REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W „The Batman” zobaczymy jedną z największych miłości Bruce'a Wayne'a. Wiemy, kto wcieli się w Catwoman

Z każdym kolejnym miesiącem coraz bardziej zbliżamy się do rozpoczęcia produkcji „The Batman”. Film Matta Reevesa powoli zbiera aktorów, którzy wcielą się w towarzyszy i przeciwników Mrocznego Rycerza. Właśnie poznaliśmy tożsamość aktorki, która zagra Selinę Kyle, jedną z największych miłości Wayne'a i jednocześnie złodziejkę – Catwoman.

15.10.2019
9:34
the batman catwoman
REKLAMA
REKLAMA

„The Batman” zapowiada się na jeden z najciekawszych projektów DC w ostatnich latach i filmów, który popularnością i zainteresowaniem może przebić nawet „Jokera”. Produkcja najprawdopodobniej nie będzie mieć nic wspólnego z wcześniej wykreowanym uniwersum, w którym Mrocznego Rycerza grał Ben Affleck. Zamiast tego pokaże młodego Bruce'a Wayne'a na początku jego przygody jako Batmana. Przy czym film według zapowiedzi będzie korzystać z atmosfery kina noir i skoncentruje się na rzadko pokazywanej w kinie działalności detektywistycznej Batmana.

W tytułową rolę wcieli się Robert Pattinson, co wywołało bardzo zróżnicowane reakcje wśród fanów materiału źródłowego. Wygląda jednak na to, że rola byłego gwiazdora „Zmierzchu” będzie pod każdym względem decydująca. Kontakt z Pattinsonem jest nawet podstawową wytyczną zatrudniania aktorów do kolejnych ról w produkcji Matta Reevesa. Wskazuje na to zakończony właśnie casting do postaci Catwoman.

Zwyciężyła w nim Zoe Kravitz i to właśnie ona wcieli się w Catwoman – wieloletnią rywalkę i kochankę Batmana.

Jak donosi portal Hollywood Reporter, Kravitz na początku miesiąca mierzyła się z innymi potencjalnymi kandydatkami. W pokonanym polu zostały Ana de Armas, Ella Ballinska i Eliza Gonzalez. Co ciekawe branżowe medium nie wspomina o Lupicie Nyong'o, która według wcześniejszych doniesień miała być jedną z faworytek do roli Catwoman.

REKLAMA

Aktorka znana z roli Lety Lestrange w niedawnym dziele Warner Bros. zatytułowanym „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” wypadła najlepiej we wspólnym czytaniu dialogów z Pattinsonem. Catwoman pojawiała się w przeszłości na dużym ekranie czterokrotnie. Grały ją Lee Meriweather, Michelle Pfieffer, Halle Berry (postać Kobiety-Kot na użytek jej filmu została całkowicie zmieniona), a ostatnio Anne Hathaway. Z dotychczasowych doniesień na planie Zoe Kravitz oprócz Pattinsona będzie też towarzyszyć Jeffrey Wright, który wcieli się w komisarza Jima Gordona. Co ciekawe, aktorka miała już okazję wcielać się w Kobietę-Kot w niewielkiej rólce dubbingowej w „LEGO Batman”.

The Batman” planowo trafi do kin w czerwcu 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA