mieszkańcach Kopenhagi, których losy splatają się w samym środku wojennej zawieruchy. Po tym jak nazistowski samolot spuszcza bomby na szkołę pełną dzieci. Film bazuje na prawdziwych wydarzeniach i zgarnął aż 11 nominacji do tegorocznych nagród Duńskiej Akademii Filmowej.

Wynik: 13 punktów

9. Bo we mnie jest seks (spadek o trzy miejsca)

Biograficzny film "Bo we mnie jest seks" w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz dobił do biblioteki Netfliksa około pół roku po swojej kinowej premierze. Produkcja bazuje na życiu Kaliny Jędrusik i relacjach ludzi, którzy byli jej najbliżsi. Popularną piosenkarkę zagrała Maria Dębska, a na ekranie towarzyszyli jej m.in. Leszek Lichota, Borys Szyc i Paweł Tomaszewski.

Wynik: 15 punktów

8. Psi patrol (spadek o jedno miejsce)

"Psi patrol" to najpopularniejszy serial animowany dla dzieci. Różne sezony produkcji są obecnie dostępne na dwóch różnych platformach VOD. Sezony 1., 5. i 6. zainteresowani widzowie znajdą na Netflix Polska. Z kolei 3. i 4. seria dostały się do biblioteki HBO Max. Nie jest to z pewnością najwygodniejsza opcja dla płacących za różne serwisy rodziców, ale czego się nie robi dla ukochany dzieci?

Wynik: 18 punktów

7. Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (nowość)

Polski film "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" zadebiutował na dużym ekranie w sierpniu zeszłego roku. Na jego debiut w największym serwisie streamingowym przyszło nam więc nieco poczekać. Produkcja w reżyserii Mateusza Rakowicza bazuje na prawdziwej historii Zdzisława Najmrodzkiego, który w okresie PRL-u wyspecjalizował się w ucieczkach z rąk milicji. W obsadzie "Najmro" pojawili się Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha i Marta Wągrocka.

Wynik: 20 punktów

6. Kim jest Anna? (spadek o dwa miejsca)

Serial "Kim jest Anna?" jest dostępny na VOD już od wielu tygodni, a mimo to wciąż przyciąga nowych odbiorców. Pokazuje to jak na dłoni, że poczta pantoflowa nadal należy do najlepszych metod promocji serialu czy filmu. Dzień przed premierą o "Kim jest Anna?" nie słyszał nikt. Teraz trudno byłoby znaleźć osobę, która jeszcze serialu Netfliksa nie widziała.

Wynik: 29 punktów

5. Tabu (nowość)

Serial "Tabu" z 2017 roku pojawił się na platformie Netflix trochę niespodziewanie. Docenia przez odbiorców produkcja FX i BBC krążyła przez lata po różnych serwisach VOD, ale nigdzie nie zagrzała miejsca na dłużej. Serial Stevena Knighta i Toma Hardy'ego śledzi losy awanturnika oraz łowcy przygód Jamesa Keziaha Delaneya, który po latach niespodziewanie wraca do Londynu i postanawia założyć własne imperium biznesowe.

Wynik: 34 punkty

4. Wikingowie: Walhalla (spadek o dwa miejsca)

"Wikingowie: Walhalla" to spin-off popularnego serialu historycznego nadawanego w latach 2013-2020. Produkcja kręci się wokół mających miejsce na początku XI w. walk między ludami skandynawskimi a angielskim królem. Serial spotkał się z mieszanymi odczuciami recenzentów, ale kolejny tydzień z rzędu trzyma się wysoko w rankingu TOP 10.

Wynik: 43 punkty

3. Formuła 1: Jazda o życie (powrót do zestawienia)

Dwa dokumenty sportowe wyprodukowane przez Netfliksa cieszyły się do tej pory ogólnopolską popularnością. Jednym z nich był "Ostatni taniec" poświęcony drużynie Chicago Bulls, a drugim właśnie "Formuła 1: Jazda o życie". Na początku 2022 roku na platformę trafiło kolejnych 10 odcinków wchodzących w skład 4. sezony produkcji. Ta część serialu dokumentalnego jest poświęcona zawodom F1 rozgrywającym się w 2021 roku.

Wynik: 54 punkty

2. Układanka (spadek o jedno miejsce)

Polacy uwielbiają seriale kryminalne platformy Netflix, dlatego wysokie miejsce nowej produkcji z Toni Collette nie zaskakuje. "Układanka" to opowieść poświęcona tajemnicom utrzymanym przez matkę młodej kobiety imieniem Jane. Dziewczyna pewnego dnia odkrywa, że najbliższa jej osoba przez lata wiodła podwójne życie. Ta wiedza sprowadza zaś na nią niebezpieczeństwo.

Wynik: 59 punktów

1. Projekt Adam (nowość)

"Projekt Adam" to nowe przygodowe science fiction, w którym główne role grają Ryan Reynolds, Mark Ruffalo, Jennifer Garner i Zoe Saldana. Fabuła produkcji opowiada o młodym chłopaku i jego spotkaniu z sobą z przyszłości. Okazuje się, że tylko współpraca obu tytułowego Adama jest w stanie powstrzymać zagładę Ziemi. Co oczywiście rozpoczyna długą serię niezwykłych zdarzeń i odkrywanych przed widzem tajemnic.

Wynik: 68 punktów

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA