REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mr. Robot zakończy się na 4. sezonie. Ale są też dobre wieści dla fanów serialu

Zapowiedziany pod koniec zeszłego roku czwarty sezon docenianego serialu Mr. Robot niespodziewanie okazał zarazem ostatnim. Twórcy serialu zapowiedzieli, że historia Elliota Aldersona zostanie zamknięta już wkrótce. Na szczęście dla fanów czwarty sezon będzie dłuższy niż pierwotnie twierdzono.

29.08.2018
20:45
Mr. Robot zakończy się na czwartym sezonie. Ten będzie dłuższy niż zapowiadano
REKLAMA
REKLAMA

Mr. Robot wkrótce po premierze stał się jednym z najbardziej cenionych seriali ostatnich kilku lat. Pod adresem grającego główną rolę Ramiego Maleka i pomysłodawcy serialu, Sam Esmail zewsząd sypały się pochwały. Produkcję porównywano do Miasteczka Twin Peaks i najważniejszych literackich dystopii. Drugi i trzeci sezon serialu Mr. Robot otrzymywały już mniej pochwalne recenzje, ale fani i tak czekali z radością na kolejną odsłonę.

Niespodziewanie okazało się, że czwarty sezon produkcji zamknie opowieść o doskonałym hakerze.

Sam Esmail przyznał w rozmowie z portalem Hollywood Reporter, że scenarzyści rozważali przedłużenie opowiedzianej w serialu na dodatkowy piąty sezon. Pomysłodawca produkcji doszedł jednak do wniosku, że nadszedł czas, by opowiedzieć planowane od samego początku zakończenie:

Od pierwszego dnia zmierzałem do jednej konkluzji. Zdecydowałem się, że to dobry moment na koniec. Żaden członek zespołu nie chciał tego pożegnania, ale mamy zbyt duży respekt wobec opowieści Elliota, żeby ją niepotrzebnie przedłużać.

 class="wp-image-196393"

Pierwotnie zapowiedziane osiem odcinków to było jednak za mało, by faktycznie sensownie zamknąć historię Pana Robota. Dlatego stacja USA Network wraz z Esmailem wspólnie uznali, że czwarty sezon będzie mieć cztery epizody więcej. Dzięki temu ostatni sezon Mr. Robota będzie najdłuższym dotychczasowym (wraz z sezonem drugim).

REKLAMA

Zarówno Sam Esmail, jak i Rami Malek nie będą narzekać na brak pracy, mimo zakończenia serialu, który wyniósł ich na szczyt amerykańskiego przemysłu filmowego. Aktor już wkrótce pokaże się światu w roli Freddiego Mercury'ego w Bohemian Rhapsody. Pomysłodawca Mr. Robota przygotowuje zaś serial Homecoming z Julią Roberts w roli głównej.

Czwarty sezon Mr. Robot trafi do telewizji w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA