REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert Lewandowski jak Michael Jordan. Amazon robi film o najlepszym polskim piłkarzu

Robert Lewandowski cieszy się opinią jednego z najlepszych piłkarzy ostatniej dekady. Nic więc dziwnego, że jego historią zainteresowała się jedna z wielkich platform streamingowych. Amazon Prime Video zrobi o piłkarzu Bayernu Monachium filmowy dokument.

26.07.2021
13:16
robert lewandowski film amazon prime video
REKLAMA

W ostatnich kilkunastu miesiącach produkcje dokumentalne poświęcone znanym sportowcom stały się niezwykle popularne. Największy sukces osiągnął serial „Ostatni taniec” poświęcony Michaelowi Jordanowi i Chicago Bulls, ale na różnych VOD zadebiutowały też inne podobne tytuły. Chodzi m.in. o dokument poświęcony Lance'owi Armstrongowi, okropnie narcystyczną produkcję „Anelka: Piłkarz niezrozumiany” czy dostępny od niedawna na Netfliksie miniserial o tenisistce Naomi Osace. Robert Lewandowski bynajmniej nie odstaje od wymienionego grona sławą i osiągnięciami, więc zainteresowanie jego osobą ze strony świata filmu było tylko kwestią czasu.

Jak podano w oficjalnym komunikacie przesłanym do mediów, zdjęcia nad produkcją zamówioną przez Amazon Prime Video już ruszyły. Pieczę nad projektem będzie sprawować niemiecki oddział serwisu, a bohaterami dokumentu obok reprezentanta Polski będą członkowie jego rodziny, przyjaciele, trenerzy, koledzy z boiska i najwięksi futbolowi rywale. Sam Robert Lewandowski podkreśla zaś, że do wyrażenia zgody na udokumentowanie jego życia skusił go pomysł na film:

REKLAMA

Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich, również z zainteresowaniem obejrzą ten film. Chciałbym, żeby ten dokument stał się inspiracją dla dzieciaków, które marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego, ale nie do końca w siebie wierzą.

– podkreślił zawodnik Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski będzie bohaterem pełnometrażowego filmu o wzlotach i upadkach jego kariery.

REKLAMA

Według zapowiedzi produkcja skupi się nie tylko na wielkich sukcesach osiąganych przez Lewandowskiego, ale też różnych trudnych momentach z jego sportowej kariery. W ten sposób poznamy historię młodego chłopaka z Leszna, który pokonał wyboistą drogę i stał się jednym z najlepszych. Warto przypomnieć, że historia Lewandowskiego ujęła też Marvela, który wybrał polskiego zawodnika jako jednego z bohaterów swojej komiksowej serii przed poprzednimi Mistrzostwami Świata. Za produkcję nienazwanego jeszcze dzieła odpowiada Papaya Films, a na jej reżysera wybrano Macieja Kowalczuka.

Premiera dokumentu ma nastąpić w 2022 roku na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA