REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Netflix

2. sezon "Wiedźmina" wyciekł do sieci przed premierą. Netflix ma duży problem

Netflix ma problem - 2. sezon "Wiedźmina" przed premierą trafił na torrenty, a to może znacząco odbić się na wynikach oglądalności serialu. Kilka serwisów potwierdziło już prawdziwość wycieku - co ciekawe, do sieci trafił kompletny sezon (dziennikarze otrzymali dostęp jedynie do sześciu z ośmiu odcinków). Ktoś postanowił wbić streamingowemu gigantowi potężną szpilę i spiracić "Wiedźmina".

16.12.2021
12:18
premiera wiedźmin 2 wyciek piraci torrenty netflix
REKLAMA

Premiera 2. sezonu "Wiedźmina" już jutro, o czym Netflix skrupulatnie przypomina fanom spektakularną i agresywną kampanią promocyjną. Okazało się jednak, że serwis może mieć niemały problem z wynikami oglądalności nowych odcinków serialu (które z założenia miały przecież wykręcić imponujący wynik i uplasować sobie miejsce w TOP 10 najczęściej oglądanych produkcji). Wczoraj na torrentach i innych pirackich witrynach znalazł się cały 2. sezon serialu "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w tytułowej roli.

REKLAMA

Wiedźmin: sezon 2. piracony. Problemy Netfliksa

Prawdziwość przecieku potwierdził m.in. TorrentFreak. Wygląda na to, że nie odpowiadają za niego dziennikarze, którzy otrzymali dostęp jedynie do sześciu epizodów - po pierwsze, do sieci trafiło ich osiem, a po drugie na żadnym z nich nie widać znaków wodnych. Ba, dodano do nich oficjalne angielskie napisy pochodzące z Netfliksa.

Prawdopodobnie wszystkie wycieki pochodzą z tego samego źródła, choć różnią się od siebie jakością. W nazwie pliku znajduje się "WEB-DL", co sugeruje źródło internetowe. Wewnętrzny zespół Netfliksa ds. walki z piractwem spróbuje powstrzymać wyciek, nim ten wyrządzi więcej szkód, ale całkowite usunięcie materiałów z sieci jest zadaniem niemal niemożliwym.

REKLAMA

Dziś na większości pirackich stron można znaleźć już tylko 1 epizod, co potwierdziły też m.in. polskie grupy zajmujące się tworzeniem rodzimych napisów. Oczywiście, zaistniała sytuacja może zauważalnie odbić się na wynikach oglądalności 2. sezonu "Wiedźmina", mającej potencjał na rekordowe zainteresowanie subskrybentów, z szansą na dorównanie wynikom hitowej pierwszej odsłony (przez pierwsze cztery tygodnie obejrzano ją w 75 mln gospodarstw, co było wówczas najlepszym wynikiem w historii platformy). W ostatnim czasie na torrenty wyciekły też inne netfliksowe produkcje: "Winni", "Psie pazury" czy "Armia złodziei".

2. sezon "Wiedźmina" pojawi się na Netfliksie w piątek 17 grudnia o 9:00.

Wiedźmin: Geralt i Jaskier
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA