REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Kino akcji rządzi na Amazonie. Użytkownicy Prime Video lubią wybuchy

Użytkownicy Prime Video wysyłają jasny sygnał, co do swoich preferencji. Przynajmniej w tym tygodniu. Na liście najpopularniejszych tytułów dostępnych na platformie Amazona w naszym kraju znalazły się bowiem aż cztery filmy akcji. Subskrybenci serwisu ewidentnie więc lubią spędzać wolny czas w akompaniamencie strzelanin i wybuchów.

16.09.2023
10:09
amazon prime video filmy akcji co obejrzeć
REKLAMA

Oczywiście, zgodnie z oczekiwaniami na liście najpopularniejszych tytułów na Prime Video wciąż króluje 2. sezon "Koła czasu", którego kolejne odcinki debiutują na platformie Amazona w każdy piątek. Jeszcze trochę ich przed nami jest (łącznie ma ich być osiem), ale w przerwie między odkrywaniem następnych rozdziałów produkcji fantasy, subskrybenci serwisu chętnie sięgają po filmy i seriale utrzymane w zupełnie innych klimatach.

Podium listy najpopularniejszych tytułów platformy zamyka "Schronienie" - serialowa adaptacja prozy Harlana Cobena. Tuż przed nią znaleźli się jednak "Towarzysze broni", czyli wojenny dramat z dużą ilością akcji. Fabuła skupia pilotach, którzy mają niedługo zostać wysłani na front w Korei. Podczas szkolenia Tom Hudner zaprzyjaźnia się z pierwszym czarnoskórym pilotem w armii USA. Mężczyźni stają się nierozłączni, a ich niezwykła zażyłość - inspirująca.

Na Spider's Web często piszemy o filmach i serialach dostępnych na Amazon Prime Video:

REKLAMA

Amazon Prime Video - co oglądają Polacy?

"Towarzysze broni" to niejedyny film z atrakcjami kina akcji, który znalazł się w zestawieniu. Tuż za jego podium znalazły się bowiem dwa kolejne - "Rytuał śmierci" i "Pora odkupienia". Chociaż są to produkcje bardzo od siebie różne, obie mogą pochwalić się gwiazdorską obsadą. W pierwszym zobaczymy Morgana Freemana i Petera Stormare, a w drugim - Antonio Banderasa.

Towarzysze broni - Amazon Prime Video - co obejrzeć?

Od razu zaznaczę, że nie są to filmy najwyższych lotów. Właściwie to ocierają się o B-klasę, dlatego największą radość z pewnością sprawią dzieciakom ery VHS, którzy buszowali po półkach wypożyczalni w poszukiwaniu akcyjniaka na weekend czy wieczór. Tym samym na relaks po ciężkim dniu w pracy lub szkole nadają się idealnie i ich popularność wcale nie dziwi.

Trochę bardziej nieśmiało, ale wciąż chętnie, użytkownicy Prime Video oglądali w mijającym tygodniu "Detektywa Knighta: Łotra". Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wciąż mówimy o niezbyt wyszukanym kinie akcji bez rozbuchanego budżetu, ale w tytułowego bohatera wciela się Bruce Willis. To jedna z ostatnich jego ról, więc dla fanów aktora to prawdziwa gratka.

Detektyw Knight: Łotr - Amazon Prime Video - co obejrzeć?

O Brusie Willisie regularnie piszemy na Spider's Web:

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły tego tygodnia:

 1. Koło czasu
 2. Towarzysze broni
 3. Schronienie
 4. Rytuał śmierci
 5. Pora odkupienia
 6. Wszystkie kwiaty Alice Hart
 7. Tego lata stałam się piękna
 8. Detektyw Knight: Łotr
 9. Jack Ryan
 10. Mój dług
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA