REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

„The Witcher: Blood Origin” nabiera kształtów: poznaliśmy głównych bohaterów i wiemy, kto ich zagra

Ekipa serialu „The Witcher: Blood Origin” lada moment wejdzie na plan. Choć szczegóły fabularne tego prequela pozostają owiane tajemnicą, w sieci regularnie pojawiają się nowe informacje rzucające światło na zarys tej nigdy nieopowiedzianej historii z uniwersum wiedźmina.

05.07.2021
13:00
the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin
REKLAMA

Zdjęcia do prequela „WiedźminaNetfliksa, czyli serialu „The Witcher: Blood Origin”, rozpoczną się w tym miesiącu, a etap preprodukcji wystartował już w maju. Nic dziwnego, że im bliżej realizacji materiału, tym więcej informacji o kształcie tej miniserii pojawia się w sieci. Do tej pory wiedzieliśmy na pewno, że limitowany serial będzie składał się z sześciu epizodów i pokaże wydarzenia, które doprowadziły do wielkiej katastrofy zwanej Konkiunkcją Sfer, w efekcie której połączyły się światy potworów, elfów i ludzi. Poznamy genezę wiedźminów i zobaczymy, jak stworzono pierwszego z nich. Całkiem niedawno pisaliśmy, że propozycję dużej roli w produkcji otrzymał Pierce Brosnan. Niestety, wygląda na to, że do podpisania kontraktu nie doszło. Jednakże niezawodny w kwestii informacji zza kulis wiedźmińskich produkcji serwis Redanian Intelligence w ostatnim czasie podrzucił opisy postaci, które zobaczymy w serialu i kilka nazwisk aktorów, którzy je sportretują. Rzućmy okiem (pamiętając przy tym, że imiona niektórych postaci mogą ulec zmianie; możliwe, że część z nich to kryptonimy wykorzystywane w trakcie castingu).

REKLAMA

„The Witcher: Blood Origin”: obsada i opis postaci

Fjall „Stoneheart”

Fjall ma być członkiem klanu, który rywalizuje z klanem Eile (do tej bohaterki zaraz przejdziemy). Opisywany jako silny fizycznie, surowy i trzeźwy w ocenie sytuacji; kontrast dla bardziej eleganckiej i pełnej wdzięku Eile. Urodzony w klanie wojowników przysięgłych chronić króla, Fjall nosi w sobie ból po śmierci ukochanej osoby, która zginęła w walce, ratując go. Jest to głęboko ukryta rana, która nie pozwala mu zaznać spokoju i pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. Dążąc do odkupienia, Fjall będzie walczyć u boku zupełnie nieoczekiwanych sojuszników, wkraczając na ścieżkę zemsty. Wcieli się w niego irlandzki aktor, Laurence O’Fuarain. Będzie to jeden z głównych bohaterów.

the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin class="wp-image-1747501"

Eile „The Lark” Lithe

Eile to elfia wojowniczka wywodząca się z klanu używającego noży jako podstawowej broni. Pierwotne castingowe ogłoszenie opisywało ją jako „elitarną wojowniczkę pobłogosławioną głosem bogini, która opuściła swój klan i obowiązki strażniczki Królowej, by podążać za swoim sercem jako wędrowna muzyczka”. Rozmaite porachunki na Kontynencie zmuszą bohaterkę do powrotu na drogę ostrza w poszukiwaniu zemsty i odkupienia. W postać miała wcielić się Jodie Turner-Smith, której casting był szeroko komentowany przez internautów (odpowiedzialni za social media platformy pracownicy całkiem sprawnie gasili tych komentujących, których krytyka zahaczała o rasizm). Ostatecznie jednak, w związku z przesunięciem daty rozpoczęcia zdjęć i kolizją terminów, aktorka musiała zrezygnować z roli. Netflix nie ogłosił jeszcze oficjalnie zastępstwa, jednak Redanian Intelligence w związku z pogłoskami i powiązaniami z załogą produkcji podejrzewa angaż Sophii Monique Brown (która to spełnia zresztą konkretne wymogi castingowe: jest wykwalifikowaną piosenkarką i jest też, podobnie jak Turner-Smith, odpowiednio wysoka). Będzie to jedna z głównych postaci.

the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin class="wp-image-1747507"

Księżniczka Merwyn

Opisywana jako „kwiat, którego kolce zawierają truciznę, choć nikt tego nie dostrzega”. Inteligentna, bystra, ale skrywająca prawdziwe oblicze pod maską nieudolnej dziewczyny. W patriarchalnym świecie wychowana jako pionek, którego należy korzystnie wydać za mąż i szybko o nim zapomnieć. Nauczyła się wyglądać potulnie i pokornie, ukrywając umysł genialnego taktyka, czekając na odpowiedni moment, by nieoczekiwanie uderzyć. Występuje we wszystkich epizodach, jest jedną z kluczowych postaci.

Eredin Bréacc Glas

Doskonale znany graczom (w „Wiedźmin 3: Dziki Gon” był głównym antagonistą), odegrał też pewną rolę w sadze Andrzeja Sapkowskiego. Kojarzymy go jako króla Dzikiego Gonu, widmowej grupy jeźdźców, która – według przesądów – zwiastuje wojnę. W rzeczywistości Eredin jest elfem Aen Elle, dowódcą konnicy zwanej przez niego Czerwonymi jeźdźcami. Nie wiemy jednak, jakie jego oblicze ukażą twórcy serialu, którego akcja wyprzedza przecież powieść o dobre 1200 lat. Eredina zagra Jacob Collins-Levy (tymczasem w 2. sezonie „Wiedźmina” tę samą postać ma zagrać Sam Hazeldine).

the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin class="wp-image-1747498"

Główny Druid Balor

O tej postaci nie wiadomo zbyt wiele, poza tym, że Netflix chce w tej roli obsadzić aktora z doświadczeniem. To właśnie tę postać mogli sportretować Pierce Brosnan, Djimon Hounosou czy Hiroyuki Sandada. Ostatecznie jednak twórcy nie dogadali się z żadnym z wyżej wymienionych i wciąż nie wiemy, kto wcieli się w Balora, występującego we wszystkich sześciu epizodach.

„The Witcher: Blood Origin”: pozostali bohaterowie

 • Kaleb – starszy brat jednej z głównych postaci (najpewniej Fjalla), imponujący sprawnością fizyczną wojownik walczący toporami. Pojawi się w dwóch odcinkach. Jego zdjęcie (zresztą: z toporem w ręku), które opublikował showrunner serialu, znajdziecie pod listą.
 • Salliche – wszechstronnie utalentowany geniusz, swego rodzaju elficki Da Vinci. Zajmuje się eksperymentami badającymi granice magii, matematyki i nauki; pochłonięty swoimi obsesjami. Występuje w 5. odcinkach. Wiemy, że w castingu do roli udział wziął David Fawaz.
 • Eades – wysoki rangą dowódca, wywodzący się z rodziny wojskowej. Opisywany jako silny, zimny i wyrachowany, zdolny przybierać wiele różnych masek. Ukrywa swoich męskich kochanków przed sądem, obawiając się, że jego emocjonalne przywiązanie może być użyte przeciw niemu. Występuje w 5. epizodach.
 • Baalke – strateg, czarujący przywódca kupców (prawdopodobnie związany z Eadesem). Choć sam jest lojalny, obawia się o przyszłość swojego związku. Pojawia się w 3. odcinkach.
 • Atar – młody druid-nowicjusz. Nerwowy, ale lojalny. Po uratowaniu życia monarchy staje się obrońcą króla. Zobaczymy go w 4. epizodach.
 • Raskane – młoda wojowniczka o ponadprzeciętnych umiejętnościach, zaprawiona w boju, gotowa zaryzykować życie dla tych, których musi chronić. 2 odcinki.
 • Gwyn – genialna, bystra zabójczyni niskiego wzrostu. Upaja się rzezią, przemocą i chaosem. Lucy North brała udział w przesłuchaniu do tej roli.
 • Utharis – postać, którą porównuje się do Bronna z „Gry o tron”. Doświadczony wojownik, rozmowny i chętny, by sprzedać swoje usługi każdemu, kto zaoferuje najwyższą cenę.
 • Fabbri – wysoka, muskularna druidka, prawdopodobnie głucha (komunikuje się za pomocą języka migowego). Niebezpieczna, dowcipna i zachwycona jej nagłym dostępem do magii.
 • Z – mistyczny i ziemks
 • Kaali – żona młodego i wziętego geniusza (najpewniej Salliche'a), służąca członka rodziny królewskiej. Entuzjastyczna, urocza postać; miła, troskliwa i lojalna wobec męża i jego trudnej sytuacji.
REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA