REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Czujesz pustkę po "7 żyć Lei"? Zobacz inne seriale o podróżach w czasie

"7 żyć Lei" to nowy netfliksowy hit. Twórcy łączą w nim kryminał z opowieściami o podróżach w czasie i... zamianie ciał. Sprawdźcie, jakie inne produkcje możecie obejrzeć, jeśli jesteście już po seansie.

11.05.2022
18:27
7 zyc lei netflix seriale podroze w czasie
REKLAMA

"7 żyć Lei" to nowy przebój Netfliksa. Twórcy w płaszcz kryminału ubierają w nim motywy podróży w czasie i zamiany ciał. Są to tropy dobrze znane filmowcom. Wykorzystuje się je na różne sposoby, bo sprawdzają się jako nośnik humoru, grozy, czy napięcia. Przekonacie się o tym, oglądając seriale i filmy podobne do "7 żyć Lei".

REKLAMA

Serial "7 żyć Lei" cieszy się popularnością na Netfliksie. Nic dziwnego. Fabuła łączy w sobie dwa lubiane przez widzów motywy. Z jednej strony jest to opowieść o podróżach w czasie, a z drugiej - o zamianie ciał. Podobnych produkcji na dostępnych w Polsce serwisach VOD nie brakuje. I nie mam na myśli "Powrotu do przyszłości" oraz "Zakręconego piątku".

7 żyć Lei - podobne filmy i seriale na platformach VOD

"7 żyć Lei" to kryminał, który żywi się motywami podróży w czasie i zamiany ciał. Tropy te bardzo często pojawiają się w filmach i serialach. Twórcy tych tytułów wykorzystują je na różne sposoby. Dlatego na poniższej liście obok takich produkcji jak "Dark" znalazły się "Turbulencje" oraz "Dziś 13, jutro 30".

Dark

Dark - Netflix - seriale - podróże w czasie

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - wszystko jest ze sobą powiązane. Dobrze to wiemy. Przesunięcie krzesła dziesięć lat temu, może wywołać wojnę atomową dwie dekady później. To absurdalny przykład, ale "Dark" po mistrzowsku wykorzystuje podobne motywy. Nie bez przyczyny to wciąż jest jeden z najlepszych seriali Netfliksa. Istna łamigłówka, którą chce się rozwiązać, ale jej twórcy ciągle zagęszczają atmosferę, aby nas zaskoczyć.

Serial dostępny na Netfliksie.

Turbulencje

A skoro już przy łamigłówkach jesteśmy... Jak to możliwe, że zaginiony przed pięcioma laty samolot nagle dociera na miejsce przeznaczenia? Gdzie był? Skąd się wziął? I dlaczego jego pasażerowie nie postarzeli się nawet o jeden dzień? O co w tym wszystkim chodzi? Te pytania będą wam towarzyszyć podczas seansu "Turbulencji".

Serial dostępny na HBO Max.

Outlander

To jest iście wybuchowa mieszanka gatunkowa. Mamy tu science fiction, romans, dramat historyczny i... wszystkiego po trochę. Opowieść skupia się na losach sanitariuszki wojennej, która cofa się w czasie do 1743 roku. W XVII w. zostaje zmuszona, aby poślubić młodego i szlachetnego szkockiego wojownika. Między nimi rodzi się prawdziwe uczucie.

Serial dostępny na Netfliksie.

Undone - seriale - podróże w czasie

Ten serial ma w sobie wszystko, czego można wymagać od podobnych produkcji. W "Undone" nie brakuje tajemnicy, melancholii, ani tym bardziej humoru i ironii. To trudna animacja, ale najcięższe pytania zadaje w sposób lekki. Jest to opowieść, w której główna bohaterka podróżuje w czasie, aby uratować swoją rodzinę. A może po prostu popada w obłęd? Sami musicie to sprawdzić.

Serial dostępny na Amazon Prime Video.

The Umbrella Academy

To wyjątkowo szalony superbohaterski serial, który już w pierwszym odcinku przykuje was do ekranu niezapomnianą sceną tańca. Potem utrzyma waszą uwagę wciągającą intrygą. Siedmioro przybranego rodzeństwa dawno ze sobą nie rozmawiało. Teraz muszą połączyć siły, aby uratować świat. W tym celu udadzą się w podróż w czasie, ale każde trafi w inne miejsce.

Serial dostępny na Netfliksie.

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego

Twórcy "Holistycznej agencji detektywistycznej Dirka Gently'ego" nie cofną się przed niczym, aby zapewnić nam dobrą zabawę. To przecież science fiction z podróżami w czasie ubrane w szaty bromance'u i kryminału. Bohaterowie próbują rozwiązać tu sprawę pełną nadnaturalnych elementów.

Serial dostępny na Netfliksie.

Ostatniej nocy w Soho - filmy - podróże w czasie

Oto najbardziej stylowy dreszczowiec zeszłego roku. W hipnotyzującej oprawie wizualnej Edgar Wright połączył tu motywy podróży w czasie i zamiany ciał, ze znanymi z giallo tropami. Młoda dziewczyna wynajmuje mieszkanie w Londynie i odkrywa jego mroczne tajemnice. Każdej nocy przenosi się do lat 60., wchodząc w ciało kobiety, która chce zostać piosenkarką, ale zamiast tego... ech, przekonajcie się sami.

Film dostępny na Canal+, Player, Rakuten i Chili.

Bez twarzy

Nie ma lepszego filmu z motywem zamiany ciał. Nie ma! I koniec. To tutaj Nicolas Cage przejmuje twarz Johna Travolty i vice versa. Jeden jest policjantem, drugi przestępcą. Teraz każdy z nich musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jak to u Johna Woo bywa, dzieje się to poprzez sceny akcji. Adrenaliny nikomu nie zabraknie.

Film dostępny na Chili.

Dziś 13, jutro 30

W przeciwieństwie do tytułowej bohaterki "7 żyć Lei" Jenna nie przenosi się w przeszłość, tylko do przyszłości. Co więcej, trafia do swojego ciała. Z 13-latki zmienia się w 30-latkę. Tak bardzo chciała być dorosła, a teraz pragnie wrócić do beztroskich lat dzieciństwa.

Film dostępny na Netfliksie.

Piękna i rzeźnik

Piękna i rzeźnik - film - zamiana ciał

Filmowi seryjni mordercy uwielbiają piękne nastolatki. To je najczęściej gonią z nożem, maczetą, lub siekierą w ręku. A co jeśli te role by się odwróciły? W "Pięknej i rzeźniku" psychopata zamienia się ciałami z czirliderką. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji, ale bywa też całkiem krwawo.

Film dostępny na Canal+ i Chili.

REKLAMA

7 żyć Lei - filmy i seriale podobne do hitu Netfliksa

Twórcy "7 żyć Lei" w oryginalny sposób połączyli ze sobą dwa popularne motywy. Jeśli chcecie się przekonać, jak jeszcze wykorzystywano je (razem bądź osobno) w filmach i serialach sięgnijcie po wymienione wyżej produkcje. Wśród nich znajdzie się coś dla każdego. Mamy tam bowiem horror, komedię, czy też dramat. Wszystkie są dostępne w polskich serwisach VOD. Jeśli więc nowy hit Netfliksa zostawił po sobie pustkę, wypełnicie ją właśnie tymi tytułami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA