REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Godzilla vs. Kong i Mortal Kombat na Blu-ray. Najciekawsze premiery września

"Godzilla vs. Kong", "Mortal Kombat" i "Ciche miejsce 2" - to tylko kilka z wrześniowych premier Blu-ray. Znalazło się wśród nich miejsce również na coś dla fanów klasyki horroru.

06.10.2021
9:29
godzilla vs kong blu ray premiery wrzesień
REKLAMA

Z początkiem września rozpoczął się nowy rok szkolny, a na sklepowe półki trafiły wydania Blu-ray napakowanych akcją "Godzilli vs. Kong" i "Mortal Kombat". A jakbyście potrzebowali po nich nieco wytchnienia, to niedługo potem na nośniku zadebiutowało "Ciche miejsce 2". Ich dystrybutorzy zadbali, aby dodatki zadowoliły każdego szanującego się fana.

REKLAMA

Wrześniowe premiery Blu-ray

Godzilla vs. Kong

Takie pojedynki kaiju ogląda się z największą przyjemnością. Adam Wingard dostał akurat na tyle budżetu, żebyśmy nie mogli oderwać wzroku od kolejnych naparzanek Godzilli z King Kongiem. Fabuły można tu ze świecą szukać, ale po co ona komu, kiedy potwory budzą w nas małe dzieci? A jakbyście się chcieli dowiedzieć więcej na temat samego filmu i jego bohaterów, to w dodatkach wydania Blu-ray znajdziecie komentarz reżysera i dokumenty na temat historii występujących w nich monstrów.

Mortal Kombat/zwiastun

Nie ma tu słynnego turnieju znanego z serii gier komputerowych. Bohaterowie dopiero się do niego przygotowują, a podczas treningów napada ich zgraja istot z innego świata. Gdzieś w tle pobrzmiewa historia wiecznego konfliktu Scorpiona i Sub-Zero. Nie fabuła jest tu jednak najważniejsza, tylko krwawe efekty specjalne i ukłony w stronę fanów oryginału - chociażby brutalne fatalities, których brakowało w wersji Paula W.S. Andersona. A jeśli już wciągniecie się w świat przedstawiony, to dzięki dodatkom na wydaniu Blu-ray możecie go dalej eksplorować i obejrzeć niewykorzystane sceny, zobaczyć analizy fragmentów, czy też materiał o tym, jak sam film powstawał.

Ćśśś, ani słowa. Potwory czuwają i rzucą się w stronę każdego szelestu, jaki usłyszą. W drugiej części "Cichego miejsca" dowiemy się nieco o początkach apokalipsy, a także poznamy dalsze losy rodziny Abbottów. Reżyser ma nam sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia, a wypowiada je w akompaniamencie gęstej atmosfery grozy. Z dodatków natomiast dowiecie się jak film powstawał, bo znajduje się wśród nich wyjątkowy dziennik Johna Krasińskiego oraz dokument na temat efektów specjalnych - tych wizualnych i dźwiękowych.

REKLAMA

Coś

Ten film to obowiązkowa pozycja w kolekcji każdego fana kina grozy. Zaczyna się od biegnącego po arktycznych bezdrożach psa, a kończy... no właśnie. Kompletnym horrorem, który przytłoczy was swoim paranoicznym klimatem. Zagrożenie może czaić się tu bowiem wszędzie, a raczej w każdym. Przepiękne wydanie Blu-ray w steelbooku wzbogacono niewykorzystanymi scenami, czy też komentarzem reżysera Johna Carpentera i wcielającego się w główną rolę Kurta Russella.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA