REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Czekacie na 2. sezon "Squid Game"? Reżyser mówi, kiedy możemy się go spodziewać

Fani na całym świecie z niecierpliwością wyczekują 2. sezonu największego hitu w historii platformy Netflix - "Squid Game". Niestety, twórca przeboju nie ma dla nich zbyt dobrych wieści. Na kontynuację serialu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

19.05.2022
8:13
squid game sezon 2 kiedy premiera netflix serial
REKLAMA

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że twórca "Squid Game" - Hwang Dong-hyuk - pracuje właśnie nad koncepcją epizodów 2. sezonu. Trwa burza mózgów i zbieranie pomysłów. Koreańczyk jest pełen entuzjazmu - wspomniał już, że nie powinniśmy spodziewać się zbyt wielu powrotów postaci (większość znanych nam bohaterów już nie żyje), co nie oznacza, że nie planuje w jakiś sposób dać niektórym szansę na kolejny występ. Możemy za to oczekiwać kolejnych niesamowitych gier i wielu rozterek. Reżyser postawi pytanie: czy prawdziwa solidarność między ludźmi jest w ogóle możliwa?

REKLAMA

Squid Game, sezon 2. Kiedy premiera?

REKLAMA
Squid Game

Nowego wywiadu Dong-hyuk udzielił "Vanity Fair". Wówczas wyjawił dziennikarzom, że na razie ma jedynie trzy strony pomysłów na scenariusze nowych epizodów - czyli zdecydowanie za mało. Sądzi, że praca nad drugą serią potrwa jeszcze jakiś czas - na tyle długo, że premiery powinniśmy spodziewać się pod koniec 2023 roku - lub nawet w 2024.

"Squid Game" okazało się prawdziwym fenomenem i netfliksowym strzałem w dziesiątkę. Ten thriller łączy w sobie atmosferę i tropy znane m.in. z "Black Mirror", "Battle Royale" czy "Igrzysk Śmierci", podlane sosem czarnego humoru przywodzącego na myśl "Parasite".

W serialu 456 diametralnie różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy je jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię "tradycyjnych" dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA