REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polacy oszaleli na punkcie serialu "Upadek". Seriale podobne do hitu z Netfliksa

"Upadek" to dość już wiekowy serial z Gillian Anderson, który niedawno pojawił się w serwisie Netflix. Bardzo możliwe, że po obejrzeniu tej produkcji, czujecie wewnętrzną pustkę, którą da się zaspokoić jedynie kolejną, choć trochę podobną produkcją. Dlatego sprawdźcie, najlepsze seriale podobne do "The Fall", czyli "Upadku".

27.01.2022
6:07
podobne do the fall upadek
REKLAMA

"Upadek" z Gillian Anderson święci triumfy na Netfliksie. Jeśli wasze serce taż podbił, sprawdzanie pewne teraz, jakie seriale są podobne do "Upadku". Na szczęście na platformie streamingowej nie brakuje innych wciągających (nie tylko) brytyjskich thrillerów. Sprawdzamy, co oglądać na Netflix Polska, jeśli spodobał ci się serial "The Fall".

REKLAMA

"Upadek" zyskał nowe życie. Nie jest to serial nowy, ale wciąż odkrywają go w naszym kraju kolejni widzowie. Brytyjska produkcja już od jakiegoś czasu utrzymuje się na liście najpopularniejszych danego dnia tytułów na Netfliksie. Każdy, kto widział ten tytuł wie, że nie ma co się temu dziwić.

Napięciem z "Upadku" można by obdzielić co najmniej trzy inne seriale. Ale nie te, które trafiły na poniższą listę. Tak jak produkcja z Gillian Anderson przykują was do ekranu na wiele godzin i nie będziecie mogli oprzeć się pokusie, aby na napisach końcowych kolejnych epizodów jak najszybciej wcisnąć przycisk "następny odcinek".

Upadek - seriale podobne do brytyjskiej produkcji z Gillian Anderson

Gdybyście na ulicach Belfastu spotkali Paula Spectora, podejrzewalibyście, że jest on zdolny do popełnienia brutalnych zbrodni? Zapewne nie, bo wydaje się on wzorowym obywatelem. Podobnie jak mordercy z niektórych poniższych seriali. Brytyjczycy potrafią tworzyć thrillery, nic więc dziwnego, że zdominowali poniższą listę produkcji podobnych do "Upadku", które znajdziecie na Netfliksie. W zestawieniu uwzględniłem też amerykańskie produkcje, które przykują was do ekranu równie mocno co serial z Gillian Anderson.

Harry Ambrose ma (nie)szczęście do spraw brutalnych morderstw. Każdy z trzech dostępnych sezonów "The Sinner" skupia się na innej zbrodni. Ich sprawcą za każdym razem jest ktoś, kto tak jak Paul Spector z "Upadku" wydaje się zupełnie normalnym człowiekiem. Od ekranu nie sposób się więc oderwać.

Serial dostępny na Netfliksie.

Ty

Ty - Netflix - zwiastun

Kolejnym serialem, który spodoba się fanom "Upadku" jest "Ty", będący antologią. Każdy z sezonów opowiada inną historię. Łączy je postać Joe Goldberga. Z pozoru normalny menadżer księgarni zakochuje się w kolejnych kobietach i za każdym razem obnaża przed nimi (i widzami przy okazji) kolejne odmęty swojej mrocznej psychiki. Po pierwszej odsłonie "Ty" wiemy, do czego jest zdolny. Jego następna ofiara nie ma jednak o tym pojęcia, co tylko wzmaga napięcie.

Serial dostępny na Netfliksie.

Marcella

Marcella to serial podobny do "Upadku" pod kilkoma względami. PRzede wszystkim mamy brytyjski klimat, silną postać kobiecą i intrygujące śledztwo. Główna bohaterka mierzy się z wieloma problemami prywatnymi. Jest po rozwodzie, doznała straty i miewa zaniki pamięci. Próbuje jednak normalnie żyć i robi to, co zawsze wychodziło jej najlepiej. Wraca do pracy jako pani detektyw w Londynie, aby tropić morderców. Bardzo szybko wsiąkniecie w opowiadaną historię i porwie was mroczny klimat miasta, w którym rozgrywa się akcja serialu.

Serial dostępny na Netfliksie.

Line of Duty

"Line of Duty" skupia się na losach detektywa Steve'a Arnotta. Jego życie obraca się do góry nogami, kiedy odmawia pomocy w zatuszowaniu sprawy przypadkowego postrzelenia. Dla nas to cnota, dla jego przełożonych - brak lojalności. Dlatego bohater zostaje przeniesiony do wydziału antykorupcyjnego. Atmosfera jest tu tak duszna, że zapragniecie otworzyć okno, aby łyknąć nieco świeżego powietrza. I tak będzie przy każdym odcinku.

Serial dostępny na Netfliksie.

Safe - Netflix - zwiastun

Kto jak nie Harlan Coben potrafi pisać brutalne thrillery? Nie bez powodu Netflix postanowił ekranizować jego powieści w różnych zakątkach świata (również w Polsce). Mamy już z czego wybierać, ale w tym wypadku musiało paść na brytyjską produkcję. "Safe" to opowieść o chirurgu, którego córka znika w tajemniczych okolicznościach. W miarę rozwoju akcji wychodzą na jaw kolejne mroczne sekrety osób z najbliższego otoczenia bohatera.

Serial dostępny na Netfliksie.

Bodyguard

Nie, to nie jest serialowa wersja filmu z Kevinem Costnerem. Nie usłyszymy tu piosenek Whitney Houston. Zobaczymy za to weterana wojny w Afganistanie, który dostaje zadanie ochraniania pani minister. Problem w tym, że była ona gorącą orędowniczką wysłania służb na wojnę, z jakiej właśnie wrócił. Od samego początku ekran buzuje od emocji i emocji.

Serial dostępny na Netfliksie.

REKLAMA

Seriale podobne do Upadku na Netfliksie

Na Netfliksie nie brakuje wciągających thrillerów, które pomogą wam wypełnić pustkę po "Upadku". Jeśli więc obgryzaliście paznokcie z napięcia, czekając aż Stella Gibson dopadnie Paula Spectora, to powyższe seriale również powinny przypaść wam do gustu. Wszystkie wymienione tytuły łączy bowiem gęsty i mroczny klimat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA