REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Obejrzeliście Winnych i szukacie podobnych filmów? Znajdziecie je na Netfliksie

"Siedmiu wspaniałych", "Velvet Buzzsaw", "Diabeł", "Inni" - co te filmy mają ze sobą wspólnego? Przede wszystkim w jakiś sposób są podobne do "Winnych". Poza tym wszystkie znajdziecie na Netfliksie.

05.10.2021
21:54
winni filmy podobne do velvet buzzsaw netflix
REKLAMA

"Winni" już za wami i jesteście spragnieni podobnych filmów? Żaden problem. Netflix ma ich pod dostatkiem. Trzeba tylko zdecydować się na jakiś klucz, bo najnowsze dzieło Antoine Fuqua ma wiele elementów, które mogły przykuć waszą uwagę. Być może więc zechcecie sięgnąć po inny film tego reżysera, zobaczyć inną brawurową rolę Jake'a Gyllenhaala, zamknąć się z bohaterami innego thrillera w jednym pomieszczeniu, czy nawet dać się zaskoczyć innym finałowym twistem.

REKLAMA

Filmy podobne do "Winni" na Netfliksie

Chociaż w przypadku poetyki gatunkowej "Siedmiu wspaniałych" nawet nie leżało obok "Winnych", to filmy te mają więcej wspólnego niż widać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim odpowiada za nie Antoine Fuqua, a jednym ze scenarzystów jest twórca "Detektywa" - Nic Pizzolatto. Poza tym oba są remake'ami. Jeśli więc jesteście gotowi drastycznie zmienić środowisko, powinniście znaleźć tu coś dla siebie.

Film dostępny na Netfliksie.

Jeśli film z Jakiem Gyllenhaalem jest słaby, to zawsze można go obejrzeć dla samej gry aktora. W "Winnych" pokazał, że potrafi na własnych barkach udźwignąć całą produkcję. W "Velvet Buzzsaw" uderza w zupełnie inne tony, pokazując jak wszechstronnym jest artystą. Wciela się tu w krytyka sztuki, który wraz z wyrachowaną właścicielką galerii odkrywa mordercze obrazy niedawno zmarłego malarza. Brzmi absurdalnie? I takie jest, bo to kąśliwa satyra na świat sztuki.

Film dostępny na Netfliksie.

Drobne zbrodnie

W "Winnych" Jake Gyllenhaal wciela się w policjanta w przededniu procesu o nadużycia, jakich dopuścił się na służbie. W "Drobnych zbrodniach" gliniarz jest już po odsiadce za popełnione przestępstwa. Próbuje zacząć swoje życie na nowo, ale dopadają go demony przeszłości.

Film dostępny na Netfliksie.

Diabeł

Dobry thriller nie musi porażać rozmachem. Ba, nawet nie powinien. Żeby utrzymać napięcie i zagęszczać atmosferę wystarczy czasem jedno miejsce. "Winni" są tego świetnym przykładem. W "Diable" twórcy pozwalają sobie nieco bardziej popuścić wodze wyobraźni, serwując nam horror rozgrywany w... windzie. Utyka w nim piątka nieznajomych. Pewien detektyw próbuje ich uratować, ale okazuje się, że jedno z nich posiada nadprzyrodzone moce.

Film dostępny na Netfliksie.

The Call

W "Winnych" akcja główna rozkręca się wraz z kolejnymi rozmowami telefonicznymi. Dokładnie tak samo jest w "The Call". W tym koreańskim thrillerze pewna kobieta dodzwania się do domu, w którym się znajduje, tylko... 20 lat wcześniej.

Film dostępny na Netfliksie.

Inni

REKLAMA

Udało wam się przewidzieć finałowy twist w "Winnych"? Oj tak, niektóre filmy potrafią nieźle zaskoczyć. Zwrot akcji w ostatnim akcie, zmieniający nasz pogląd na całą historię, to dość popularny zabieg. Raz wychodzi lepiej, raz gorzej. W "Innych" na szczęście lepiej. Jest to opowieść o rodzinie Grace, w której posiadłości zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ale nic tu nie jest tym, czym się wydaje.

Film dostępny na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA