REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Będzie jeszcze jeden serial w świecie "Wiedźmina"

Wygląda na to, że Netflix nie zamierza porzucać planów na rozbudowę serialowego uniwersum "Wiedźmina". Do sieci trafiły pierwsze informacje o kolejnym spin-offie, nad którym serwis rozpoczął już pracę. O czym opowie nowy serial live action?

28.11.2022
9:40
wiedźmin 3 sezon rodowód krwi spin off serial netflix szczury
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Już w grudniu Netflix ponownie zabierze nas do świata "Wiedźmina". Za mniej niż miesiąc do oferty serwisu trafi miniserial "Rodowód krwi" o Koniunkcji Sfer i pierwszym zabójcy potworów, a następnie - pół roku później - 3. sezon głównej serii skupionej na losie Geralta z Rivii (i zarazem ostatni z Henrym Cavillem w tej roli). Poza tym w ostatnim czasie nie docierały do nas żadne informacje dotyczące innych planów na rozwój uniwersum i innych projektów. Aż do teraz.

REKLAMA

Wiedźmin: rozpoczęły się prace nad nowym spin-offem

Wiedźmin: Rodowód krwi

Jak donosi niezawodny serwis Redanian Intelligence, kolejny spin-off ma się skupić na Szczurach - bandzie (czy też, jak określają to miejscowi, hanzie) rozbójników działającej na obszarach przyłączonych do Cesarstwa Nilfgaardzkiego. W książkach Andrzeja Sapkowskiego grupa dokonywała mniejszych i większych napadów i rabunków, a cena za schwytanie jej członków była bardzo wysoka. Byli to młodzi, wyróżniający się arogancją i gwałtownością ludzie, którzy większość zrabowanych rzeczy rozdawali po wsiach, a złoto i srebro wydawali na broń, strój i ozdoby.

REKLAMA

Szczury pojawiają się w drugim tomie sagi, czyli w "Czasie pogardy" - i wiemy już, że na ekranie po raz pierwszy zobaczymy ten gang właśnie latem, w 3. sezonie głównej serii (dokładniej: w odcinkach 7 i 8). Biorąc pod uwagę, że serial będzie musiał pokazać nam również kres wędrówki Szczurów, akcja spin-offa najpewniej opowie o genezie i pierwszym okresie działalności grupy. Wydarzyło się to niedługo po wybuchu wojny z Nilfgaardem, a zatem równolegle z ostatnimi odcinkami 1. serii "Wiedźmina".

Oczywiście, istnieje też możliwość, że nowa produkcja skupi się na tym okresie działań hanzy, w którym jedną z jej członkiń była Ciri. Główna bohaterka sagi zaprzyjaźniła się z tymi wyrzutkami i przez długi czas towarzyszyła im w rozbojach. Osobiście jednak stawiam na prequel.

Członkowie grupy to Mistle (Christelle Elwin), Kayleigh (Fabian McCallum), Reef (Juliette Alexandra), Iskra (Aggy K. Adams) Giselher oraz Asse (nie wiemy, kto się w nich wcielił. Ciri (Freya Allan) - korzystająca z przydomka Falka - została siódmą Szczurzycą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA