REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Tinder dla szurów radzi sobie całkiem nieźle. Nadciąga foliarski Linkedin

SchwurbelTreff to aplikacja, która bazuje na podobnym do Tindera założeniu - z tą różnicą, że łączy w pary wyznawców teorii spiskowych. Jej twórca podkreśla, że świat foliarzy i mainstream nigdy nie dojdą do porozumienia. Dlatego też już teraz pracuje nad kolejną zrzeszającą szurów witryną.

20.03.2023
16:31
tinder dla foliarzy szury teorie spiskowe schwurbeltreff
REKLAMA

Wzorowane na Tinderze apki randkowe dla katolików, wegan czy konserwatystów radzą sobie całkiem nieźle - okazało się, że również zwolennicy teorii spiskowych poszukiwali czegoś dla siebie. Odpowiedzią na nowe potrzeby okazał się SchwurbelTreff, czyli niemiecki portal randkowy, w którym przyjaźni i innego rodzaju relacji - również romantycznych - mogą poszukiwać osoby w foliowych czapeczkach. Jego założycielem jest Michael Bründel, kontrowersyjny szur-celebryta, koronasceptyk i bywalec Marszów Wolności, który chciał w ten sposób ułatwić oddzielenie "oświeconych" od mainstreamu.

REKLAMA

Tinder dla szurów: SchwurbelTreff. Jak działa?

SchwurbelTreff wita nas zdjęciem kobiety i mężczyzny w foliowych czapeczkach, czyli prześmiewczo im nadanych symbolach. Nazwa serwisu oznacza zresztą kolokwialne, pogardliwe określenie wielbiciela spiskowych teorii - jest to swoisty odpowiednik naszych "szurów". Całość działa dość klasycznie - podajemy kilka podstawowych informacji na swój temat (hobby, ulubione filmy), by wreszcie wymienić teorie, w które wierzymy - 5G, NWO, plandemia i wiele innych. Powinniśmy też opisać źródła, z których czerpiemy informacje o świecie, a także przyznać, czy przyjęliśmy szczepionkę na COVID-19 (a jeśli tak, to jakiej firmy i jak wiele razy). Na koniec należy opisać, jak zmieni się nasz świat w przeciągu najbliższych 20 lat.

To właśnie informacje na temat ulubionych teorii i "wierzeń" przesądzają o dopasowaniu partnerów. 

SchwurbelTreff
REKLAMA

Korona podzieliła ludzi na dwa obozy: tych, którzy zasadniczo ufają mediom głównego nurtu i politykom, oraz tych, którzy korzystają z mediów alternatywnych i postrzegają oraz oceniają wiele rzeczy zupełnie inaczej. Różne opinie na temat Korony zerwały wiele starych przyjaźni i związków, ale często też tworzyły nowe. Wiele osób czuje osamotnienie za sprawą swych krytycznych opinii na temat mediów i polityki - a teraz poszukują przyjaciół lub, być może, partnerów, którzy myślą podobnie. Dzięki SchwurbelTreff, bezpłatnej platformie specjalnej dla Szurów i foliarzy, stało się to bardzo łatwe 

- czytamy na stronie powitalnej serwisu.

Popularność aplikacji stopniowo rośnie; w pierwszych tygodniach skorzystało z niej 1500 osób. Teraz Bründel planuje wystartować z serwisem dla foliarzy, którzy szukają pracy u innych foliarzy. A zatem - nadciąga szurski Linkedin!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA