REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Media

3...5...7.... start! Gotowi na „nową Trójkę”? Radio 357 podało datę debiutu i pierwsze szczegóły ramówki

Po trzech miesiącach od zbiórki pieniędzy i tygodniach przygotowań, Radio 357 ujawniło datę swojego startu. Co przygotowała stacja na pierwszy dzień nadawania?

29.12.2020
16:50
radio 357 start data ramowka
REKLAMA
REKLAMA

Na ten moment czekało spore grono słuchaczy Programu III Polskiego Radia, a także część sympatyków niedawno utworzonego Radia Nowy Świat: dowodzone przez byłego dziennikarza Trójki Kubę Strzyczkowskiego Radio 357 właśnie obwieściło datę swojego startu i ujawniło pierwsze ramówkowe szczegóły.

Stacje, które powstały na zgliszczach Trójki

Zarówno Radio Nowe Świat, na którego czele stoi Magda Jethon, jak i zarządzane przez Kubę Strzyczkowskiego Radio 357 powstały w wyniku wiosennego kryzysu w Polskim Radiu — po aferze związanej z piosenką Kazika Twój ból jest lepszy niż mój Myśliwiecką 3/5/7 opuściła duża grupa dziennikarzy od lat związanych z radiową Trójką. To właśnie na zgliszczach tej rozgłośni, przy finansowym wsparciu internautów, powstały dwie nowe stacje.

Mające swoją siedzibę na warszawskim Wilanowie Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie 10 lipca tego roku, a zespół nowej stacji zasilili m.in. Wojciech Mann, Piotr Bukartyk, Tomasz Ławnicki, Marcin Kydryński, Jerzy Sosnowski i Michał Nogaś.

Niejako równolegle, choć nieco później, rozpoczęły się prace nad powstającym na Żoliborzu Radiem 357 — za tą inicjatywą również stoją byli pracownicy Trójki: m.in. Kuba Strzyczkowski, Marek Niedźwiecki, Marcin Cichoński, Tomasz Michniewicz, Katarzyna Kłosińska i Piotr Stelmach.

Oba projekty zyskały duże uznanie wśród byłych słuchaczy Polskiego Radia i w zaledwie parę miesięcy za pomocą serwisu Patronite obu stacjom udało się zebrać potrzebne środki (od ogłoszenia inicjatywy Radiu 357 udało się zebrać ponad ponad milion złotych).

Świąteczna piosenka o karpiu i kultowy „Top wszech czasów” uratowane

O Radiu 357 zrobiło się w ostatnim czasie głośniej nie tylko za sprawą sukcesu zbiórki na Patronite, ale również za sprawą licznych nawiązań stacji do „trójkowych tradycji”: przed Bożym Narodzeniem radio wypuściło klip ze świąteczną piosenką „o pewnej rybie” (po tym jak Polskie Radio zastrzegło tytuł Przyjaciele karpia), a dzięki przedpremierowej audycji Piotra Kaczkowskiego i Kuby Strzyczkowskiego, w ramach 3-godzinnej aukcji udało się zebrać prawie 300 tys. zł na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja.

Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów. Mamy dla Państwa projekt na miarę 2020 roku – nowoczesną formułę, którą pewnie byłoby dziś Państwa radio, gdyby przez ostatnie lata miało większe szczęście do zarządzających. Nie miało. Teraz nadrobimy tę stratę.

— czytamy na stronie Radia 357.

Na dodatek, niedawno ujawniono, że „Top wszech czasów”, czyli kultowa audycja nadawana zwykle przez Marka Niedźwieckiego w Nowy Rok, również zabrzmi 1 stycznia 2021 na antenie Radia 357:

Radio 357: kiedy oficjalny start?

Jak podały dziś władze stacji, oficjalny start Radia 357 zaplanowano na wtorek 5 stycznia. Już od rana, a konkretnie od godz. 6:30 w eterze zabrzmi pierwsza z siedmiu przygotowanych przez stację audycji:

Nowej stacji będzie można słuchać na stronie radio357.pl.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: Facebook.com/357Radio

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA