REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Posłuchajcie dwóch utworów z serialu „Wiedźmin”. To motyw przewodni Geralta i utwór wykonany przez Jaskra

Emocje związane z serialem „Wiedźmin” sięgają zenitu. Do premiery produkcji zostało już tylko kilkanaście dni, a fani Geralta z Rivii dostają na bieżąco coraz to nowsze materiały i informacje. Do sieci właśnie trafiły dwa utwory nagrane na potrzeby produkcji. Joey Batey, czyli serialowy Jaskier wykonał jeden z nich.

06.12.2019
21:46
wiedźmin netflix piosenki
REKLAMA
REKLAMA

Netflix na niecały miesiąc przed premierą zdecydowanie poluzował worek z informacjami na temat nowego „Wiedźmina”. Ogólnoświatowa promocja serialu objęła już występ Henry'ego Cavilla u Jimmy'ego Kimmela (wraz z niepublikowanym wcześniej fragmentem), dwa zwiastuny, kilkadziesiąt fotografii z planu, cztery plakaty z głównymi bohaterami i liczne wywiady twórców oraz członków obsady. W jednej z niedawnych rozmów z amerykańskim portalem CBR showrunnerka, Lauren S. Hissrich zdradziła nawet, że „Wiedźmin” miał być początkowo adaptacją „Pani Jeziora”.

Również na polskim gruncie fani otrzymali bardzo pozytywną wiadomość o udziale Michała Żebrowskiego w dubbingowej wersji serialu. A to nie koniec dzisiejszych niespodzianek na temat produkcji Netfliksa. W internecie pojawiły się dwa oryginalne utwory ze ścieżki dźwiękowej „Wiedźmina”. Jak poinformował portal IndieWire, który jako pierwszy otrzymał do nich dostęp, to dzieła duetu kompozytorów odpowiedzialnych za tę stronę produkcji.

Sonya Belousova i Giona Ostinelli opowiedzieli o piosenkach Geralt of Rivia oraz Toss A Coin To Your Witcher.

Artyści współpracowali wcześniej przy takich produkcjach wieloodcinkowych, jak „The Romanoffs” i „The Mist”, a teraz zajęli się oryginalnym soundtrackiem do „Wiedźmina”. Pierwszy z opublikowanych przez nich utworów to motyw przewodni towarzyszący postaci Geralta z Rivii. Piosenka wykorzystuje partie smyczkowe, instrumenty dęte i chór do stworzenia szybkiej melodii z odrobiną słowiańskiej ludyczności (wygląda więc na to, że inspirację tą częścią Europy pojawią się przynajmniej w muzyce serialu). Co ciekawe, według informacji IndieWire w zależności od atmosfery danego odcinka, Geralt of Rivia będzie pojawiać się w nieco zróżnicowanej formie.

  • Czytaj także: Część polskiego fandomu skrytykowała obecność czarnoskórych aktorów w obsadzie „Wiedźmina”. Głosy o polskości szybko zostały jednak wyśmiane. Na czym polega spór o Geralta-turbosłowianina?

Belousova i Ostinelli zaznaczyli, że podczas swojej pracy nad „Wiedźminem” nie wyszukiwali wcześniejszych utworów muzycznych związanych z adaptacjami dzieł Andrzeja Sapkowskiego. Nie może więc być mowy o jakichkolwiek inspiracjach np. grami wideo stworzonymi przez CD Projekt RED. Czuć to choćby w drugim zaprezentowanym utworze, czyli Toss A Coin To Your Witcher.

Piosenkę śpiewa Joey Batey, czyli serialowy Jaskier. Do tej pory niemal niewidoczny w materiałach przedpremierowych.

Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, to balladę barda usłyszymy w 2. odcinku serialu „The Witcher”. Przyśpiewka zaczyna się spokojnie od cichego wokalu i pojedynczej lutni, ale z czasem rośnie do epickich rozmiarów. Oficjalny tytuł i opis tego epizodu wskazuje na to, że będzie stanowić adaptację opowiadania „Kraniec świata”. A jeśli uważnie wsłuchamy się w tekst Toss of Coin To Your Witcher, w którym wspomina się o złotoustym diable i elfach, to możemy de facto znaleźć potwierdzenie tego przypuszczenia.

REKLAMA

Śpiewającego Jaskra (tym razem w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego) widzowie będą mogli wkrótce oglądać również w fanowskim filmie „Pół Wieku Poezji Później”. Kto waszym zdaniem lepiej radzi sobie z lutnią - polski aktor czy jego młodszy kolega po fachu?

Wiedźmin” zadebiutuje na platformie Netflix 20 grudnia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA