REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. VOD

„Venom” dostępny na VOD. Film o jednym z najsłynniejszych wrogów Spider-Mana od dziś na HBO GO

„Venom” to film, który ma równie wielu przeciwników co zwolenników. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji przekonać się, jak udała się nowa opowieść o wrogu Spider-Mana, to właśnie otrzymał ku temu okazję. Produkcja z Tomem Hardym od dzisiaj jest dostępna na HBO GO.

09.06.2019
11:00
venom hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Sony Pictures w 2015 roku udzieliło praw do używania postaci Spider-Mana w produkcjach spod znaku MCU. Wydawało się wtedy, że wszystkie kolejne filmy związane ze światem Petera Parkera będą związane z głównym uniwersum Marvela, ale szefowie wytwórni mieli inne plany. Postanowiono zrobić osobną serię filmów, którego głównymi bohaterami byłyby postacie powiązane z Człowiekiem-Pająkiem, ale mające swoje własne historie i motywacje.

Tak właśnie narodził się „Venom”.

Produkcja rozpoczęła uniwersum, w skład którego wejdzie również „Morbius” oraz planowana produkcja o Kravenie Łowcy. Recenzenci w większości zareagowali na film negatywnie, nazywając go dziełem ze słusznie minionej ery. Ich reakcje zupełnie rozminęły się jednak ze spojrzeniem fanów postaci, którym „Venom” bardzo się podobał. Widzowie dali temu zresztą bardzo wymierny dowód – film z Tomem Hardym zarobił 855 mln dol. w światowym box office. Na październik przyszłego roku zapowiedziano już sequel filmu. Podobno trwają też dosyć zażarte dyskusje między Marvelem i Sony na temat ewentualnego spotkania Venoma i Spider-Mana z MCU we wspólnym dziele.

„Venom” jest już dostępny na platformie HBO GO. Osoby nieposiadające konta w serwisie będą mogły zobaczyć film w telewizji – premiera dziś o 20:10 na HBO.

Fabuła „Venoma” kręci się wokół postaci niepokornego dziennikarza, Eddiego Brocka. Mężczyzna wpada na trop nielegalnych eksperymentów dokonywanych przez korporację Life Fundation. Pomimo przeciwności losu Brock nie przestaje badać sprawy, w wyniku czego przypadkiem pozwala uciec jednemu z badanych tam symbiotów. Wkrótce zaczyna przejawiać dziwne symptomy. Nie wie, że to tylko początek zupełnie szalonej symbiozy, dzięki której narodzi się Venom.

REKLAMA

Postać jednego z najsłynniejszych przeciwników Spider-Mana pojawiła się pierwszy raz na kartach komiksu w 1988 roku. W ciągu ponad 30 lat swojego istnienia Venom przeżył najróżniejsze fascynujące historie i stopniową przemianę ze złoczyńcy w bohatera. Symbiot miał zresztą w kolejnych latach więcej niż jednego nosiciela (m.in. Skorpiona i Flasha Thompsona), ale ostatnimi czasy Marvel powrócił do układu z Eddiem Brockiem. Do czego zresztą z pewnością wydatnie przyczynił się sukces ekranizacji.

  • Czytaj także: Przedstawiamy siedmiu z nichVenom to jeden z wielu popularnych superbohaterów, którzy zasługują na swój własny film lub serial. .
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA