REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Tysiące Polaków poleciało na Księżyc z serialem „Siły Kosmiczne”. Znamy najpopularniejsze produkcje na Netfliksie

Netflix co tydzień proponuje swoim klientom zestaw ciekawych nowości, które często z miejsca cieszą się olbrzymią popularnością. Nie inaczej było w ciągu ostatniego tygodnia, gdy do biblioteki platformy dołączyły takie dzieła jak „Siły Kosmiczne”, „Venom” czy „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

06.06.2020
11:00
netflix top 10
REKLAMA
REKLAMA

Minął kolejny tydzień nowości na Netflix Polska, więc najwyższy czas sprawdzić, co tym razem cieszyło się największym zainteresowaniem wśród subskrybentów platformy. Jak poradził sobie ubiegłotygodniowy zwycięzca, „White Lines”? Które miejsce zajął ostatecznie film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, który z miejsca zdobył olbrzymią popularność wśród rodzimych widzów? Wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu (w przypadku remisu liczy się częstsza obecność na pojedynczych zestawieniach TOP 10 i która produkcja częściej zajmowała wyższe miejsce).

Netflix TOP 10 – co Polacy oglądali przez ostatni tydzień na Netfliksie?

10. Z kamerą u Kardashianów (nowość)

netflix top 10 class="wp-image-410722"

Klan Kardashianek to grupa, której nie trzeba przedstawiać fanom amerykańskiego showbiznesu. Globalna popularność członkiń tej rodziny wzniosła się do gwiazdorskiej stratosfery, gdy w 2007 roku zaczęły występować w programie reality show. Dwa pierwsze sezony „Z kamerą u Kardashianów” trafiły właśnie na Netflix Polska i bardzo szybko awansowały do TOP 10 najpopularniejszych programów serwisu. Jak widać grzanie się w blasku sławy sprzed ponad 13 lat tak czy inaczej jest bardzo przyjemne.

Wynik: 21 punktów

9. White Lines (spadek o osiem pozycji)

Żadna inna produkcja nie zaliczyła w ciągu ostatniego tygodnia nie zaliczyła równie bolesnego spadku co „White Lines”. Nowy serial kryminalny od twórcy „Domu z papieru” jeszcze w poprzednim zestawieniu królował nad resztą stawki, a teraz ledwie zmieścił się w pierwszej dziesiątce. Czy to oznacza, że mamy do czynienia z dziełem mniej lubianym niż pierwsze dzieło Alexa Piny. Analiza rankingów TOP 10 z ostatnich dwóch miesięcy jednoznacznie na to wskazuje.

Wynik: 21 punktów

8. Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty (nowość)

Jeffrey Epstein to jeden z najbardziej wpływowych i najbogatszych pedofili XXI wieku. Mężczyźnie przez ponad dwie dekady udawało się unikać karzącej ręki wymiaru sprawiedliwości, choć amerykańska policja i FBI wielokrotnie wpadały na trop jego nielegalnej działalności. Czteroodcinkowy serial dokumentalny „Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty” opowiada o kulisach życia niesławnego mulitmilionera a przede wszystkim o setkach nastoletnich ofiar, które ucierpiały z jego ręki.

Wynik: 26 punktów

7. Venom (nowość)

„Venom” zdecydowanie nie jest arcydziełem kina superbohaterskiego. Jak najbardziej zgadzam się z opinią naszego recenzenta, który stwierdził, że produkcja Sony jakością i estetyką przypomina dzieła sprzed ponad dekady. Od samego początku nie przeszkadzało jej to jednak w przyciąganiu widzów do kin. Nie inaczej jest po tym, jak trafiła na platformę Netflix. W ciągu ostatnich dni codziennie zajmowała 2. lokatę na liście TOP 10, co ostatecznie w przekroju całego tygodnia przyniosło jej 27 punktów.

Wynik: 27 punktów

6. Domysł (nowość)

Hiszpańskie filmy i seriale cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem wśród posiadaczy konta na polskim Netfliksie. Obecnie największą oglądalnością spośród nich może się pochwalić kryminalny film pełnometrażowy pt. „Domysł”. Historia opowiada o współpracy duetu początkującej policjantki i doświadczonego detektywa o mrocznej przyszłości. Oboje dostają zadanie odnalezienia zaginionej dziewczyny, której zniknięcie wydaje się mieć wiele wspólnego z osobą jej najlepszej przyjaciółki.

Wynik: 33 punkty

5. Ostatni taniec (spadek o dwie pozycje)

Użytkownicy Netflix Polska oglądali „Ostatni taniec” w kwietniu, oglądali również w maju (dokument stał się tak popularny, że wygrał miesięczne zestawienie TOP 10) i nie inaczej jest na początku czerwca. Opowieść o legendarnej drużynie Chicago Bulls i jej liderze Michaelu Jordanie po prostu przyciąga przed ekrany. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Wynik: 33 punkty

4. Snowpiercer (ta sama pozycja)

„Snowpiercer” jako jedna z zaledwie czterech pozycji zdołał utrzymać się w TOP 10 od zeszłego tygodnia. Serial science fiction właściwie nie poprawił jednak swoich notowań, choć niektórzy wieścili mu duże powodzenie na platformie. Osobiście należę do widzów nowej wersji jest postapokaliptycznej historii i mam raczej pozytywne zdanie o jakości produkcji. Polecam każdemu, kto jeszcze nie widział choćby jednego odcinka, by dał „Snowpiercerowi” szansę.

Wynik: 33 punkty

Współczesne polskie filmy nie od dziś cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców największego serwisu VOD. W minionych rankingach notorycznie pojawiały się takie produkcje jak „Kler”, „365 dni”, „Bad Boy” i „Pech to nie grzech”. Obecnie przyszła zaś pora na zeszłoroczną premierę pt. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Mieszanka dramatu i kina gangsterskiego doczekała się niezłych recenzji i już od pierwszego dnia swojej obecności na Netfliksie zdobyła olbrzymią widownię.

Wynik: 40 punktów

2. Dynastia

netflix top 10 class="wp-image-409855"

„Dynastia” to odświeżona wersja jednego z najpopularniejszych telewizyjnych tasiemców lat 90. Trudno było wówczas znaleźć w Polsce osobę, która nie widziałaby choćby jednego odcinka telenoweli. Jak widać nostalgia za tamtym dziełem jest żywa również w kolejnym pokoleniu. Wskazują na to codzienne wyniki oglądalności nowej „Dynastii”, która doczekała się wiernej i żywiołowej grupy odbiorców.

Wynik: 54 punkty

1. Siły Kosmiczne (nowość)

REKLAMA

„Siły Kosmiczne” Netfliksa w ostatnim tygodniu musiały częściej mierzyć się z negatywnymi opiniami amerykańskich krytyków niż obcymi mocarstwami walczącymi o dominację w przestrzeni kosmicznej. Polscy użytkownicy platformy nie przejęli się jednak jakoś szczególnie krytycznymi głosami i osobiście się im nie dziwię. W swojej recenzji „Sił Kosmicznych” byłem dla komediowej produkcji znacznie bardziej wyrozumiały i jak najbardziej rozumiem jej mocne strony, które przyciągają widzów przed ekrany.

Wynik: 61 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA