REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Dwa polskie filmy zawojowały Netfliksa. Ogląda je cały świat

"Poskromienie złośnicy" i "Furioza" były przez ostatni tydzień najchętniej oglądami nieanglojęzycznymi filmami na Netfliksie. Łącznie widzowie poświęcili im ponad 15 milionów godzin. Hity z Polski docierają do najdalszych zakątków świata - są oglądane nawet w Nowej Kaledonii.

27.04.2022
18:51
top 10 netflix swiat poskromienie zlosnicy furioza lista
REKLAMA

Polska kinematografia chyba nigdy nie była tak popularna na świecie jak teraz, a wszystko to za sprawą Netfliksa. Możemy narzekać na serwis, ale jego model dystrybucji sprawia, że filmy, które wcześniej z trudnością opuszczałyby granicę Rzeczpospolitej, mogą być z łatwością oglądane wszędzie ta, gdzie jest internet. Można też się czepiać tego, że mamy na koncie lepsze filmy, ale pamiętajmy, że nie ja czy ty decydujemy o tym, co jest popularne, ale wola ludu.

REKLAMA

"Poskromienie złośnicy" i "Furioza" na szczycie listy najchętniej oglądany filmów na Netfliksie.

A w tym momencie najbardziej popularne nieanglojęzyczne filmy na Netfliksie to "Poskromienie złośnicy" i "Furioza". Ten pierwszy to produkcja oryginalna serwisu, która zbiera kiepskie oceny, ale widzowie lubią takie romansidła. Najwyraźniej lubią też filmy o kibolach, bo właśnie o tym (tak wiem, że fabuła głębsza) jest druga pozycja na liście. Trzecie miejsce listy zajął koreański film akcji "Yaksha: Decydująca misja", co też nie powinno dziwić, bo moda na produkcje z tego kraju trwa w najlepsze.

REKLAMA
 class="wp-image-1947988"
Screen z top10.netflix.com

Lista z pewnością za chwilę wzbogaci się o nasz kolejny chodliwy towar eksportowy, czyli sequel "365 dni". Film właśnie dziś ma premierę. Pierwsza część była najchętniej oglądaną produkcją na Netfliksie w 2020 roku - w ogólnej kategorii. Na kolejnych miejscach podium znalazły się takie filmy jak "Enola Holmes" i "Kronika Świąteczna 2".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA