REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify znów podgryza Apple'a i organizuje własny festiwal muzyczny: Who We Be

Spotify szykuje swój festiwal muzyczny o nazwie Who We Be, który odbędzie się jeszcze w tym roku w Wielkiej Brytanii. Zbiegło się to w czasie z zakończeniem organizowanego od 10 lat w Londynie Apple Music Festival.

08.09.2017
16:18
spotify who we be festival
REKLAMA
REKLAMA

Przez ostatnie 10 lat w producent iPhone'a organizował w Londynie trwające wiele dni festiwale muzyczne. Po dekadzie firma zdecydowała się zakończyć tę inicjatywę. Nie odbędzie się kolejna edycja wydarzenia, które od 2009 roku przyciąga fanów muzyki do London’s Roundhouse.

Apple Music Festival kończy swój żywot.

Wydarzenie, przemianowane po uruchomieniu serwisu streamingowego Apple'a z iTunes Music Festival na Apple Music Festival, po raz pierwszy odbyło się w 2007 roku. Firmie z Cupertino udało się zaprosić do udziału w ubiegłych latach prominentne nazwiska ze środowiska muzyki rozrywkowej.

Wśród wykonawców, którzy przyjęli zaproszenie na iTunes Music Festival, znalazły się takie gwiazdy jak Adele, Oasis, Mumford & Sons, Paul Simon, Ed Sheeran, Coldplay, Lady Gaga, Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Pharrell Williams, The Weeknd, One Direction i Beck.

W zeszłorocznej edycji Apple Music Festival wystąpili Elton John, The 1975, Chance The Rapper and Alicia Keys. W tym roku festiwal się nie odbędzie, ale Apple firmuje swoją marką inne wydarzenia ze świata muzyki, gdzie wspiera światowej klasy artystów.

Spotify przejmuje pałeczkę i zapowiada Who We Be.

Szwedzki serwis streamingowy, który jest liderem na rynku strumieniowania muzyki przez internet, chce zaistnieć w świecie offline. Firma ogłosiła, że zorganizuje po raz pierwszy swoje własne wydarzenie dla miłośników muzyki hip-hopowej i grime, które odbędzie się 30 listopada w londyńskim Alexandra Palace.

Podczas imprezy Who We Be organizowanej przez Spotify zagrają Dizzee Rascal, Bugzy Malone, Cardi B, Giggs, J Hus i Stefflon Don. Festiwal wziął swoją nazwę od popularnej playlisty administrowanej przez pracowników Spotify, którą śledzi 140 tys. osób.

Sprzedaż biletów na londyński festiwal Who We Be ruszy w poniedziałek 11 września od godz. 10:00 czasu brytyjskiego na stronie internetowej organizatora. Subskrybenci playlisty, od której wydarzenie wzięło swoją nazwę, będą mogli nabyć bilety w przedsprzedaży już od jutra.

Wyścig zbrojeń na rynku strumieniowania muzyki trwa.

Spotify od lat jest liderem na rynku streamingu muzyki, ale czuje na plecach oddech konkurenta. Apple Music, chociaż istnieje dopiero od dwóch lat, wskoczyło szybko na drugą lokatę i pnie się w górę.

REKLAMA

Szwedzki serwis robi teraz wszystko, by zatrzymać przy sobie użytkowników (np. wprowadzając nową ofertę dla studentów) i zminimalizować straty z tytułu prowadzonej działalności. Prowadzone są rozmowy z wytwórniami, które mają zapewnić Spotify lepsze warunki finansowe.

Apple jednak nie śpi i wiąże z Apple Music duże nadzieje. Oprócz muzyki udostępnia subskrybentom autorskie materiały wideo, a pierwszymi programami są Carpool Karaoke: The Series i reality show ze startupami w tle, Planet of the Apps.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA