REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

"Squid Game" pociągnęło za sobą popularność kolejnego koreańskiego thrillera. O jaki tytuł chodzi?

"Squid Game" zdominowało kolejną edycję rankingu najpopularniejszych tytułów na platformie, a jednocześnie pociągnęło za sobą zainteresowanie serią "My Name".

22.10.2021
22:00
netflix top polska squid game my name seriale
REKLAMA

Nie ma już żadnych wątpliwości. "Squid Game" to największy hit w historii Netfliksa. Południowokoreański thriller zainspirowany kilkoma kultowymi japońskimi komiksami obejrzały przynajmniej w części setki milionów widzów z całego świata. Wywarło to wpływ na zainteresowanie innymi produkcjami rozgrywającymi się w Seulu i okolicach. Co widać na przykładzie jednej z nowości ostatniego tygodnia.

REKLAMA

Netflix TOP Polska - co musicie obejrzeć?

10. Nocne kły (nowość)

Wampirycznym nowościom na Netfliksie nie ma końca. Najpierw do serwisu wpadł horror akcji "Krwawe niebo", potem serial "Nocna msza", a teraz do ekipy dołączył mający elementy thrillera film "Nocne kły". Produkcja opowiada o kierowcy limuzyny, którego wóz na całą noc wynajmują dwie młode kobiety. Szybko okazuje się jednak, że ich towarzystwo ma w sobie coś krwiożerczego i absolutnie nienaturalnego.

Wynik: 9 punktów

9. Zemsta pięciu sióstr (spadek o trzy miejsca)

Netflix bardzo często sięga w swoich hiszpańskojęzyczne seriale po rozwiązania rodem z latynoskich telenowel. W przypadku "Zemsty pięciu sióstr" mamy do czynienia niemal z odtworzeniem tamtej estetyki w nieco odświeżonej formule. Jak widać fani tego typu seriali ciepło przyjęli serial, bo już drugi tydzień z rzędu utrzymuje się w polskiej topce Netfliksa.

Wynik: 17 punktów

8. Hiacynt (awans o jedno miejsce)

Polska od kilku miesięcy jest jednym z ulubionych kierunków wybieranych przez szefów Netfliksa. Nie wszystkie nowości platformy mają jednak szansę przebić się nawet wśród rodzimych widzów. Dobrze pokazuje to przykład filmu "Hiacynt", który w ciągu dwóch tygodni dorobił się dosyć mizernego wyniku. Rozgrywający się w PRL-u kryminał opowiada o seryjnym mordercy polującym na homoseksualistów i doczekał się naprawdę dobrych recenzji. Pochwały ze strony dziennikarzy nie przełożyły się jednak na równie pozytywny odbiór widzów.

Wynik: 19 punktów

7. My Name (nowość)

Było tylko kwestią czasu aż globalny sukces "Squid Game" pociągnie za sobą zainteresowanie innymi południowokoreańskimi produkcjami. W tym tygodniu do szerszej świadomości widzów przebił się serial "My Name". To sensacyjny thriller poświęcony młodej kobiecie, której ojciec zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Zdesperowana i żądna odpowiedzi sięga po pomoc mafijnego bossa, który pod nową tożsamością wysyła ją na przeszpiegi w szeregi policji.

Wynik: 23 punkty

6. Bogdan Boner: Egzorcysta (awans o dwa miejsca)

Halloween za pasem, więc swoją premierę musiał też po drodze zaliczyć nowy sezon serialu animowanego "Bogdan Boner: Egzorcysta". Stworzona przez Bartosza Walaszka parodia horrorów i satyra na (mocno wyolbrzymioną) polską rzeczywistość nie od dzisiaj ma swoich zadeklarowanych fanów. Jeśli wierzyć naszemu recenzentowi, 2. sezon "Bogdan Boner: Egzorcysta" z pewnością im się spodoba.

Wynik: 33 punkty

5. Zapomniana bitwa (nowość)

Filmy wojenne w ostatnich latach nieco zeszły z kinowego piedestału i rzadziej notują też dobre wyniki na VOD. Zawsze zdarzają się jednak wyjątki. W październiku jest nim holenderski dramat wojenny "Zapomniana bitwa". Jego historia toczy się wokół spotkania dwóch młodych Holendrów i brytyjskiego pilota (granego przez znanego z serii "Harry Potter" Toma Feltona), którzy biorą udział w tzw. bitwie o Skaldę.

Wynik: 39 punktów

4. Psi patrol (spadek o jedno miejsce)

Niemal niepostrzeżenie na przestrzeni zaledwie kilkunastu miesięcy "Psi patrol" urósł do rangi najważniejszej nowej marki w obrębie rozrywki dla dzieci. Wszędzie dookoła znajdziemy coraz to nowe gadżety i zabawki z grupą przyjacielskich psiaków, kilka tygodni temu w kinach zadebiutował pełnometrażowy film, a w międzyczasie powstają kolejne sezony serialu. Jeden z nich niedawno wpadł na Netflix Polska i wywindował "Psi patrol" do górnej połówki naszego topu.

Wynik: 41 punktów

3. Sprzątaczka (spadek o jedno miejsce)

"Sprzątaczka" to dramat obyczajowy poświęcony samotnej matce, która po wydostaniu się z toksycznego związku desperacko próbuje utrzymać siebie i ukochaną córkę. Oferowana jej praca sprzątaczki jest jednak kiepsko płatna i daleka od luksusów, o których można marzyć. Czy pomimo tych problemów kobieta zdoła odnieść sukces? To pytanie zainteresowało wielu użytkowników Netfliksa, co widać po raz trzeci z rzędu w Netflix TOP 10.

Wynik: 54 punkty

2. Ty (nowość)

"Ty" to najgłośniejszy powracający serial ostatniego tygodnia, więc jego pozycja w naszym zestawieniu raczej nie dziwi. Opowieść o psychopatycznym stalkerze i mordercy weszła wraz z 3. sezonem na zupełnie nowe tory. Joe Goldberg przeniósł się bowiem wraz ze swoją równie bezwzględną żoną na amerykańskie przedmieścia. Nie martwice się jednak, spokojne życie nie jest im obojgu pisane.

Wynik: 63 punkty

REKLAMA

1. Squid Game (to samo miejsce)

"Squid Game" na ten moment wydaje się serialem, którego żadna nowość nie będzie w stanie wysadzić z królewskiego tronu. Dawno nie było na Netfliksie produkcji, która przez tyle tygodni dominowałaby na rynku i nic a nic nie wykazywała z czasem oznak wyczerpywania się bazy widzów. To oczywiście prędzej czy później się stanie, bo żaden tytuł nie jest oglądany wiecznie. Natomiast przynajmniej na razie ta perspektywa wygląda na bardzo odległą.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA