REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jakie seriale obejrzeć tej jesieni? Oto najciekawsze premiery najbliższych miesięcy

Sprawdzamy, co warto obejrzeć na Netflix, Amazon Prime Video, HBO GO i Apple TV+. Jesień to – tradycyjnie – czas solidnych premier nowych odcinkowych produkcji i powrotów najpopularniejszych seriali, szykuj się więc na bindżowanie.

23.09.2021
21:51
seriale jesień 2021 netflix hbo amazon apple tv
REKLAMA

Choć kalendarzowa jesień dopiero się rozpoczęła, mamy wrażenie, że trwa w najlepsze już od kilku dobrych tygodni. Coraz więcej czasu spędzamy w domach, unikając nieprzyjaznych warunków atmosferycznych i poświęcając więcej czasu na kanapowe seanse. Dobrze się składa – jesień to zawsze czas wielu solidnych serialowych premier i wszystko wskazuje na to, że i tym razem nie będziemy mieli na co narzekać. Poniżej wymieniamy tytuły najciekawszych serialowych nowości (pomijając, niestety, kilka dużych tytułów, o których polskiej premierze wciąż nic jeszcze nie wiemy, jak np. „Dexter: New Blood”). Jest dobrze!

REKLAMA

Seriale jesień 2021 – co nowego w serwisach NetflixHBO GO i innych:

Fundacja (Apple TV+)

Pod koniec września swoją premierę ma pierwszy odcinek wyczekiwanego serialu Apple'a, opartego na cyklu książek Isaaca Asimova. Grupa wyrzutków musi odbudować cywilizację i ocalić ludzkość w obliczu upadku Galaktycznego Imperium. Materiał źródłowy to studium wielkich procesów historycznych oraz zjawisk takich jak władza i manipulacja zarówno ludźmi, jak i historią. Wielu miłośników gatunku wiąże z produkcją ogromne nadzieje, a pierwszy odcinek zapowiada intrygujące przeżycie.

Data premiery: 24 września

Nocna msza (Netflix)

„Nocna msza” to wielki powrót twórcy „Nawiedzonego domu na wzgórzu” i „Nawiedzonego dworu w Bly”. Tym razem opowiada on historię pewnej niewielkiej społeczności, do której przybywa tajemniczy ksiądz. Ludzie zaczynają doświadczać cudownych zjawisk, ale dostrzegają też pewne mroczne, przerażające znaki. Pierwsze recenzje zapowiadają najlepsze z dotychczasowych odcinkowe dzieło Mike'a Flanagana.

Data premiery: 24 września

Ty, s. 3 (Netflix)

Powrót hitu Netfliksa. Akcja sezonu ma przenieść się poza granice Los Angeles, do Madre Linda, gdzie Joe zmierzy się z wyzwaniami diametralnie różniącymi się od tych znanych z wcześniejszych odcinków – ojcostwem, oceniającymi mamusiami-blogerkami i uprzywilejowanymi przedsiębiorcami. Przypomnijmy, że fabuła produkcji skupia się na stalkerze – niezrównoważonym, ale oczytanym i inteligentnym facecie, obsesyjnie zakochanym w aspirującej pisarce.

Data premiery: 15 października

Sukcesja, s. 3 (HBO GO)

„Sukcesja” wraca z 3. sezonem (przypomnę tylko, że poprzedni został nagrodzony siedmioma statuetkami Emmy) – rozpoczyna się on w momencie, w którym Logan próbuje zabezpieczyć swoje rodzinne, polityczne oraz finansowe zaplecze i sojusze. Napięcie narasta, gdy zaciekła bitwa korporacyjna zaczyna przeradzać się w rodzinną wojnę domową. Premiera w HBO GO odbędzie się równolegle z premierą amerykańską; nowa seria będzie liczyć 9 odcinków.

Data premiery: 18 października

Narcos: Meksyk, s. 3 (Netflix)

10 nadchodzących odcinków skupi się na następstwach tego, co widzieliśmy w poprzednim sezonie. Nowa odsłona hitu opowiada o wojnie, która wybucha po aresztowaniu Miguela Ángela Félixa Gallardo. Jak wiemy, Diego Luna siłą rzeczy nie powróci już do swojej roli (więcej o tej postaci przeczytacie tutaj). Podczas gdy uniezależnione już kartele walczą o przetrwanie wśród politycznych przewrotów, na horyzoncie pojawia się nowe pokolenie baronów narkotykowych. Przy okazji nowego sezonu serial otrzymał nowego showrunnera.

Data premiery: 5 listopada

Koło czasu (Amazon Prime Video)

Serial oparty na kultowej serii książek autorstwa Roberta Jordana (uściślając: Jordan napisał w sumie 11 książek, ale zanim zdążył ukończyć swoją serię, zmarł, wobec czego za 3 ostatnie tomy odpowiada Brandon Sanderson). Opowieść skupia się na Moiraine, członkini niezwykle potężnej organizacji zwanej Aes Sedai. Bohaterka wyruszy w niebezpieczną podróż z grupką młodych ludzi o wielu unikalnych zdolnościach – jednym z nich jest chłopak przepowiedziany jako Smok Odrodzony, którego siła ma albo ocalić, albo zniszczyć ludzkość. Producent wykonawczy zapowiedział jak największą wierność materiałowi źródłowemu.

Data premiery: 19 listopada

Wielka (HBO GO)

Okej, nie mamy jeszcze pewności, ale myślę, że możemy ostrożnie założyć, iż kontynuacja świetnie przyjętego serialu Hulu zadebiutuje na HBO GO zaraz po amerykańskiej premierze. Elle Fanning i Nicholas Hoult powrócą tej jesieni w 2. sezonie „Wielkiej”, w którym zobaczymy totalną wojnę Katarzyny z Piotrem, którą caryca będzie musiała toczyć będąc w ciąży.

Data premiery: 19 listopada

Hawkeye (Disney+)

Wiem, wiem: Disney+ wciąż jeszcze nie wystartował w Polsce. Nie zmienia to faktu, że wielu polskich widzów posiada np. holenderskie konta. Fabuła serialu „Hawkeye” inspirowana jest komiksami Matta Fractiona i Davida Aji. Dotychczas nie poznaliśmy wielu fabularnych szczegółów ale wiemy tyle – korzystający z aparatu słuchowego Clint stanie się mentorem dla Kate Bishop, kolejnej znakomitej łuczniczki, która ostatecznie przejmie miano Hawkeye. Uwaga: w produkcji pojawi się Piotr Adamczyk!

Data premiery: 24 listopada

REKLAMA

Wiedźmin, s. 2 (Netflix)

Dla wielu z was (i dla niżej podpisanego) jest to zdecydowanie jedna z najważniejszych serialowych premier roku. Kontynuacja bijącego rekordy serialu opartego na cyklu opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego (która, swoją drogą, skłoniła widzów na całym świecie do zapoznania się z materiałem źródłowym) już pod koniec roku pojawi się w ofercie serwisu i niezależnie od tego, czy okaże się wpadką, czy udaną, naprawiającą błędy "jedynki" odsłoną, będzie o niej głośno. Czekamy.

Data premiery: 17 grudnia

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA