REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Avengers: Wojna bez granic - kim był tajemniczy strażnik Kamienia Duszy?

W filmie Avengers: Wojna bez granic pojawiła się tajemnicza postać, która strzegła jednego z Kamieni Nieskończoności. Wyjaśniamy, kim był i skąd się wziął Strażnik chroniący Kamień Duszy, który stanął na drodze Thanosa.

11.05.2018
19:30
avengers wojna bez granic kamienie nieskonczonosci kamien duszy red skull straznik
REKLAMA
REKLAMA

W tekście pojawiają się spoilery z filmu Avengers: Wojna bez granic.

W najnowszym filmie z cyklu Avengers pojawił się wreszcie w pełnej krasie najpotężniejszy dotychczasowy przeciwnik tytułowych Mścicieli. Thanos, który nie czytał Marksa, zaczął kolekcjonować Kamienie Nieskończoności, by po zdobyciu wszystkich sześciu zrealizować swój nadrzędny cel: zabić pstryknięciem palców połowę rozumnych istot we wszechświecie.

Kamienie Nieskończoności pojawiały się w poprzednich filmach. Kamień Mocy, który Thanos zdobył jako pierwszy jeszcze przed wydarzeniami z Avengers: Wojna bez granic, był w posiadaniu Nova Corps. Kamień Przestrzeni ukradł Loki, Kamień rzeczywistości przejął Kolekcjoner, Kamienia Czasu strzegł Doktor Strange, a Kamień Umysłu był częścią Visiona.

Avengers Infinity War Thanos class="wp-image-157650"

Do niedawna zagadką pozostawało, gdzie podział się Kamień Duszy.

Fani przewidywali, że Kamień Duszy trafił na Ziemię razem z Vibranium. Wedle hipotez miał być źródłem mocy Czarnej Pantery i pozwalać mu na komunikowanie się z przodkami. W najnowszym filmie dowiedzieliśmy się jednak, że na naszym globie ukryto tylko dwa z sześciu Kamieni Nieskończoności. Kamień Duszy przechowywany był cały czas gdzie indziej.

Okazało się, że lokalizację Kamienia Duszy poznała w jakiś sposób Gamora, członkini Strażników Galaktyki. By uratować swoją przybraną siostrę, Nebulę, zdradziła jego lokalizację Thanosowi. Udała się razem z nim na planetę Vormir, gdzie ojca i córkę przywitał tajemniczy Strażnik. Okazało się, że tę postać gdzieś już widzieliśmy…

avengers wojna bez granic recenzja opinie marvel thanos 1 class="wp-image-157248"

Red Skull w Avengers: Wojna bez granic.

Kamienia Duszy strzegł nie kto inny, jak Red Skull, czyli największy przeciwnik Kapitana Ameryki z czasów II wojny światowej. Przywódca mającej (między innymi) nazistowskie korzenie organizacji HYDRA, jak zdradził Thanosowi i Gamorze, swego czasu sam szukał Kamieni Nieskończoności.

Red Skull okazał się jednak zbyt słaby, by zawładnąć bodaj jednym z pradawnych artefaktów. W ramach pokuty za to, że próbował posiąść nieprzeznaczoną dla niego potęgę, Johann Schmidt musiał prowadzić do Kamienia Duszy innych śmiałków, którzy chcieli posiąść jego Moc.

red skull marvel avengers infinity war class="wp-image-162312"

Ten sam Red Skull, ale nowy aktor.

Co ciekawe, Strażnika sprawującego pieczę nad Kamieniem Duszy w Avengers: Infinity War zagrała inna osoba, niż ta wcielająca się w Red Skulla w pierwszym obrazie o przygodach Kapitana Ameryki. Można było się nawet nie zorientować, że coś się zmieniło, ze względu na charakteryzację.

REKLAMA

Hugo Weaving, czyli dotychczasowy odtwórca tej roli, zrezygnował z udziału w kolejnych filmach w uniwersum kinowym Marvela. W filmie Avengers: Wojna bez granic zastąpił go Ross Marquand z którym miałem okazję swego czasu rozmawiać, gdy pojawił się w Polsce w ramach promocji serialu The Walking Dead.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA