REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amazon pozazdrościł Netfliksowi zainteresowania „Wiedźminem”. Powstanie 2. sezon serialu „Władca Pierścieni”

Serial „Władca Pierścieni” od Amazona nie zebrał jeszcze pełni obsady ani nie zaczął zdjęć, ale już generuje olbrzymie zainteresowanie. Firma postanowiła więc z góry uciąć wszelkie spekulacje i oficjalnie ogłosiła przedłużenie produkcji o drugi sezon. Co do tej pory zdradzono na temat obsady i fabuły adaptacji prozy J.R.R. Tolkiena?

19.11.2019
10:30
władca pierścieni sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich kilku miesiącach można zaobserwować wyraźny trend na światowym rynku VOD – platformy streamingowe coraz częściej decydują się na przedłużenie swoich produkcji o kolejny sezon (a nawet dwa), zanim poprzedni trafił do widzów. Pokazuje to coraz większe zaufanie do talentu pracujących nad serialami twórców, a także udoskonalenie metod pomiaru zainteresowania użytkowników.

Ostatnio taki los spotkał choćby „Wiedźmina”, który otrzymał 2. serię jeszcze przed premierą „jedynki” na platformie Netflix. Wygląda na to, że Amazon pozazdrościł konkurentowi długiej obecności głośnego serialu fantasy (oraz medialnego zainteresowania) i zdecydował się na identyczny ruch.

Władca Pierścieni” został oficjalnie przedłużony o następny sezon. I to mimo że prace na planie jeszcze się nawet nie zaczęły.

Oficjalne konto serialu na Twitterze uczciło tę okazję cytatem z samego Bilba Bagginsa. Fani świata Tolkiena również mogą świętować, choć przesadny entuzjazm raczej nie jest wskazany. „Władca Pierścieni” od samego początku miał być produkcją na lata. W momencie ogłoszenia umowy między Amazonem a Tolkien Estate media donosiły nawet o pięciu sezonach. Następna seria nie została z miejsca oficjalnie ogłoszona (mimo wszystko warto najpierw sprawdzić reakcje potencjalnej widowni), ale trudno było oczekiwać, że firma postanowi wydać tak olbrzymie pieniądze na markę, a potem z niej nie skorzystać.

Zdjęcia do premierowego sezonu produkcji mają ruszyć wkrótce na terenie Nowej Zelandii, gdzie Peter Jackson kręcił swoją filmową trylogię.

REKLAMA

Za reżyserię części odcinków będzie odpowiadać twórca „Jurassic World: Upadłe królestwo”, a w roli jednego z antagonistów wystąpi aktor znany z serialu „Gra o tron”. W potwierdzonej obsadzie serialu znaleźli się też Markella Kavenagh i Will Poulter. „Władca Pierścieni” opowie o II Erze Śródziemia, czyli czasie dominacji i upadku Numenoru, powstania Pierścieni Władzy, Ostatniego Przymierza między elfami i ludźmi oraz wielkiej wojny z Sauronem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA