REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon chce zrobić własne uniwersum superbohaterów. Wreszcie coś dla dorosłych

Macie dość grzecznych superbohaterów Marvela i DC? Wbijajcie na Prime Video. Twórcy "The Boys" się w tańcu nie pieszczą, czym podbili serca widzów na całym świecie. Amazon ma więc chrapkę na spin-offy serialu. Jeden już dostaliśmy, drugi zaraz nadejdzie, a co będzie dalej? To w dużej mierze zależy od as.

11.09.2023
15:55
Amazon chce zrobić własne uniwersum superbohaterów. Wreszcie coś dla dorosłych
REKLAMA

Pokochaliśmy superbohaterów tak bardzo, że pozwoliliśmy ich uniwersom rozbuchać się do niebotycznych rozmiarów. Odkąd tylko wytwórnie poczuły zapach pieniędzy, robią wszystko, aby zmaksymalizować swoje zyski, dlatego atakują nas kolejnymi filmami z kategorią wiekową PG-13. Oczywiście, zdarzają się wyjątki ("Deadpool"), ale one tylko potwierdzają regułę. Dlatego "The Boys" od Amazona było tak świeżym powiewem w wyświechtanej przez kino konwencji superhero.

"The Boys" od początku do końca skierowane jest do dorosłego widza i zagląda tam, gdzie Marvel czy DC się boją. Żadne ilości krwi nie są dla twórców za duże, a żaden seks zbyt wyuzdany. Użytkownicy Prime Video pokochali to podejście i serial okazał się pierwszym globalnym hitem Amazona. Dlatego włodarze platformy chcieliby dalej eksploatować jego popularność.

W Spider's Web uwielbiamy "The Boys", dlatego dużo o nich piszemy:

REKLAMA

The Boys - będzie więcej spin-offów serialu Amazona?

Jeden spin-off "The Boys" już dostaliśmy. "Czyste zło" było animowaną antologią osadzoną w świecie skorumpowanych superbohaterów. Za chwilę mamy dostać aktorskie "Pokolenie V". Co dalej? Amazon ma chrapkę nie tylko na kolejne sezony serialu głównego, ale też produkcje poboczne.

The Boys - Amazon Prime Video - zwiastun

W niedawnym wywiadzie dla Entertainment Weekly szef seriali Amazona i MGM Vernon Sanders wypowiedział się na temat przyszłości uniwersum "The Boys":

REKLAMA

Ujmę to w ten sposób: Eric [Kripke - twórca "The Boys"] już od lat ma wizję, dokąd to wszystko zmierza i ciągle prowadzimy rozmowy o tym, co będzie dalej. Na razie za wcześnie jest o tym mówić poza tym, że wierzymy w Erica i jeśli Eric będzie chciał kontynuować swoją historię, pierwsi ustawimy się w kolejce do współpracy. Ale na razie jesteśmy skupieni na "Pokoleniu V" i niesamowitym 4. sezonie "The Boys", który myślę, że zachwyci fanów.

Sanders dodał, że tak Eric Kripke, jak i producenci wykonawczy Seth Rogen i Evan Goldberg wydają się zainteresowani rozwijaniem uniwersum "The Boys", ale nie chcą przesadzić. Są w swoim podejściu ostrożni, dlatego reakcja fanów na "Pokolenie V" pomoże im zdecydować, czy będą zainteresowani kolejnymi spin-offami.

Dotychczasowe odcinki "The Boys" możecie obejrzeć na Prime Video. 4. sezon serialu nie ma jeszcze daty premiery, ale "Pokolenie V" pojawi się na platformie już 29 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA