REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

STS otwiera zakłady na zwycięzców gali Złote Globy 2020. Kto ma największe szanse na wygraną?

Wielkimi krokami zbliża się okres rozdawania najważniejszych nagród amerykańskiej branży filmowej. Na pierwszy ogień jak co roku pójdą Złote Globy. Kto ma największe szanse na zwycięstwo w najważniejszych kategoriach? Firma Zakłady Bukmacherskie STS wskazała swoich faworytów, a wśród nich m.in. Martin Scorsese i Joaquin Phoenix.

03.01.2020
19:42
złote globy zakłady
REKLAMA
REKLAMA

Gale wręczenia najważniejszych nagród przemysłu filmowego w Stanach Zjednoczonych od wielu lat budzą nieprzerwane emocje wśród widzów. I to mimo faktu, że co roku narzeka się na ich zmniejszającą się oglądalność. Po prostu nie trzeba śledzić samego wydarzenia na żywo, żeby być żywo zainteresowanym wynikami. Choćby po to, żeby je skrytykować. Najbliższa okazja do tego nadarzy się już w nocy z 5 na 6 stycznia, kiedy wręczone zostaną Złote Globy.

Jak zawsze przy takiej okazji wiele osób próbuje przewidzieć najbardziej prawdopodobnych kandydatów do zdobycia najwyższych laurów. W celu zdobycia odpowiedniej wiedzy przed rozdaniem Oscarów zaangażowano nawet specjalnie w tym celu stworzony model matematyczny. Swoje sposoby na wyłonienie faworytów mają też jak zawsze firmy bukmacherskie.

Według STS wśród aktorów triumfują Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Leonardo DiCaprio i Awkwafina.

Czy tym przewidywaniom można wierzyć ze stuprocentową pewnością? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest łatwa i jednoznaczna. Największa polska firma bukmacherska przed kilkoma miesiącami słusznie wskazywała Olgę Tokarczuk na jednego z pewniaków wyścigu po Literacką Nagrodę Nobla. Ale warto też zaznaczyć, że polska pisarka znajdowała się wówczas na trzecim, a nie na pierwszym miejscu zestawienia, zaś drugi ze zwycięzców, Peter Handke w ogóle nie znalazł się w pierwszej piętnastce.

złote globy zakłady class="wp-image-361935"

Jakie dokładnie kursy znajdziemy przy zapowiadanych zdobywcach Złotych Globów? Phoenix jest według STS zdecydowanym faworytem spośród nominowanych na najlepszego aktora w dramacie. Przy kursie 1,20 za każde 100 złotych postawionych na jego nazwisko otrzymamy więc wygraną w wysokości 105,60 zł. Jeszcze pewniejsze jest zwycięstwo Awkwafiny (kurs 1,15), nieco większe wątpliwości firma ma z oceną szans Leonardo DiCaprio i Renee Zellweger za rolę w filmie „Judy”  (odpowiednio 1,80 i 1,35).

Wśród filmów wyróżnione mają zostać „Irlandczyk” i „Pewnego razu w Hollywood”.

Obu produkcjom pod względem prawdopodobieństwa wygranej wyliczonego przez analityków STS zagrozić mogą jednak odpowiednio „Historia małżeńska” i „Jojo Rabbit”. Biorąc pod uwagę ustalone kursy, największe szanse na wygraną w trzech kategoriach serialowych mają zaś „Czarnobyl”, „Współczesna dziewczyna” i „The Crown”.

REKLAMA

Firma nie jest z kolei przekonana co do tego, że kolejną statuetkę w swojej bogatej karierze zdobędzie Martin Scorsese. Według przewidywań jest jednym z najbardziej prawdopodobnych triumfatorów w kategorii reżyserskiej, ale lepszym współczynnikiem prawdopodobieństwa może się pochwalić Joon-ho Bong, twórca „Parasite”. Wszystkie kategorie wraz z kursami znajdziecie TUTAJ. Czy powyższe przewidywania okażą zgodne z prawdą? Przekonamy się już wkrótce.

Złote Globy 2020 rozpoczną się 6 stycznia, o 2 w nocy czasu polskiego. Nie ma planów dotyczących transmisji w telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA