REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Blade Runner" i "Obcy" dostaną serialowe spin-offy. Ridley Scott potwierdza liczbę odcinków

Ridley Scott szykuje się na powrót do światów swoich dwóch najsłynniejszych serii science fiction. "Blade Runner" i "Obcy" dostaną swoje oryginalne seriale. Piloty są już gotowe, wiemy nawet ile obie produkcje dostaną odcinków.

22.11.2021
13:52
blade runner obcy ridley scott science fiction seriale spin off
REKLAMA

Fani marki "Blade Runner" zaledwie kilka dni temu doczekali się nowego animowanego serialu "Blade Runner: Black Lotus" nadawanego przez Adult Swim, a już dowiedzieli się o kolejnej produkcji. Informację na ten temat podał Ridley Scott, który ostatnio jest bardzo zapracowany. Dopiero co wypuścił film historyczny pt. "Ostatni pojedynek", a już na dniach zadebiutuje kolejna produkcja w jego reżyserii. Chodzi o wyczekiwany "Dom Gucci". W ramach promocji swojego nowego działa Scott opowiada nie tylko o przyszłych projektach, ale też komentuje współczesną popkulturę.

Zaledwie kilka dni temu Brytyjczyk zdradził, że końca dobiegły prace nad scenariuszem filmu "Gladiator 2" i pochwalił biorącego udział w pierwowzorze Joaquina Phoenixa. Wypowiedział się przy okazji ciepło o "Jokerze" z 2019 roku, ale kino superbohaterskie jako gatunek raczej ostro krytykował. Reżyser ewidentnie nie ma jednak dosyć mediów, ani pracy nad kilkoma dużymi projektami na raz. Do zapowiedzianej biograficznej produkcji o Napoelonie Bonapartem (zdjęcia ruszają 15 stycznia 2022 roku) i sequela "Gladiatora" dołączą spin-offy serii "Łowca androidów" oraz "Obcy".

REKLAMA

"Blade Runner" i "Obcy" jako seriale. Odcinki pilotażowe są już gotowe.

REKLAMA

Jak podaje portal Hollywood Reporter, Ridley Scott przekazał nowe wieści na temat obu spin-offów w trakcie porannego programu radiowego BBC. Reżyser zaznaczył, że serialowy "Blade Runner" znajduje się na nieco dalszym etapie powstawania. Scenarzyści napisali już skrypt pilota i tzw. biblię, czyli dokument zawierający informacje o postaciach, fabule i tle wydarzeń. Produkcja najwyraźniej nie ma jeszcze showrunnera ani stacji lub platformy VOD. Według Scotta projekt jest im dopiero proponowany jako dziesięciogodzinny sezon.

Nie wiadomo, czy w spin-offa zaangażowany jest reżyser "Blade Runner 2049" Denis Villeneuve, który miał zamiar powrócić do tego uniwersum właśnie za sprawą detektywistycznego spin-offa. Nieco inaczej wygląda sprawa z serialem na bazie "Obcego". Tutaj również powstał już scenariusz pilota, ale oprócz tego wiadomo, gdzie produkcja będzie pokazywana. Prawa do serialu wykupiła stacja FX, której tytuły online pokazuje Hulu. Rolę showrunnera nad "Obcym" pełni Noah Hawley, a serial ma liczyć 8-10 epizodów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA