REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Youtuber wyłudził od fanów pół miliona dolców i kupił sobie Teslę. "Muszę zadbać o siebie"

Ice Poseidon (czyli Paul Denino) to popularny youtuber, który wykombinował, jak wyłudzić od swoich fanów kupę kasy, a następnie kupić sobie za nią elektryczny samochód. By to zrobić, stworzył własną kryptowalutę - CxCoin. Kanał streamera na YouTube subskrybuje blisko 740 tys. użytkowników serwisu.

04.02.2022
10:45
youtuber oszukał fanów 500 tys dolarów kryptowaluty tesla ice poseidon
REKLAMA

Ice Poseidon - a właściwie Paul Denino - to popularny za oceanem youtuber i streamer. Jego działalność obejmowała przede wszystkim kategorię IRL, czyli relacje z jego codziennego życia, ważnych wydarzeń, imprez i podróży. 27-latek z Florydy działa w sieci pod tym pseudonimem od 2015 roku; wcześniej można było obserwować go również na Twitchu, gdzie w końcu doczekał się bana. Wówczas założył konto na YouTube.

Niedawno youtuber postanowił wykorzystać mechanizm zwany "rug pull" ze świata kryptowalut. W czym rzecz? Stworzył własną kryptowalutę, nazwał ją CxCoin i zaczął zachęcać swoich fanów, by w nią zainwestowali, za co miał odwdzięczać się specjalnymi, ciekawszymi wideo ze swoim udziałem. Obiecywał, że będzie to bardzo opłacalna i długoterminowa inwestycja. Ewidentnie wielu widzów uwierzyło w jego słowa - waluta szybko nabrała wartości.

REKLAMA

Youtuber oszukał widzów i wyłudził od nich 500 tys. dol. na Teslę

REKLAMA
Ice Poseidon wyłudził 500 tys. dolarów

W pewnym momencie Denino zaczął wycofywać inwestycje na koncie, sprowadzając wartość waluty do zera. Odkrył to inny youtuber, Coffeezilla; według podanych w rozmowie informacji, w rękach deweloperów kryptowaluty pozostało ok. 500 tys. dol. 200 tys. programiści, którzy pomogli w napisaniu programu, zatrzymali za swoje usługi, a pozostałe pieniądze Ice Poseidon przeznaczył na zakup Tesli. Nie dość, że właściwie sam przyznał się do przekrętu, to jeszcze przeprowadził stream z zakupu elektrycznego auta.

Denimo postanowił zrzucić winę na swoich "zbyt emocjonalnie reagujących" fanów, podkreślając, że "musi zadbać o siebie" - dlatego też nie zwróci pieniędzy ofiarom oszustwa (choć mógłby, co sam stwierdza!), tylko sam z nich skorzysta. Powyżej możecie obejrzeć wideo Coffeezilli, który wyjaśnia mechanizm wyłudzenia, jakiego dopuścił się Ice Poseidon.

Tymczasem komentarze pod materiałami na kanale Denimo są coraz mniej przyjazne. Pojawiają się mniej lub bardziej zawoalowane groźby. Kolejne osoby dają youtuberowi do zrozumienia, że powinien mieć się na baczności i cały czas oglądać się za siebie - niektórzy zaufali jego słowom i stracili całe swoje oszczędności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA