REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Sukcesja", "Locke & Key", "Ty" i inne premiery października. Sprawdzamy serialowe nowości

Październik to miesiąc, który zazwyczaj obfituje w interesujące premiery na platformach streamingowych - nie inaczej jest w tym roku. Lada dzień zobaczymy kontynuacje znanych pozycji ("Locke & Key", "Ty", "Sukcesja"), a to tylko część nadchodzących serialowych powrotów i premier.

01.10.2021
20:25
seriale nowości netflix hbo go amazon październik 2021
REKLAMA

Jesień trwa w najlepsze, a pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. To idealny czas, by zakopać się pod kocem i uprzyjemniać sobie wydłużające się październikowe wieczory oglądając seriale. Na szczęście platformy streamingowe starają się zaoferować nam spory wybór treści; w październiku nie zabraknie zatem premier interesujących produkcji odcinkowych. Netflix zaprezentuje kontynuację "Locke & Key", na HBO GO powróci "Sukcesja", a Apple TV+ zaserwuje kolejne intrygujące science fiction. Z kolei Amazon postara się nas przestraszyć.

REKLAMA

Seriale na październik 2021 – najważniejsze premiery VOD

Ty, sezon 3. (Netflix)

Powrót wielkiego hitu Netfliksa. Akcja nowego sezonu ma przenieść się poza granice Los Angeles, do Madre Linda, gdzie Joe zmierzy się z wyzwaniami diametralnie różniącymi się od tych znanych z wcześniejszych odsłon - m.in. z ojcostwem, oceniającymi mamusiami-blogerkami i uprzywilejowanymi przedsiębiorcami. Przypomnijmy, że fabuła produkcji skupia się na pewnym stalkerze - niezrównoważonym, ale oczytanym i inteligentnym facecie, obsesyjnie zakochanym w aspirującej pisarce.

Data premiery: 15 października

Młody Sheldon, sezon 5. (HBO GO)

Kontynuacja opowieści o dorastającym Sheldonie Cooperze, czyli jednym z głównych bohaterów kultowej "Teorii wielkiego podrywu". Spin-off zbliża się do swojego najbardziej dramatycznego momentu, o którym wiemy ze wspomnianej "Teorii". Produkcja przestaje być lekkim sitcomem o dzieciństwie nerda - nadszedł czas na komplikacje i ponure wydarzenia związane z ojcem tytułowego bohatera.

Data premiery: 8 października

Sukcesja, sezon 3. (HBO GO)

Po drugim, nagrodzonym siedmioma Emmy sezonie, "Sukcesja" powraca na HBO GO – i rozpoczyna się w momencie, w którym Logan próbuje zabezpieczyć swoje rodzinne, polityczne oraz finansowe zaplecze i sojusze. Napięcie rośnie, gdy zaciekła bitwa korporacyjna zaczyna przeradzać się w rodzinną wojnę domową. Premiera w HBO GO odbędzie się równolegle z premierą amerykańską, a nowa seria będzie liczyć 9 odcinków.

Data premiery: 18 października

Plotkara (HBO GO)

Na HBO GO w końcu pojawi się ten soft reboot popularnej produkcji z lat 2007-2012. Nowa odsłona również opowiada o losach grupy nastolatków uczęszczających do elitarnej szkoły na manhattańskim Upper East Side. Jej uczniowie pławią się w luksusach, co nie przeszkadza im w przeżywaniu mniejszych czy większych osobistych dramatów, miłości, rozstań i innych typowych dla nastolatków problemów. Nowa "Plotkara" rozgrywa się dziesięć lat po finale oryginału i przedstawi nam zupełnie nowych bohaterów.

Data premiery: 26 października

Locke & Key, sezon 2. (Netflix)

Magiczny serial sensacyjny na podstawie powieści graficznej Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza powraca z nowym sezonem. Poprzedni cieszył się sporą popularnością i ciepłym przyjęciem widzów - wierzymy, że uda mu się utrzymać solidny poziom. Produkcja łączy horror z fantasy i opowiada o tajemniczym Key House należącym od pokoleń do rodziny Locke'ów. Można w nim znaleźć rozmaite magiczne klucze, o które młodzi mieszkańcy domostwa będą walczyć z potężną magiczną istotą.

Data premiery: 22 października

Koszmar minionego lata (Amazon Prime Video)

Nowa wersja klasycznego slashera o mordercy, a przy tym współczesna historia o dorastaniu. W słonecznym miasteczku na Hawajach grupa przyjaciół skrywa mroczną tajemnicę o tragicznym wypadku. Rok później dostają niepokojące anonimy i wiedzą już, że ktoś chce, by zapłacili za swój błąd z ubiegłego lata. Za sterami stoi Sara Goodman, która oficjalnie napisała scenariusz na bazie powieści Louisa Duncana z 1973 roku.

Data premiery: 15 października

REKLAMA

Inwazja (Applet TV+)

Akcja serialu będzie rozgrywać się na kilku kontynentach i pokaże inwazję obcych z perspektywy różnych mieszkańców globu - zajrzymy zatem na Bliski Wschód i obszary objęte konfliktami, na amerykańskie przedmieścia, do japońskiej metropolii czy angielskich miasteczek. Produkcja będzie swoistym skrzyżowaniem "Wojny światów" z "Nowym początkiem", a odpowiadają za nią Simon Kinberg ("Marsjanin") i David Weil ("Hunters"). Reżyserem jest Jakob Verbruggen ("Black Mirror", "Alienista").

Data premiery: 22 października

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA