REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Castingi do Wiedźmina ruszyły pełną parą. Poznaliśmy aktora, który może wcielić się w Borcha Trzy Kawki

Trwają castingi do kolejnych ról w serialu Wiedźmin od Netfliksa. Startują w nich aktorzy nieznani i wielkie gwiazdy. Jednym z wymienianych nazwisk jest Sebastian Stan, znany też jako Zimowy Żołnierz. Pojawiły się pierwsze plotki na temat jego roli w serialu.

16.08.2018
21:11
Wiedźmin: Sebastian Stan ma szansę zagrać Borcha Trzy Kawki w serialu Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

Sebastian Stan pojawiał się w epizodycznych rólkach od pierwszych lat XXI wieku. Kariera aktora eksplodowała jednak po wcieleniu się w Zimowego Żołnierza w Marvel Cinematic Universe. Według pojawiających się w sierpniu plotek Stan w Wiedźminie powróci jednak do epizodycznego występu.

Do tej pory wyciekło już kilka nagrań z castingów do różnych ról w Wiedźminie Netfliksa (głównie chodziło o aktorki, które miałyby wcielić się w Yennefer). Według pierwszych informacji twórcy serialu mieli na samym początku zająć się znalezieniem aktorów do głównych ról – Geralta, Yennefer i Jaskra. Wygląda jednak na to, że w międzyczasie szukają również odtwórców epizodycznych postaci.

Wiedźmin Netflix – kiedy premiera?

wiedzmin castingi class="wp-image-192250"

Od pewnego czasu dominują głosy, że fabuła pierwszego sezonu serialu skupi się na dwóch pierwszych powieściach z wiedźmińskiej sagi (wskazuje na to ujawniona lista postaci). Nie oznacza to jednak, że w Wiedźminie nie pojawią się bohaterowie i wątki znane choćby z dwóch zbiorów opowiadań. O możliwych zmianach w stosunku do książek mówiła zresztą sama showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich.

Podobne spekulacje zdaje się potwierdzać rola, do której według informacji użytkownika Twittera, Universo The Witcher, startował Sebastian Stan. To rycerz Borch Trzy Kawki, który pojawił się w opowiadaniu Granica możliwości z tomu Miecz przeznaczenia. Wielbiciele dzieł Andrzeja Sapkowskiego doskonale pamiętają, że Borch wziął udział w polowaniu na Złotego Smoka u boku Geralta, dwójki czarodziejów, Rębaczy z Crinfrid i kompani Yarpena Zigrina.

Rycerz tak naprawdę sam był smokiem z opowieści, o imieniu Villentretenmerth.


Nie wiadomo, czy Stan po wzięciu udziału w castingu otrzymał rolę. Według Unvierso The Witcher ma być rzekomo bardzo blisko zagrania Borcha. Stan to niejedyny aktor znany z występów w superbohaterskich filmach, któremu marzy się występ w Wiedźminie. O swoich ambicjach zagrania Geralta opowiedział niedawno Henry Cavill.

REKLAMA

Nie byłoby to pierwsze pojawienie się Trzech Kawek na dużym ekranie. W niesławnym filmie i serialu z 2001 roku w rolę Borcha wcielił się niezwykle zasłużony na rodzimym rynku aktor, czyli Andrzej Chyra. Jego występ cierpiał jednak z tych samych niedostatków budżetowych i niezgrabnego scenariusza, co pozostałe kreacje w Wiedźminie.

Wiedźmin trafi do bibliotek Netfliksa najprawdopodobniej w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA