REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wszystkie filmy o Spider-Manie znajdziesz na VOD. Gdzie obejrzeć je przed "Spider-Man: Bez drogi do domu"?

Premiera filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu" zbliża się wielkimi krokami. Bardzo możliwe, że w produkcji obok Toma Hollanda pojawią się Tobey Maguire i Andrew Garfield, a to oznacza, że zawczasu warto obejrzeć wszystkie dotychczasowe filmy o Człowieku-Pająku. Gdzie znajdziemy je na VOD?

13.12.2021
8:18
spider man filmy gdzie obejrzeć vod
REKLAMA

Spider-Man doczekał się w XXI wieku siedmiu pełnometrażowych produkcji aktorskich, w których grał główną skrzypce. Chodzi o filmy zatytułowane odpowiednio: "Spider-Man", "Spider-Man 2", "Spider-Man 3", "Niesamowity Spider-Man", "Niesamowity Spider-Man 2", "Spider-Man: Homecoming" oraz "Spider-Man: Daleko od domu". Tytułową rolę zagrali w nich kolejno Tobey Maguire, Andrew Garfield i Tom Holland. Każdy z nich ma swoich zagorzałych fanów, którzy do dzisiaj spierają się o to, kto był najlepszym Peterem Parkerem.

Tom Holland, najmłodszy z wymienionej trójki, na pewno powróci w 3. części swojej trylogii, która zadebiutuje tuż przed świętami, a według medialnych plotek w "Spider-Man: Bez drogi do domu" u jego boku pojawią się obaj gwiazdorzy poprzednich produkcji. Ma to sens, bo w filmie pojawią się ich najważniejsi przeciwnicy, co w szczegółach ujawnił ostatni zwiastun. Poszlak na temat powrotu Garfielda i Maguire'a nie brakuje, są to wycieki zdjęć oraz dziwne fragmenty w niektórych wersjach trailera "Spider-Man: Bez drogi do domu". Dlatego jest wystarczająco dużo powodów, żeby zawczasu przed pójściem do kina przypomnieć sobie (lub obejrzeć po raz pierwszy) poprzednie opowieści o Człowieku-Pająku. Na szczęście każda z nich jest dostępna na VOD.

REKLAMA

Spider-Man filmy - gdzie obejrzycie poprzednie hity o bohaterze Marvela?

Spider-Man (2002)

Pierwszy współczesny film o Spider-Manie jest jedną z produkcji, które doprowadziły do superbohaterskiego renesansu na początku XXI wieku. W Petera Parkera wciela się tu Tobey Maguire, który jest nieco za stary na tę rolę, ale idealnie oddaje charakter swojego bohatera przed i po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka. Z punktu widzenia fana Spider-Mana jest tutaj może trochę zbyt mało błyskotliwego humoru, a za dużo superbohaterskich stereotypów (zwłaszcza w budowaniu postaci Mary Jane Watson). Mimo to "Spider-Man" Sama Raimiego zdecydowanie zasługuje na pochwały ze względu na fabułę, efekty specjalne i występy aktorskie. Willem Dafoe jako Zielony Goblin był po prostu fenomenalny.

Dostępny na platformach Chili, iTunes, Player, Rakuten TV, Play Now i Canal+ online.

Spider-Man trailer

Spider-Man 2 (2004)

Nie brak fanów Człowieka-Pająka, którzy uważają "Spider-Mana 2" za najlepszy pełnometrażowy film o tym bohaterze. Pod wieloma względami jestem w stanie się z nimi zgodzić. Tobey Maguire w 2. części jeszcze lepiej odnalazł się skórze Petera Parkera, a Sam Raimi skroił pod niego idealnie pasującą historię. Nie sposób w tym miejscu pominąć Alfreda Moliny, który swoim portretem przydał Doktorowi Octopusowi trochę komedii i sporo tragedii.

To bez najmniejszych wątpliwości jedna z najlepszych wersji tego przeciwnika Spider-Mana. A przecież ciekawsze i bardziej zauważalne role grają tu też Kirsten Dunst i James Franco (jego akurat na pewno nie zobaczymy w "Spider-Man: Bez drogi do domu"). W połączeniu ze znacznie lepszymi i bardziej realistycznymi efektami specjalnymi daje to naprawdę świetny film o przyjaznym Pajęczarzu z sąsiedztwa.

Dostępny na platformach Chili, iTunes, Player, Rakuten TV, Viaplay, Play Now i Canal+ online.

spider man filmy class="wp-image-1852015"
Spider-Man: Filmy

Spider-Man 3 (2007)

Dobra passa pierwszej filmowej trylogii o Spider-Manie skończyła się wraz z premierą 3. części. Ostatni film Tobeya Maguire'a w tej roli był chaotycznym i nieudanym miszmaszem pomysłów. Często niepochodzących od samego reżysera, który nie chciał Venoma w swoim dziele. Ta postać zupełnie Raimiego nie interesowała, ale studio nalegało. Efekt końcowy był łatwy do przewidzenia. Dobrze dopasowane elementy kiczu z poprzednich części tutaj osiągnęły poziom krytyczny, drugoplanowe postaci były kompletnie nieinteresujące, a scenariusz roił się od dziur fabularnych. Na pocieszenie można jednak powiedzieć, że "Spider-Man 3" dał nam jeden z najpopularniejszych internetowych memów, czyli tzw. Bully'ego Maguire'a.

Dostępny na platformach Chili, iTunes, Player, Rakuten TV, Viaplay, Play Now i Canal+ online.

Niesamowity Spider-Man (2012)

Porażka "Spider-Mana 3" sprawiła, że planowana kolejna część nigdy nie doszła do skutku. Zamiast tego Sony zdecydowało się na reboot, co z czasem miało stać się ulubioną strategią całego Hollwyood. W tym konkretnym przypadku z początku wydawało się jednak, że wybór będzie słuszny. "Niesamowity Spider-Man" to naprawdę niezły film. Mający nieco lżejszą tematykę i bardziej skoncentrowany na humorze, ale przy tym w wielu miejscach nadal ekscytujący.

Andrew Garfield świetnie wpasował się do roli zamaskowanego i sypiącego żartami jak z rękawa bohatera, ale zdaniem wielu widzów był trochę zbyt przystojny na teoretycznie niepopularnego przecież Parkera. Duże brawa należą się też Emmie Stone, która dała nam świetną Gwen Stacy i żal tylko, że "Niesamowity Spider-Man" miał bardzo nijakiego i łatwego do zapomnienia antagonistę w osobie Jaszczura. Natomiast nawet pomimo tych słabości wydawało się, że nowa seria o Spider-Manie zmierza w dobrą stronę.

Dostępny na platformach Netflix, Chili, iTunes, Player, Rakuten TV, Viaplay, Play Now i Canal+ online.

 class="wp-image-1852078"
Niesamowity Spider-Man film

Niesamowity Spider-Man 2 (2014)

Nadzieje fanów niestety spotkały się z bardzo bolesnym zawodem. "Niesamowity Spider-Man 2" miał wielkie ambicje zmierzające do zbudowania całego filmowego uniwersum, ale wziął się za ich realizację w najgorszy możliwy sposób, czyli próbując wepchnąć kilkanaście różnych wątków do jednej produkcji. Efektem takiej strategii był obfitujący w idiotyzmy i niekonsekwencje scenariusz, od strony reżyserskiej nie było niestety lepiej. Ogólną ocenę filmu poprawiają nieco efekty specjalne ("Niesamowity Spider-Man 2" ma najlepsze CGI kostiumu ze wszystkich produkcji o tym bohaterze), ale nie mogły one ocalić go z niebytu.

Dostępny na platformach Chili, iTunes, Player, Rakuten TV, Viaplay, Play Now, Polsat Box Go i Canal+ online.

Niesamowity Spider-Man 2

Spider-Man: Homecoming (2017)

Niedługo po klęsce 2. filmu z Andrew Garfieldem Sony podpisało umowę o współpracy z Marvel Studios, dzięki czemu Peter Parker mógł zadebiutować w MCU. Jak łatwo się domyślić, twórcy poszli w zupełnie nowym kierunku i przedstawili światu kolejną wersję tej postaci. Tom Holland zadebiutował w nowej roli jeszcze w 2016 roku w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", ale na swój solową produkcję musiał poczekać nieco dłużej. W "Spider-Man: Homecoming" naprzeciw Petera Parkera staje Vulture grany przez Michaela Keatona, a rolę mentora młodego herosa pełni Tony Stark.

Dostępny na platformach Netflix, Chili, iTunes, Player, Rakuten TV, Play Now i Canal+ online.

Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Daleko od domu (2019)

REKLAMA

Wagę Spider-Mana w Marvel Cinematic Universe najlepiej obrazuje, że to właśnie opowieść o tym bohaterze wieńczyła niezwykle emocjonującą 3. fazę. Żadna postać Marvela nie może się obecnie równać z nim popularnością i siłą oddziaływania na widzów. Dlatego "Spider-Man: Daleko od domu" miał od udźwignięcia duży ciężar, ale ostatecznie zdołał sobie z nimi całkiem nieźle poradzić. Duża w tym zasługa Jake'a Gyllenhaala, który udanie wcielił się w Mysterio. Sam pomysł na tego złoczyńcę był zresztą naprawdę interesujący i otworzył furtkę pod olbrzymie kłopoty, jakie czekają Petera w "Spider-Man: Bez drogi do domu".

Dostępny na platformach Chili, iTunes, Player, Rakuten TV, Play Now i Canal+ online.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA