REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

3. sezon "Wiedźmina" gotowy. Netflix na wojnie z "Rodem smoka" i "Władcą Pierścieni" chce ściągnąć ich pomysł

3. sezon "Wiedźmina" został już nakręcony, a w sieci spekuluje się o przybliżonej dacie jego premiery. Jeśli najnowsze doniesienia okażą się zgodne z prawdą, nowa odsłona nie pojawi się w bibliotece Netfliksa od razu w całości - możliwe, że kolejne odcinki będą debiutować w tygodniowych odstępach. Podobno streamingowy gigant chce upodobnić się do konkurencji.

10.09.2022
12:27
wiedźmin 3 sezon netflix ród smoka pierścienie władzy
REKLAMA

Disney+ w rekordowo niskiej cenie. Subskrypcję możesz wykupić tutaj - tylko do 19.09.

REKLAMA

Kolejne odcinki 3. sezonu "Wiedźmina" będą pojawiać się na Netfliksie co tydzień, jak "Ród smoka" na HBO Max czy "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" na Amazonie? Na to wygląda. Według najnowszych doniesień serwisu "Puck News" włodarze serwisu rozważają zmianę praktyki publikacji całych sezonów naraz na rzecz tej, na której opierają się inne platformy. Obecnie Netflix jako jedyny uparcie trzymał się modelu binge'owania - nie licząc okazjonalnych wyjątków, przeważająca część konkurencji (HBO Max, Amazon Prime Video, Apple TV+ etc.) wypuszczają kolejne odcinki swoich seriali co tydzień.

Netflix boi się konkurencji

Reed Hastings, CEO Netfliksa, długo sprzeciwiał się propozycjom rezygnacji z obecnej formy dystrybucji. Zainteresowani uważali to za co najmniej zastanawiające - z marketingowego punktu widzenia cotygodniowe premiery przedłużają zainteresowanie widzów, internetowe dyskusje i zaangażowanie się w daną produkcję. Nie wspominając o przykuciu subskrybenta do platformy na dłużej - w przypadku chęci obejrzenia konkretnego tytułu, siłą rzeczy nie zrezygnują z oferty po dwudniowym binge'u, zmuszeni do utrzymania subskrypcji przez co najmniej dwa miesiące (w przypadku ośmioodcinkowych seriali).

Reforma nie byłaby zatem niczym zaskakującym, zwłaszcza w kontekście regularnej utraty klientów przez Netfliksa w 2022 roku. "Wiedźmin" musi mierzyć się z konkurencją w postaci dwóch hitów fantasy HBO Max i Amazona - to starcie, w którym przynajmniej jakościowo już poniósł klęskę.

Póki co nikt nie potwierdził ani nie zdementował tych doniesień - musimy poczekać na oficjalne stanowisko szefostwa platformy. Jak na razie Netflix stosuje cotygodniowy model jedynie w przypadku programów reality show.

3. sezon Wiedźmina nakręcony

Wiedźmin - Netflix
REKLAMA

Tymczasem - po 5 miesiącach prac - zakończono zdjęcia do 3. sezonu "Wiedźmina". Informację w instastories potwierdziła Bola Ogun, reżyserka dwóch ostatnich epizodów. Z tej okazji Henry Cavill napisał specjalny list, który przekazano każdemu z członków ekipy serialu. Podziękował w nim za wszystkie wspólne trudny i determinację.

Nowy "Wiedźmin" wkroczył zatem na etap postprodukcji, która w przypadku tak dużych tytułów trwa zazwyczaj od sześciu do ośmiu miesięcy. Oznacza to, że nowe odcinki powinny być gotowe w okolicach kwietnia/maja 2023 roku. Istnieje zatem szansa, że zobaczymy je już latem - przetrzymywanie ich do grudnia nie miałoby bowiem większego sensu.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA