REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Reacher" dostanie 2. sezon, ale twórcy nie wiedzą jeszcze, którą książkę zaadaptują

"Reacher" dostanie 2. sezon. Amazon Prime Video zamówiło kontynuację swojego hitu niedługo po premierze serialu. W jednym z wywiadów showrunner został zapytany, którą książkę Lee Childa twórcy wezmą na warsztat tym razem. Problem jednak w tym, że mają za dużo opcji do wyboru. W końcu główny bohater pojawił się w grubo ponad 20 powieściach.

21.02.2022
9:17
reacher prime video 2. sezon książka
REKLAMA

Prime Video ma swój globalny hit. "Reacherem" zachwycają się użytkownicy platformy na całym świecie. W samej Polsce serial nie chce opuścić pierwszego miejsca listy najpopularniejszych tytułów serwisu. Nic więc dziwnego, że już kilka dni po premierze Amazon zamówił kontynuację produkcji. W jednym z niedawnych wywiadów showrunner zastanawia się, którą książkę twórcy mieliby zaadaptować tym razem.

"Reacher" to asaptacja "Poziomu śmierci" - pierwszej książki o perypetiach byłego oficera Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych. Logicznym wydawałoby się, że 2. sezon miałby podążać fabułą drugiej powieści poświęconej Jackowi Reacherowi, czyli "Umrzeć próbując". Według showrunnera sprawa nie jest jednak tak oczywista.

REKLAMA

Reacher - o czym będzie 2. sezon serialu Amazon Prime Video?

Nie licząc opowiadań, Lee Child poświęcił Jackowi Reacherowi grubo ponad 20 swoich książek. Twórcy serialu Amazon Prime Video mają więc z czego wybierać. To prawdziwa klęska urodzaju, dlatego showrunner produkcji zastanawia się, którą z nich można by wziąć na warsztat tym razem. Jak w wywiadzie dla TV Line mówi Nick Santora:

To ciężka sprawa. Jest 26 powieści poświęconych Jackowi Reacherowi i są też zbiory opowiadań. Podejmując decyzję, musimy brać pod uwagę mnóstwo czynników. Chcemy, żeby było podobnie jak w pierwszym sezonie, bo okazał się on takim sukcesem? A może chcemy coś zmienić?

Reacher - Amazon Prime Video - zwiastun

Twórcy "Reachera" rzeczywiście mają z czego wybierać. Biorąc pod uwagę strukturę powieści Lee Childa to może być naprawdę dobra seria. Tak jak w książkach tytułowy bohater będzie odwiedzał kolejne miasteczka Stanów Zjednoczonych i pakował się w kłopoty, z których wyjdzie, kopiąc po prostu tyłki i dostarczając nam pożądanej dawki adrenaliny. Dlatego showrunner z optymizmem spogląda w przyszłość produkcji:

Dobra wiadomość jest taka, że mamy Lee Childa jako producenta wykonawczego i mamy innych producentów - Amazon, Skydance, Paramount - usiądziemy więc i to przedyskutujemy. To nie problem, kiedy masz zbyt dużo materiału źródłowego. Problem pojawia się, kiedy patrzysz na pustą kartkę i zastanawiasz się, co napiszesz.

REKLAMA

Bez odpowiedzi pozostaje więc pytanie za fabułą, której powieści twórcy będą podążać w 2. sezonie "Reachera". Na razie nie wiadomo też, kiedy uchylą rąbka tajemnicy. Kontynuacja hitu Amazon Prime Video wciąż nie ma bowiem daty premiery. Tym samym pozostaje nam z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych informacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA