REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Spider-Man: Bez drogi do domu" - fanowskie teorie spiskowe. Maguire i Garfield wymazani ze zwiastuna?

Z nowym zwiastun "Spider-Man: Bez drogi do domu" pojawiły się nowe spiskowe teorie. Tym razem jednak fani dali tak przekonujące dowody, że Tobey Maguire i Andrew Garfield pojawią się w filmie, że pająk nie siada. W jednej ze scen Jaszczur wyłapuje niewidzialnego gonga w facjatę. Kto go uderzył? Oto jest pytanie!

17.11.2021
18:53
spider man bez drogi do domu zwiastun jaszczur teorie
REKLAMA

Chyba jeszcze żaden film nie miał z taką zaciętością rozkładanych na czynniki pierwsze plakatów, teaserów i trailerów jak trzecia część przygód Spider-Mana z Tomem Hollandem w roli głównej. Fani Pajączka modlą się do bogini Arachne, by w filmie wystąpili aktorzy z poprzednich serii. Skoro pojawią się ich przeciwnicy, to czemu nie sam nieodżałowany Tobey Maguire i niedoceniany Andrew Garfield?

REKLAMA

Najnowszy zwiastun już ostatecznie potwierdza, że w "Spider-Man: Bez drogi do domu" siać postrach będą starzy złoczyńcy z serii Sama Raimiego oraz Marca Webba. Jak trafią do uniwersum kręconego przez Jona Wattsa? Przez fatalną wpadkę superbohatera granego przez Toma Hollanda.

Spider-Man: Bez drogi do domu. Teorie spiskowe fanów. O co chodzi?

Którzy starzy złoczyńcy pojawią się w najnowszym Spider-Manie?

Peter Parker chciał wymazać z pamięci ludzi to, że jest Spider-Manem, ale przypadkiem przerwał rzucanie zaklęcia przez Doktora Strange'a (Benedict Cumberbatch). Doszło do zagięcia czasoprzestrzeni rodem z filmów Christophera Nolana i nagle do jego świata przeniknęły postacie z innych uniwersów (i filmów):

  • Zielony Goblin (Willem Dafoe, "Spider-Man" z 2002 r.)
  • Doktor Octopus (Alfred Molina, "Spider-Man 2 z 2004 r.)
  • Sandman (Thomas Haden Church, "Spider-Man 3" z 2007 r.)
  • Jaszczur (Rhys Ifans, "Niesamowity Spider-Man" z 2012)
  • Electro (Jamie Foxx, "Niesamowity Spider-Man 2" z 2014 r.)

Czy Spider-Man da sobie z nimi sam radę? Nikt nie chce w to wierzyć, dlatego fandom spekuluje od dawna i dostrzega to, co podobno chciało ukryć Sony Pictures. Czasem im się to udaje - np. w pierwszym zwiastunie najbardziej czujni usłyszeli syk Jaszczura i łotr rzeczywiście się pojawi w filmie. Mało tego - jest też głównym bohaterem najnowszej spekulacji.

Spider-Mani zostali wymazani z nowego trailera? Tej teorii dowodzi scena walki z Jaszczurem, Electro i Sandmanem

W jednej ze scen walki z trailera widzimy, jak Spider-Man w powietrzu mierzy się Sandmanem, Elektro i Jaszczurem. Już w samej kompozycji kadru coś nie gra, bo jest za dużo wolnej przestrzeni i każdy z villainów patrzy przed siebie zamiast w kierunku Człowieka-Pająka. Poza tym trzech na jednego? No bez przesady! To jednak tylko domysły. I tu z pomocą przychodzą nam fani... z Brazylii.

W ich zwiastunie ta scena trwa ciut dłużej: w pewnym momencie widzimy jak Jaszczurowi odchyla się głowa - tak jakby dostał piąchą. Nie uderzył go widoczny superbohater (choć mógł to być też podmuch wiatru, ale wygląda to dziwacznie). Według fanów Sony po prostu wymazało z filmiku pozostałych Spider-Manów, ale zrobiło to niedokładnie.

Nowy zwiastun "Spider-Mana" potwierdza też autentyczność niedawnego wycieku zdjęć z planu?

Na tym nie koniec rozkmin tej sceny. Kojarzycie jak niedawno wyciekły rzekome zdjęcia z planu, na których byłą trójka Pajączków? Tom Holland, Tobey Maguire i Andrew Garfield stali na rusztowaniu, które pojawia się w najnowszym trailerze (zresztą moment, w którym Spider-Man leci za MJ w dół przypomina mi scenę z Gwen Stacy z "Niesamowitego Spider-Mana 2" - może w "naszej" linii czasowej dostanie drugą szansę?). Za dużo już jest tych zbiegów okoliczności.

Dociekliwi internauci przypomnieli, że przy Marvel na spółkę z Disneyem majstrowało przy zwiastunach filmów MCU jak "Thor: Ragnarok" i "Avengers: Infinity War", by uniknąć spoilerów i wyjawiać zwrotów akcji. Ba! Tom Holland we wdzianku Spider-Mana był usunięty z kluczowych momentów trailera "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" (np. w tym nie ma go w pojedynku na lotnisku). Wisienką na torcie niech będzie poniższy screen, na którym bez problemów widzi, że ktoś użył gumki, ale coś mu nie wyszło.

REKLAMA

Andrew Garfield bardzo chętnie zaprzecza plotkom i robi to już niemal codziennie, ale fani i tak wiedzą swoje. Myślę jednak, że do dnia premiery "Spider-Man: Bez drogi do domu" nie dowiemy się, kto ma rację, a analizy każdego materiału promocyjnego nie ustaną. Ja będę szedł do kina z nastawieniem, że albo się rozpłaczę ze szczęścia na widok pociesznego Tobeya albo i tak się będę świetnie bawił - w końcu przynajmniej jeden Spider-Man pojawi się na pewno.

Premiera filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu" za dokładny miesiąc - 17 grudnia.

* Zdjęcie główne: screen z Marvel Entertainment / YouTube, kadr z serialu "U nas w Filadelfii"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA